כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני
מדינת-ישראל, הערבים והאמריקאים - מו"מ שמו"מ
אדם מובס אינו מייצר אלא אידיאולוגיה תבוסתנית
עדאלה כארגון לאומני גזעני
הקריקטורות באירופה - והצביעות המוסלמית
המערכת המשפטית בישראל - חוק הברזל של האוליגרכיה
אין ציונות ללא יהדות – ואין יהדות ללא ציונות
משבר פוליטי באוסטריה ועוני אסלאמי עמוק בגרמניה
50 שנים לתבוסה הגדולה של הלאומיות הערבית – יוני 1967
טורקיה – מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית
טרור אסלאמי – פסיכוזה קולקטיבית – יוני 2015
הכנת שיעורים, בעיני אללה, חשובה יותר מרעלה
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
דרך אסד בלבנון
בריג´יט גבריאל – לבנונית למען ישראל
אנטישמי הוא לא רק מי שדוחף יהודי לתנור
ח"כ זחאלקה והאימפריאליזם הערבי
הדילמה הסורית - בין איומים למלחמה
מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

חדשות המזרח התיכון

חדשות

19.01.2020


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - ינואר 2020

 

 

ינואר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

 104

162

125

135

177

147

106

129

133

205

216

289

153

160

 82

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

119 

125 

 132

 180

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים. סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019.

  

  

==

סיכום יומי;

19 בינואר 2020;
75 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה וברוסיה מסרו על הריגתם של יותר מ-75 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים מאוד שנערכו בעיקר במחוז אידליב במהלך היממה האחרונה. גורמים תקשורתיים ברוסיה מסרו שבין ההרוגים היו כ-50 טרוריסטים מוסלמים שנפגעו בקרבות במחוז אידליב. כמו כן נמסר על הריגתם של כ-25 חיילים סורים שנפגעו בקרבות שהיו במחוז אידליב, אל-חמה ולטקיה. דוברים נוספים מסרו על מאות התקפות אוויריות שנערכו במחוז אידליב במהלך היומיים האחרונים. גורמים נוספים מסרו שהצבא הסורי ספג אבדות כבדות מאוד בשבוע האחרון בקרבות שהיו במחוז אידליב. מאידך, הצבא הסורי ממשיך לחסל כפר אחרי כפר כדי שהתושבים לא ישובו למחוז אידליב.


40 טרוריסטים מוסלמים ו-6 חיילים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 40 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום המדינה. כמו כן נמסר על הריגתם של 6 חיילים מפיצוץ של מטען-חבלה שוהפעל בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב".


30 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של התקפות קשות שנערכו במחוז מאריב נגד המיליציות הפרו-סעודיות הפועלות במחוז. גורמים שיעים מסרו על עשרות רבות של אנשי מיליציות שנהרגו בידי הארגונים החות'יים הפועלים במחוז. כמו כן נמסר על הריגתם של אזרחים בקרבות שהיו באזורים נוספים ברחבי תימן. דובר מקומי מסר שלפחות 14 אזרחים נהרגו במהלך היממה האחרונה.


20 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים וצבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר כ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות שנערכו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים שנערכו במחוזות אחדים ברחבי אפגניסטן. מרבית ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שכנראה נפגעו בהפצצות אוויריות של הצבא האפגני. גורמים בפקיסטן המקורבים לארגון "הטליבאן" הפועל באפגניסטן מסרו שהארגון מוכן להפחית את ההתקפות שלו על הכוחות האמריקאים למשך זמן קצוב.


6 חיילים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 6 חיילים מפיצוץ של מטען-חבלה שוהפעל בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגוני הג'יהאד העולמי הפועלים בצפון המדינה.


3 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בדורה של תקריות קטלניות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי עיראק. כל ההרוגים היו אזרחים. מקורות צבאיים בעיראק מסרו על התקפות שנערכו נגד יעדי טרור של ארגון "המדינה האסלאמית".


מחאה - לבנון: מקורות מקומיים בלבנון מסרו על פציעתם של כ-160 בני-אדם בהפגנות מחאה נוספות שנערכו במהלך היממה האחרונה בעיקר בעיר ביירות. ב-17 באוקטובר 2019 החלה המחאה האזרחית בלבנון נגד הממשלה המקומית.


מלחמת-אזרחים - לוב: היום תיפתח בברלין ועידה בינלאומית בנוגע להסכם בין הצדדים הלוחמים בלוב בהשתתפותן של גרמניה, צרפת, רוסיה, טורקיה, בריטניה, נציגי ממשלת טריפולי וגנרל חליפה חפטאר שניסה לחסל את קיומה של ממשלה זו מאז חודש אפריל 2019. גם ארה"ב תשתתף בועידה זו.


סה"כ נהרגו 180 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

  

18 בינואר 2020;
40 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים וצבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-40 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים ובקרבות נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". בין ההרוגים היו 12 שוטרים שנפגעו בהתקפה קטלנית מאוד של טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". כמו כן נמסר על הריגתם של יותר מ-25 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים בפעולות צבאיות של הצבא האפגני.


