כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - יום ה-236
חדשות המזרח התיכון
משבר פוליטי באוסטריה ועוני אסלאמי עמוק בגרמניה
סוריה עומדת מאחורי חיסולו של גנרל פרנסואה אל-חאג´
הפסטיבל התקשורתי ההזוי סביב פעולות תג-מחיר
תרבות פוליטית בישראל לקראת שנת 2048
מגמות רדיקליות במחשבה המדינית הגרמנית
האם עדיין מישהו חושב שיש סיכוי שדונלד טראמפ ינצח
מה אנחנו יכולים ללמוד ממשבר הפליטים בגרמניה
צדק היסטורי עם גולדה מאיר - מלחמת יום הכיפורים
טרור אסלאמי – No Jews No News - יולי 2015
אקורדים צורמים בפרשת המלחין ריכרד ואגנר
השמאל הישראלי "מגלה מחדש" את רוזה לוקסמבורג
"האמת על המפלגה הקומוניסטית בסוריה ובלבנון"
והיה אם – ארה"ב אחרי הבחירות של נובמבר 2016
משבר הפליטים באירופה – הזהב השחור של טורקיה
בחירות בארה"ב – הערות על המצב עם פתיחת המרוץ
המשבר בסוריה - נחישות רוסית מול הססנות אמריקאית
התקשורת הישראלית והמעורבות הרוסית בסוריה
ג´יהאדיסטים עם מקלדת בתקשורת הישראלית

סקס, סמים ורוקנרול - ואבירי הצביעות בישראל

תרבות, אמנות ותקשורת

17.01.2008


 

 

מאת: ד"ר יוחאי סלע

 

המאמר אינו על סקס, סמים ורוקנרול, אלא על חבורת טהרנים צבועים ומתחסדים, המנסים להכפיף בכל דרך את ה"המון הישראלי הנבער" כדי שינהג על-פי סטנדרטים צדקניים ופתטיים. ל"הנדסה החברתית" הזו קוראים במילים פשוטות "פשיזם". אולם, נעזוב לרגע את הביטויים המתלהמים ונתמקד בבעיה עצמה. בישראל כמו בישראל, השוליים הצדקניים מנסים להשתלט על השיח הציבורי. ולא רק זאת, אלא הם גם מעוניינים להשתלט לחלוטין על המרחב הציבורי עד שכולנו נתנהג כרובוטים חסרי-חיים וחסינים מכל רגש אנושי. שימו לב למה שמתחולל בישראל בתחומים אחדים בתקופה האחרונה:

 

א. החוק למניעת הטרדה מינית בישראל, נחשב לחוק הרדיקלי ביותר בעולם. בהתאם לחוק, כמעט כל אינטראקציה חברתית בין גבר לאישה עלולה להסתיים בהגשת תלונה - נגד הגבר כמובן. הצגת האישה כ"קורבן תמידי" בכל מצב ובכל תנאי, משחקת לידיהם של הארגונים המנסים לקבע את תדמיתה "השברירית" של האישה כדי להצדיק את קיומם.

 

ב. אזרחים מן השורה מעלים באש אנטנות סלולריות בשל ההסתה היומיומית המתנהלת בידי בעלי-עניין - לכאורה למען "בריאותו של הציבור". אבירי הצביעות בישראל עדיין לא הפנימו שככול שיש יותר אנטנות סלולריות, כך הקרינה פוחתת. תרבות ה"וודו" החליפה את העובדות המדעיות ואת ההיגיון הבריא.

 

ג. חוק העישון החדש בישראל. עוד סוג של צביעות, אולם אף אחד לא יעז לאכוף את חוקי העישון באום אל-פחם (ולא רק בתחום הזה). על-פי החוק הישראלי, אסור לעשן גם באוויר הפתוח המהווה חלק מהמסעדה או מהבית-קפה. מותר לעשן סנטימטרים ספורים משם ולזרוק את בדלי הסיגריות לרצפה, אך אסור להציב מאפרות על השולחנות הניצבים באוויר החופשי. חשוב לזכור שמיטב הקלאסיקה הישראלית נכתבה בבתי-קפה תל-אביביים מתחת לתמרות עשן הסיגריות (בתמונה, המשורר והמחזאי נתן אלתרמן ז"ל). לבית-הקפה הישראלי יש סגנון ואופי משלו, אך במקום לחפש את שביל הביניים לטובת הכלל, כולנו מעדיפים להפעיל את בלוטת ההסתה נגד המעשנים או נגד... שלטי-חוצות המוצבים בצידי הדרכים שלכאורה מסיחים את דעתם של הנהגים. מה מסתתר מאחורי השלטים האלה? כיעור אורבני בלתי-נסבל.

