כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה
אליאס מורקוס - לקחי הניסיון: חלק ראשון
חדשות המזרח התיכון
האיום האסטרטגי התורן על מדינת ישראל
על שופטים, על פילים ועל הוצאת-דיבה תקשורתית
תל אביב כמשל – ראש-העיר רוצה להיות ראש-ממשלה
לפתע העולם התקשורתי נדהם ממה שמתרחש בעיראק
סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה
מגמות רדיקליות במחשבה המדינית הגרמנית
אחמד סעיד ומצרים במלחמת ששת-הימים, יוני 1967
דיפלומטיה ישראלית של תרבות, מדע וטכנולוגיה
גלגולו של השם קע"ם, היא - הקהילייה-הערבית-המאוחדת
תימן - בין אל-קאעידה לטרור שיעי
הטרגדיה הכפולה של הנשים היזידיות בעיראק
כישלונה של קלינטון: הבוקר שלמחרת – היקיצה המרה
האם עדיין מישהו חושב שיש סיכוי שדונלד טראמפ ינצח
האם הליברליזם המערבי מחריף את האיום האסלאמי
התקשורת הישראלית והמעורבות הרוסית בסוריה
צדק היסטורי עם גולדה מאיר - מלחמת יום הכיפורים
המפלט הגרמני בחיק התעמולה הערבית והפלסטינית

חדשות המזרח התיכון

חדשות

04.04.2020


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - אפריל 2020

 

 

אפריל:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

115

120

125

139

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2020; ינואר - 4,759 הרוגים; פברואר 4,791 הרוגים; מרץ 4,567 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

4 באפריל 2020;

35 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים ובהפצצות אוויריות שהיו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. מרבית ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים שיעים שנפגעו בפעילות צבאית של קואליציה הסעודית שנערכה בצפון-תימן.


20 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים וצבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של לפחות 20 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו בין כוחות-הביטחון לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". מקורות נוספים מסרו שמרבית הנפגעים היו טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון.


20 חיילים נהרגו בלוב: מקורות תקשורתיים בממשלת טריפולי מסרו על הריגתם של 20 חיילים מכוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר הפועלים באזור העיר טריפולי. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו באזור זה בלבד מאות בני-אדם.


20 הרוגים בסומליה: מקורות רשמיים בסומליה מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בקרבות קשים שפרצו בין שתי מיליציות אסלאמיות חמושות הפעולות בדרום-סומליה. קרבות קשים עם נפגעים רבים היו במהלך החודשים האחרונים על רקע שליטה אזורית במחוז.


18 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 18 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפגזות שנערכו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. גורמים נוספים מסרו על נפגעים בסדרה של קרבות בין הצבא הטורקי לבין הצבא הסורי הפועלים באזור מחוז אידליב. בין ההרוגים היו חיילים סורים וטרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. דוברים אזרחיים במחוז דרעא מסרו על הריגתם של כ-43 אזרחים בעיר דרעא מירי של חיילים סורים שפעלו בעיר במהלך החודש האחרון.


11 הרוגים בניגריה: מקורות אזרחיים בניגריה מסרו על הריגתם של 11 בני-אדם בסדרה של התקפות טרור קשות שנערכו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים הפועלים בצפון-ניגריה.


8 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של לפחות 8 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון-עיראק. קבר-אחים נוסף של יזידים התגלה בעיראק עם כ-60 גופות שנרצחו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בקיץ 2014.


4 טרוריסטים מוסלמים ו-3 חיילים נהרגו בפקיסטן: מקורות תקשורתיים בהודו ובפקיסטן מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מוסלמים ושל 3 חיילים פקיסטנים בפעילות צבאית יזומה של הודו שנערכה באזור הגבול המשותף העובר בחבל קשמיר. לאורך כל היומיים האחרונים נרשמו תקריות רבות בין הצבאות באזור הגבול המשותף.


29 טרוריסטים מוסלמים נכנעו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על כניעתם של 29 טרוריסטים מוסלמים שמסרו את נשקם לידי הצבא הפיליפיני הפועל בדרום המדינה. הכניעה הזו נעשית במסגרת הסכם בין ממשלת הפיליפינים לבין אחדים מארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים בדרום.