40 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-40 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של פיגועי-טרור קטלניים ובקרבות שהיו באזורים רבים ברחבי סוריה. בין ההרוגים היו חיילים סורים, טרוריסטים מוסלמים ואזרחים שרובם נפגעו בקרבות קשים מאוד שנערכו במחוז אידליב.


15 הרוגים במאלי: מקורות תקשורתיים במאלי מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם אחד מארגוני הג'יהאד העולמי הפועלים במאלי. שני ארגונים טרור המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" ועם ארגון "המדינה האסלאמית" מנהלים מאבק קטלני ביניהם על השליטה באזורים רבים ברחבי מאלי.


10 הרוגים בתימן: דוברים מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות של הקואליציה הסעודית שפעלה באזורים אחדים ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה.


10 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מקומיים שפעלו בצפון-ניגריה. בין ההרוגים היו 6 אזרחים ו-4 חיילים ניגרים שנפגעו בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם".


9 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 9 בני-אדם בסדרה של תקריות קטלניות שהיו ברחבי עיראק שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית". דוברים נוספים מסרו שבין היו 2 אזרחים שנפגעו במהלך הפגנת מחאה.


3 חיילים טורקים נהרגו בסוריה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 חיילים טורקים מפיצוץ של מכונית-תופת שהופעלה בידי טרוריסטים מוסלמים מקומיים שפעלו בצפון סוריה.


3 כורדים נהרגו בעיראק בהתקפה טורקית: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית אווירית של טורקיה שנערכה בצפון-עיראק. גורמים צבאיים בכירים בטורקיה מסרו שהצבא הטורקי הצליח לחסל כמעט לחלוטין את הנוכחות של המחתרת הכורדית שפעלה בצפון-עיראק.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות ביטחוניים בסומליה מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בחיסול-ממוקד אמריקאי שנערך בדרום סומליה.


טורקיה - לוב: מקורות תקשורתיים בסוריה מסרו שטורקיה שולחת כ--3,250 אנשי מיליציה ללוב במטרה לתמוך בממשלת טריפולי המתמודדת עם כוחותיו של גנרל חליפה חפטאר. גורמים נוספים מסרו שעד כה נהרגו 19 מהם בקרבות שהיו באזור העיר טריפולי. ב-19 בינואר 2020 תיערך בברילן ועידה בינלאומית במטרה להגיע להסכם כלשהו בין הצדדים הלוחמים בלוב.


סה"כ נהרגו 132 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 


 

17 בינואר 2020;
67 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-67 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהתקפות רבות שנערכו באזורים אחדים ברחבי סוריה. בין ההרוגים היו 40 חיילים וטרוריסטים מוסלמים, וכן 21 אזרחים שנפגעו במחוז אידליב - וזאת למרות הפסקת-האש שהוכרזה במחוז. כמו כן נמסר על הריגתם של 4 חיילים בהתקפה של ארגון "המדינה האסלאמית" שפעל במזרח סוריה. עוד נודע על הריגתם של 2 מפקדים בכירים במיליציה הטורקית שנפגעו במחוז חאלב. קרבות עם נפגעים היו גם לאורך הגבול עם טורקיה.


25 הרוגים באפגניסטן: מקורות אזרחיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 25 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "הטליבאן" ובקרבות נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו לפחות 18 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן", 5 חיילים ו-2 אזרחים. גורמים ממשלתיים מסרו כי במהלך השבוע האחרון נהרגו עשרות רבות של אזרחים בגל קור קיצוני שמקורו בהרי ההימליה. מצב קשה שורר באזורים רבים ברחבי אפגניסטן.


15 הרוגים בתימן: מקורות תקשורתיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-15 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהתקפות של כל הכוחות הלוחמים בתימן. מקורות סונים מסרו שבין ההרוגים היו 9 מאנשי המיליציות השיעיות הפרו-איראניות. גורמים רפואיים בינלאומיים מסרו על מותם של מאות אזרחים בחודש האחרון בשל מגפת השפעת.


12 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים וצבאיים בעיראק מסרו על הריגתם של 12 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי ובקרבות נגד טוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". בין ההרוגים היו לפחות 6 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". גורמים ביטחוניים בעיראק מסרו שארה"ב מחדשת את הפעולות הצבאיות בעיראק נגד חברי הארגון.