 

ד. חוק הטוקבקיסטים החדש והבעייתי. מותר לעיתונאי להסית נגד מדינת-ישראל ולהעליל על תושביה עלילות שווא, אך אסור לכם להגיב כלפיו באותה דרך, שכן אתם עלולים לעמוד לדין על כך. מי שלא יודע להתמודד עם ביקורת, שלילית וזדונית ככול שתהיה, שלא יחשוף את פניו לציבור. לא הטוקבקיסטים אשמים, אלא בעלי-האתרים שאינם רוצים לנהל מערכת נבונה של סינונים בגלל אילוצי תקציב או בשל סתם עצלות חסרת-אחריות.

 

ה. ההצעה האינפנטילית, שהועלתה לאחרונה, לקנוס לקוחות המקבלים מין בתשלום. תתארו לעצמכם, שהיתה עולה הצעה שכל מי שייתפס רוכש סמים כלשהם, לא רק שיוטל עליו קנס כספי, אלא הוא גם יצטרך לפצות כספית את סוחר הסמים. נשמע מוזר? זאת בדיוק ההצעה שהועלתה כנגד צרכני המין בתשלום. זונות ונערות-ליווי פטורות מעונש, אך לקוחותיהן ייענשו, וכן הם יצטרכו לשלם להן פיצוי כספי. אבירי הצביעות בישראל כבר ימצאו דרך להעניק חסינות משפטית ללסביות ולהומואים העוסקים במתן שירותי מין תמורת תשלום. אל תתבלבלו בין העיסוק בזנות לבין "סחר בנשים". בישראל יש די והותר חוקים הנוגעים לשידול לזנות ול"סחר בנשים", ואין צורך לחוקק עוד חוקים צדקניים ופתטיים. הזנות חוקית בישראל - וטוב שכך. שאם לא כן, היינו מוצאים את עצמנו חיים באווירה הצבועה של סעודיה ואיראן, בהן ניתן "להתחתן" עם אישה למשך שעות אחדות כדי לקיים עימה יחסי מין תמורת תשלום. על-פי המוסר הצדקני של טהרני ישראל הצבועים, מותר לערוך מופע ראווה מיני ומוחצן בעיר ירושלים בשם הקהילה ההומו-לסבית למרות התנגדותו של הציבור הדתי, אך אותם טהרנים נרעשים, באותה מידה, מכמה אתרי סקס באינטרנט. כשמופעלת בלוטת ההסתה האנטי-דתית, אז הכל מותר בשם הליברליזם. אולם, פרטיותו של האזרח בדלת-אמותיו, זהו עניין ציבורי הנתון לחסדיהם של הטהרנים הצבועים.

 

על-מנת להדגים את הצביעות המתחוללת בישראל בתחומים אחדים, הנה סיפור משנות ה-90 בנוגע למוסיקת הטראנס הישראלית. באמצע שנות ה-90 הועלתה הסברה כי מוסיקת הטראנס מעודדת צריכת סמים בקרב הישראלים - החל מעישון גראס וכלה בנטילת כדורי אקסטזי. פוליטיקאים בעלי-עניין ועוד כל מיני טהרנים לשעת-הצורך, ניהלו מסע הסתה יומיומי, בגיבוי תקשורתי, נגד אלה שהאזינו ואהבו את המוסיקה הזו בכל ליבם. 

 

בשל אווירת ההסתה שהתנהלה בעוצמה רבה, משטרת ישראל הקצתה כוחות מיוחדים שמטרתם היתה לפעול בתקיפות נגד קיומן של מסיבות טראנס שנערכו בחיק הטבע. במקרים רבים המשטרה לא היססה לפזר בכוח מסיבות שכאלה, אם היה עולה חשד כלשהו לשימוש בסמים בקרב המשתתפים. במקרים אחדים, המשטרה אפילו הפסיקה מסיבות פרטיות שבהם הושמעה מוסיקה אלקטרונית שטיבה לא היה ברור לשוטרים עצמם. אם חלילה, חבורה קטנה של צעירים, שוחרי מוסיקת הטראנס, היתה עורכת מסיבה פרטית מעוטת-משתתפים על חוף הים, המשטרה היתה דורשת מהם להתפזר - לעיתים, בתקיפות רבה.