סה"כ נהרגו 139 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

 

3 באפריל 2020;

30 הרוגים בניגריה: מקורות צבאיים ותקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של יותר מ-30 טרוריסטים מוסלמים ואנשי המיליציות האסלאמיות החמושות בסדרה ארוכה של פעולות צבאיות יוזמות שנערכו בצפון-ניגריה. מאות בני-אדם נהרגו בשבועיים האחרונים בצפון-ניגריה בפעולות טרור קטלניות ובפעולות צבאיות.


27 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים וצבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-27 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים שהיו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 15 אזרחים, כולל ילדים.


23 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-23 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפגזות שהיו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 12 טרוריסטים מוסלמים שיעים שנפגעו בקרבות שונים שהיו ברחבי המדינה.


16 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 16 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים, בהפגזות ובקרבות שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 5 חיילים סורים שנפגעו כנראה מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל באזור העיר דרעא. גורמים נוספים בסוריה מסרו שכל הכוחות הלוחמים בסוריה מבצעים ביזה קשה מאוד באזור אידליב ובמזרח-סוריה.


15 טרוריסטים מוסלמים וחייל 1 נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 15 טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד העולמי, וכן על הריגתו של חייל 1 ביום של קרב קשה שנערך במזרח המדינה.


7 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 7 בני-אדם בסדרה של התקפות טרור ובקרבות נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". 3 מההרוגים היו אזרחים.


2 הרוגים בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של טרוריסט 1 מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית הפועלת בדרום המדינה. חייל 1 נפצע בהיתקלות. כמו כן נמסר על הריגתו של אזרח 1 בהתקפה של טרויסטים מוסלמים שפעלו בדרום המדינה.


2 הרוגים בקשמיר ההודית: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתם של 2 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בחבל קשמיר ההודי.


2 אזרחים נהרגו בלוב: מקורות תקשורתיים בלוב מסרו על הריגתם של 2 אזרחים נוספים בהפגזה שנערכה על העיר טריפולי בידי כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר. בלשות החודשים האחרונים נהרגו באזור טריפולי עשרות רבות של בני-אדם, וזאת למרות ההסכם שנחתם בברלין ב-19 בינואר 2020.


27 חיילים נידונו למוות בסודאן: מקורות ממשלתיים בסודאן האסלאמית מסרו על הטלת גזר-דין מוות על 27 מאנשי כוחות-הביטחון של סודאן שעסקו ברצח ובעינויים של אזרחים במהלך ההפגנות שנערכו בסודאן בשנת 2019 נגד הנשיא לשעבר עומר אל-באשיר.


סה"כ נהרגו 125 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 


 

2 באפריל 2020;

30 חיילים נהרגו במוזמביק: מקורות תקשורתיים באפריקה מסרו על הריגתם של כ-30 חיילים בהתקפה שנערכה בידי כ-40 טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד העולמי שפעלו בצפון-מוזמביק. גורמים נוספים מסרו על שתי התקפות קשות בהן נהרסו מתחמים צבאיים ואזרחיים באזור. במהלך החודשים האחרונים נמסר שרוסיה וטורקיה מסייעות לצבא המקומי בהתמודדות עם ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים באזור - עד כה ללא הצלחה רבה. אלפי אזרחים נמלטו מהאזור בשל ההתקפות האלה.


25 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו ברוב הערים המרכזיות של תימן. בין ההרוגים היו גם אזרחים שנפגעו בהתקפות של הארגונים שיעים הפרו-איראניים. גורמים שיעים בעיר צנעא מסרו על הריגתם של כ-70 סוסים בהתקפה אווירית של סעודיה שנערכה בעיר צנעא. מאמצים נוספים נעשים התימן במטרה להגיע להפסקת-אש בשל מגפת הקורונה.


20 הרוגים באפגניסטן: מקורות אזרחיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 20 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו גם טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן".