5 הרוגים בסודאן האסלאמית: מקורות תקשורתיים בסודאן האסלאמית מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם במהלך ניסיון הפיכה צבאי של נאמני הנשיא המודח עומר אל-באשיר. במשך שעות אחדות הבירה חרטום הייתה משותקת בשל ניסיון ההפיכה. גורמים ממשלתים מסרו שהנסיון סוכל לאחר קרבות שהיו בעיר הבירה. כמו כן נמסר ששדה-התעופה הבינלאומי בחרטום נפתח מחדש לטיסות. הקרבות באזור דארפור נמשכו גם במהלך השבוע האחרון. על-פי הערכות אחדות נהרגו באזור זה בלבד יותר מ-100 בני-אדם בשבועיים האחרונים בידי מיליציות אסלאמיות הנאמנות למשטר הקודם. כל הסימנים מראים שתהייה חלוקה גיאוגרפית נוספת של סודאן האסלאמית - וכך תקום עוד מדינה אפרקאית כושלת.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בקשמיר ההודית: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי בכיר מאוד בפעילות צבאית יזומה שנערכה בחבל קשמיר ההודי.


אלימות דתית - נוצרים: ארגון נוצרי בינלאומי פרסם דו"ח על מצבם של הנוצרים ברחבי העולם. מהדו"ח עולה שכ-260 מיליון נוצרים חיים בדיכוי דתי וחברתי אלים במדינות רבות ברחבי-העולם.


סה"כ נהרגו 125 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

16 בינואר 2020;
35 הרוגים בניגריה: מקורות אזרחיים בניגריה מסרו על הריגתם של 35 בני-אדם בהתקפה קטלנית מאוד של טרוריסטים מקומיים הקשורים למיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון ניגריה. חלק מהמיליציות האלה פעולות גם על רקע סחיטת דמי-כופר ממשפחותיהם של חטופים שנתפסו במהלך הפעולות הקטלניות נגד האזרחים המקומיים. עשרות-אלפי אזרחים נמלטו מהאזורים האלה בשל פעילותן הקטלנית של המיליציות האסלאמיות החמושות.


23 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-23 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים נגד אזרחים ובהפצצות אוויריות שנערכו בעיקר באזור מחוז אידליב. לפחות 10 מההרוגים היו אזרחים שנפגעו בצפון-סוריה. גורמים נוספים מסרו על קרבות עם נפגעים גם באזור אל-חמה ובלטקיה. דוברים בסוריה מסרו על הריגתם של 3 פעילי טרור שיעים בהתקפה המיוחסת לישראל על שדה-תעופה צבאי הנמצא באזור חומס.


18 הרוגים בקונגו: מקורות ביטחוניים ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו מסרו על הריגתם של 18 בני-אדם בהתקפה של אנשי מיליציה אסלאמית חמושה שפעלה במזרח המדינה. כל ההרוגים היו אזרחים ועובדי מכרה. בחודשים האחרונים נהרגו מאות בני-אדם בהתקפות של טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים שרובם חדרו מאתיופיה.


11 אנשי מיליציה נהרגו בלוב: מקורות תקשורתיים בינלאומיים מסרו על הריגתם של 11 מאנשי המיליציות הטורקיות הפועלות בלוב לצד ממשלת טריפולי. יממה קודם לכן דווח על 3 הרוגים. לפיכך מסר ההרוגים בימים האחרונים עלה ל-14 בני-אדם. המיליציות הטורקיות נשלחו בידי ארדואן במסגרת הסיוע לממשלת טריפולי הפועלת נגד הגנרל חליפה חפטאר.


10 הרוגים באפגניסטן: מקורות אזרחיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי ובקרבות מקומיים בין כוחות-הביטחון של אפגניסטן לבין טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. גורמים באפגניסטן, בפקיסטן ובקשמיר מסרו על הריגתם של עשרות רבות של אזרחיים וחיילים בגל קור קיצוני הפוקד את האזורים הללו.


10 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים סונים מסרו על הריגתם של 10 מאנשי המיליציה החות'ית בפעילות צבאית יזומה של הקואליציה הסעודית שפעלה האזורים אחדים רחבי תימן.


5 לוחמים יזידים נהרגו בעיראק: מקורות תקשורתיים בינלאומיים מסרו על הריגתם של 5 לוחמים יזידים הקשורים למחתרת הכורדית, ה-PKK, בחיסול-ממוקד טורקי שנערך בצפון-עיראק.


4 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו ביד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. כל ההרוגים היו אזרחים.


3 חיילים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 3 חיילים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו באזור העיר מוגדישו.


טרור - זכויות-אדם: מקורות בארגונים לזכויות-אדם בינלאומיים מסרו כי במהלך שנת 2019 נרצחו ברחבי-העולם 304 פעילים לזכויות-אדם. כ-200 מהם נרצחו בדרום-אמריקה.


אינדונזיה - טרור - תאילנד: מקורות רשמיים בתאילנד מסרו על שיתוף-פעולה הדוק בתחום הצבאי והמודיעיני בין תאילנד לאינדונזיה במאבק נגד הטרור האסלאמי בשתי המדינות.


סה"כ נהרגו 119 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
גלריית המגזין

 

19 בינואר 2020

 

 

טרור אסלאמי: 180 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

דרום-סודאן - מהכרזת העצמאות למלחמת אזרחים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006