 

פוליטיקאים ישראלים ואנשי תקשורת אחדים יצרו דימוי ציבורי מוטעה וצדקני לסוג מסוים של מוסיקה שניטען לגביה כי אי-אפשר ליהנות ממנה ללא נטילת סמים כלשהם, ולפיכך מערכת ההסתה התנהלה בהתאם. במקרים אחדים המשטרה לא ידעה להבדיל בין הסוגים השונים של המוסיקה האלקטרונית כמו טראנס, האוס, אמביינט, טכנו, ג'אנגל ונגזרותיהם שהתפתחו במהלך השנים. על דרך ההגזמה ניתן לציין, כי די היה בהשמעת כמה צלילים אלקטרוניים על חוף-הים כדי שמישהו יזעיק את המשטרה כדי שזו תפזר את הפושעים הנרקומנים המשחיתים את ילדי ישראל התמימים והזכים. מדינת-ישראל החליטה להילחם בתופעת הסמים דרך מלחמה אינפנטילית נגד סוג מסוים של מוסיקה קצבית. במקום להילחם בסוחרי הסמים, משטרת ישראל בחרה לנתק את הרמקולים.

 

בלית ברירה, יוצרים ישראלים נאלצו להעביר את פעילותם לחו"ל, שם הם זוכים להצלחה בינלאומית מסחררת. להופעותיהם מגיעים עשרות אלפי שוחרי מוסיקה אלקטרונית. רבים מההרכבים ומהלהקות המופיעים בחו"ל, אינם מוכרים לקהל הרחב בישראל, שכן מערכת ההסתה שהופעלה נגדם היתה יעילה מאוד.

 

וראו איזה פלא, בשנים האחרונות מדינת-ישראל גילתה לפתע את הפוטנציאל הגלום בהם, והיא החלה לגייס מוזיקאים אחדים למען ההסברה הישראלית ברחבי-העולם. פתאום, מדינת-ישראל גילתה את העוצמה הקיימת במוסיקה האלקטרונית ובהצלחתם של ההרכבים הישראלים בחו"ל, וחלקם גויסו למען ההסברה הישראלית במטרה להציג עוד פן אחד מפניה היפות והרבות של מדינת-ישראל התוססת. באיחור רב, מדינת-ישראל גילתה שאפשר לאהוב מוסיקת טראנס, אך בה בעת אפשר להיות גם אזרח שומר-חוק, גאה ופטריוט.

 

האם יש סמים בסצנת הטראנס בישראל? בוודאי שיש. אולם, לאף אחד מטהרני המוסר הצדקני בישראל לא עולה על הדעת לאסור לחלוטין את הנהיגה במכוניות פרטיות רק בגלל שהן מעורבות בתאונות דרכים קשות ומחרידות. אז, צאו לבלות - אך סעו בזהירות.

 

רק עוד שנייה אחת לפני שאתם מתפזרים לעיסוקיכם הרבים: פעם, בשנות ה-60, כך מספרת האגדה האורבנית, מדינת-ישראל אסרה על כניסתם של חברי להקת "החיפושיות", שמא שיריהם הקצביים יקלקלו את הנוער הנהדר שלנו.

--

המאמר פורסם גם במגזין "אומדיה".

==

מאת: ד"ר יוחאי סלע, "סקס סמים ורוקנרול - ואבירי הצביעות בישראל", מגזין המזרח התיכון, 17 בינואר 2008.

 

הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • מאמר אמיץ באמת כל הכבוד
 • העניין של העישון נגוע בצביעות על סף ההיפוכונדריות
  • למה היפוכנדריים ?
 • מילים כדורבנות
 • אנו מכריזים עליך כנכס לאומי בלתי ניתן להעברה
 • תקרא את התגובות למאמר באומדיה
 • האבא של יוסי שריד הוא שאסר על כניסתם של הביטלס
  • זה לא נכון
  • שטויות! אין לך מושג, אבל
 • אני שמח לקרוא שוב את המאמר
 • החיפושיות
גלריית המגזין

 

20 באוקטובר 2020

 

 

טרור אסלאמי: 100 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006