12 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-12 בני-אדם בסדרה של התקפות קטלניות ובהוצאות-להורג של חיילים סורים שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" הפועלים בצפון סוריה. גורמים נוספים מסרו של שקט מתוח מאוד במחוז אידליב. מקורות אזרחים מסרו על התקפות מקומיות אחדות שהתבצעו נגד הכוחות הטורקיים הפועלים במחוז. סגן-נשיא לשעבר של סוריה, עבד אל-חלים חדאם, מת בגלות בפריז בגיל 88. חדאם נמלט מסוריה בשנת 2000.


12 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 12 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגוני המיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון-ניגריה. הטרוריסטים המוסלמים פעלו למרות העוצר שהוטל על האזור בשל מגפת הקורונה.


9 כורדים נהרגו בעיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 9 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית יזומה של טורקיה שנערכה בצפון-עיראק.


3 הרוגים בבנגלדש: מקורות אזרחיים בבנגלדש מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בקרב יריות שהיה בין חיילים בנגלדשים לבין מורדים הפועלים ליד הגבול המשותף עם בורמה.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעיראק: מקורות צבאיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון-עיראק.


3 הרוגים בניז'ר: מקורות צבאיים בניז'ר מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בקרבות בין שתי מיליציות אסלאמיות חמושות הפעולות בצפון המדינה.


2 חיילים אתיופים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 2 חיילים מאתיופיה מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מסולמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו בדרום-סומליה.


הרוג 1 בלוב: מקורות אזרחיים בלוב מסרו על הריגתו של אזרח 1 בהתקפה נוספת של כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר שנערכה על העיר טריפולי. ב-19 בינואר 2020 נחתם בברלין הסכם-להפסקת-אש בין הצדדים הלוחמים בעיר טריפולי.


סה"כ נהרגו 120 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 


 

1 באפריל 2020;

45 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-45 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות קשים שפרצו בין הצבא האפגני לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". בין ההרוגים היו לפחות 30 חיילים אפגנים.


35 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם בסדרה ארוכה של קרבות ושל הפצצות אוויריות קשות מאוד שנערכו בידי הקואליציה הסעודית שפעלה באזור העיר צנעא ובמחוז סעדה. מרבית ההרוגים היו מאנשי המיליציות השיעיות הפרו-איראניות.


20 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 20 בני-אדם בסדרה של קרבות קטלניים שהיו במזרח סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שנפגעו בקרבות שונים עם כל הכוחות הפועלים באזור. גורמים סורים מסרו שישראל תקפה מטרות איראניות באזור חומס.


5 הרוגים בלוב: מקורות תקשורתיים בלוב מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של קרבות בין ממשלת טירפולי לבין כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר. כל ההרוגים כנראה היו מהמיליציה הטורקית שנשלחה לעזרת ממשלת טריפולי. המיליציה הטורקית של ארדואן היא כישלון כמעט מוחלט - לפחות 200 מהם נהרגו עד כה.


4 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהיו ברחבי עיראק במהלך היממה האחרונה.


3 הרוגים בפיליפינים: מקורות תקשורתיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של לפחות 3 בני-אדם בסדרה של עימותים קטלניים ביו כוחות-הביטחון לבין טרוריסטים מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית. לפני ימים אחדים הכריזו מנהיגי הארגון על הפסקת-אש בשל מגפת הקורונה.


2 הרוגים בפיגוע-התאבדות בסומליה: מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 2 בני-אדם בפיגוע-התאבדות שהתבצע בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו בצפון-סומליה. בין ההרוגים היה מושל לשעבר.


הרוג 1 בפפואה-המערבית: מקורות רשמיים באינדוזניה מסרו על הריגתו של אדם 1 - אזרח מניו-זילנד - בהתקפה של מורדים שפעלו בשדה-התעופה של פפואה-המערבית. המורדים דורשים להתנתק לחלוטין מאינדונזיה האסלאמית. במהלך החודשים האחרונים נהרגו מאות בני-אדם בהתקפות הדדיות בפפואה-המערבית.


סה"כ נהרגו 115 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 


  

 


==  

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים; סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019;

 

==

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
 • המדענים האירנים
 • קורונה לא קורנה
גלריית המגזין

 

4 באפריל 2020

 

 

טרור אסלאמי: 139 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006