כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - יום ה-134
מדינה יהודית - המודל הישראלי בהשוואה למודל השבדי
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
הבחירות באירופה – חזרה למקורות הפשיסטיים ולמלחמות-הדת
עמוד ענן – הישגים יוצאי דופן למדינת-ישראל בעקבות המבצע
הוד מעלתו האספסוף – האמנם דמוקרטיה ישראלית?
המדיניות האמריקאית ב-2008
עליבותה של האקדמיה הבריטית, בורמה וסוריה
האידיאולוגיה המדינית המסוכנת של ראובן ריבלין
המערכת המשפטית בישראל - חוק הברזל של האוליגרכיה
משבר מנהיגותי אמריקאי וחזרה לעידן הסובייטי
דרישת שלום - מדמשק
נוני דרוויש – ערבים למען ישראל
סובחי אל-טופיילי נגד חסן נסראללה
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - עד ליום ה-49
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - עד ליום ה-114
אינדונזיה האסלאמית נגד הבדלנות של פפואה-המערבית
סיכום כרונולוגי של האירועים ברצועת-עזה - מרץ 2019
הרביעייה הפותחת - או ארבעת פרשי האפוקליפסה

חדשות המזרח התיכון

חדשות

10.07.2020


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - יולי 2020

 

 

יולי:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

142

152

 109

107

118

123

181

138

270

183

 

 

 

 

 

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2020; ינואר - 4,759 הרוגים; פברואר - 4,791 הרוגים; מרץ  - 4,567 הרוגים; אפריל - 5,681 הרוגים; מאי - 5,197 הרוגים; יוני - 4,116 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

10 ביולי 2020;

50 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של יותר מ-50 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של פיגועי-טרור ובקרבות נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם". בין ההרוגים היו 23 חיילים, 17 טרוריסטים מוסלמים ו-10 אזרחים. גורמים נוספים מסרו שעשרות חיילים נעדרים בשל ההתקפות הטרור שהיו ביומיים האחרונים בצפון-ניגריה, וכי סביר להניח שהחיילים הוצאו-להורג בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם".


40 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים וצבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-40 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שהיו בין הצבא האפגני לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". בין ההרוגים היו כ-30 טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון. 10 הרוגים נוספים היו חיילים ושוטרים שנפגעו בהתקפות קטלניות של ארגון "הטליבאן". עשרות פעולות טרור התבצעו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה שגרמו לנפגעים נוספים.


20 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-20 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של פיגועי-טרור ובקרבות מקומיים שהיו ברוב הערים המרכזיות של סוריה. בין ההרוגים היו לפחות 5 אזרחים.


20 הרוגים בקונגו: מקורות רשמיים בקונגו מסרו על הריגתם של 20 אזרחים בהתקפה קטלנית נוספת של טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד העולמי בהתקפה שנערכה בצפון-המדינה. גורמים רשמיים מסרו כי מאז תחילת שנת 2020, נהרגו באזור זה מאות רבות של חיילים, אזרחים וטרוריסטים מוסלמים.


19 הרוגים בבורמה: מקורות רשמיים באסיה מסרו על הריגתם של 19 אזרחים הפגזה קשה מאוד שנערכה בצפון בורמה. גורמים בינלאומיים טענו שהמקרה אירע במהלך חודש מרץ האחרון, וכי המעשה הזה מוגדר כ"פשע מלחמה". בשלוש השנים האחרונות נרצחו בדרך זו עשרות-אלפי בני-אדם, וכן נמסר על גירושם של כמיליון מוסלמים שנאלצו להימלט לבנגלדש.


12 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסר על הריגתם של לפחות 12 טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים בסדרה של קרבות שנערכו באזורים אחדים ברחבי תימן. הקואליציה הסעודית הצליחה לחסל שתי ספינות נשק של הארגונים החות'יים.


8 אזרחים נרצחו במוזבמיק: מקורות רשמיים במוזמביק מסרו על הריגתם של 8 בני-אדם בהתקפה קטלנית של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שנערכה בצפון-מוזמביק. ההתקפה התבצעה במהלך חודש יוני 2020, אולם רק כעת נמסר על כך דיווח רשמי. מאז תחילת שנת 2020, נהרגו בהתקפות דומות מאות בני-אדם אדם.


4 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית".


3 טרוריסטים מוסלמים ו-2 שוטרים נהרגו בסומליה: מקורות רשמיים בסומליה מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום המדינה. כמו כן נמסר על הריגתם של 2 שוטרים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל באזור העיר מוגדישו.


3 הרוגים בקשמיר ההודית: מקורות תקשורתיים בקשמיר ההודית מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם - בני משפחה אחת - בידי טרוריסטים מוסלמים הפועלים בחבל קשמיר ההודי. אב המשפחה היה מזוהה כפרו-הודי שתמך בשליטה של הודו בחבל קשמיר.


שוטר 1 נהרג בתאילנד: מקורות תקשורתיים בתאילנד מסרו על הריגתו של שוטר 1 מירי של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בדרום תאילנד. במהלך השבועות האחרונים הצבא התאילנדי ערך מצבעים צבאיים יזומים נגד ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים באזור.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג ליד אריאל: מקורות ביטחוניים בישראל מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי בעקבות ידוי בקבוקי תבערה לעבר כוחותינו שפעלו באזור אריאל.


הודו - בנגלדש: מקורות רשמיים בבנגלדש מסרו על הריגתם של 25 אזרחים מירי של חיילים הודים שפעלו באזורק הגבול המשותף מאז תחילת שנת 2020. תלונות רשמיות רבות הועברו להודו בשל ההריגות האלה.


מלחמת-אזרחים - לוב: מקורות רשמיים באו"ם מסרו על הריגתם של 138 בני-אדם מפיצוץ של מטעני-חבלה שהופעלו באזור העיר טריפולי במהלך החודשיים האחרונים. גורמים רבים מאשימים את כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר במעשים הקטלניים האלה. מרבית ההרוגים היו אזרחים.


סה"כ נהרגו 183 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

==

 

 

9 ביולי 2020;

180 הרוגים בבורקינה-פאסו: ארגונים לזכויות-אדם באפריקה ומקורות תקשורתיים בינלאומיים מסרו על הריגתם של 180 בני-אדם בידי הכוחות הצבאיים של בורקינה-פאסו שפעלו נגד טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" וארגון "המדינה האסלאמית". הפעולה הצבאית הנוכחית נערכה כפעולת-עונשין נגד תומכי הארגונים האלה. במהלך השנה האחרונה נהרגו בבורקינה-פאסו אלפי בני-אדם בקרבות ובהתקפות קשות מאוד של כל ארגוני הטרור הפועלים ברחבי המדינה. במקרים רבים, טרוריסטים מוסלמים השתמשו במדי-צבא כדי לפגוע במאות אזרחים.


28 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 28 בני-אדם בסדרה ארוכה של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". בין ההרוגים היו 15 חיילים ושוטרים, וכן גם טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן".


15 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים שונים בתימן מסרו על הריגתם של לפחות 15 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים שהיו ברוב הערים המרכזיות של תימן. בין ההרוגים היו 5 אזרחים. ארגוני הסיוע בתימן שרויים במצב של יאוש לנוכח מספרם הגבוה של החולים הזקוקים לסיוע דחוף.


15 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-15 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים שהתבצעו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 6 אזרחים שנפגעו מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל ליד הגבול המשותף עם טורקיה.


10 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של לפחות 10 טרוריסטים מוסלמים בהפצצה אווירית שנערכה על יעדי טרור של ארגון "בוקו חראם" הפועל בצפון-ניגריה. מתחילת חודש יולי 2020 נהרגו באזור זה מאות בני-אדם.


6 הרוגים בבנגלדש: מקורות תקשורתיים בבנגלדש מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם בקרבות קשים שפרצו בין שתי מיליציות אסלאמיות חמושות הפועלות במרכז המדינה. במהלך החודשים האחרונים נהרגו עשרות בני-אדם בקרבות דומים.


5 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 5 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אבו סיאף" המזוהה עם ארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בדרום המדינה. נמסר על פציעתם של 2 חיילים במהלך הפעולה. גורמים ביטחוניים מזהירים מהתחזקותו של הארגון ברחבי אסיה.


4 הרוגים בפקיסטן: מקורות אזרחיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם נוספים בהתקפה של אנשי המודיעין הפקיסטני שפעלו במחוז בלוצ'יסטן. גורמים אזרחיים במחוז מאשימים את המודיעין הפקיסטני ברצח שיטתי של אזרחים חפים-מפשע. יממה קודם לכן, נהרגו במחוז לפחות 11 בני-אדם.


4 חיילים נהרגו בסומליה: מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 4 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו בדרום-סומליה. אין אישור מגורם רשמי בנוגע למספר הנפגעים.


3 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו בצפון-עיראק בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית".


סה"כ נהרגו 270 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

==

 

 

 

8 ביולי 2020;
35 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים מאוד שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי אפגניסטן. דוברים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו יותר מ-20 טרוריסטים מוסלמים שנפגעו בהפצצות אוויריות קשות. התקפות רבות נערכו על יעדים צבאיים שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן", וכן נמסר על חיילים רבים שנהרגו או נפצעו.


20 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-20 בני-אדם ביום נוסף של קרבות שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 10 טרוריסטים מוסלמים מהארגונים החות'יים.


18 הרוגים בקמרון: מקורות צבאיים בקמרון מסרו על הריגתם של 17 מורדים, וכן על הריגתו של חייל 1 בפעולה צבאית יוזמה שנערכה בצפון-מערב קמרון. בשנתיים האחרונות נהרגו באזור זה מאות רבות של מורדים, חיילים ואזרחים.


15 אזרחים נהרגו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 15 אזרחים מירי של טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון-ניגריה.


13 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 13 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ושל פיגועי-טרור שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. מרבית ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים וחיילים סורים. לפחות שניים מההרוגים היו אזרחים.


10 הרוגים בפקיסטן: מקורות אזרחיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בסדרה של מבצאים צבאיים שנערכו במחוז בלוצ'יסטן נגד טרוריסטים מוסלמים הפועלים במחוז. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו במחוז זה בלבד עשרות רבות של אזרחים, חיילים וטרוריסטים מוסלמים. גורמים נוספים בפקיסטן מאשימים את היחידות המיוחדות של המודיעין הפקיסטני בהרג שיטתי של פעילים פוליטיים המזוהים עם המחוז. עשרות גופות מרוטשות התגלו בחודשים האחרונים ברחבי המחוז.


7 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות רשמיים בסומליה מסרו על הריגתם של 7 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בדרום המדינה.


5 חיילים ו-3 אזרחים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 5 חיילים ושל 3 אזרחים בהתקפה קטלנית של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בצפון המדינה. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו מאות בני-אדם בהתקפות דומות.


5 הרוגים בעיראק: דוברים מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי ובהתנקשויות שהתבצעו ברחבי עיראק. בין ההרוגים היה חוקר בכיר של הארגונים השיעים הפועלים בעיראק ומתנגד חריף לנוכחות האיראנית בעיראק.


2 הרוגים בבנגלדש: מקורות אזרחיים בבנגלדש מסרו על הריגתם של 2 מוסלמים בני העדה הרוהינגית מירי של שוטרים בנגלדשים. במהלך החודשים האחרונים נמסר על הריגתם של עשרות רוהינגים מירי של שוטרים וחיילים.


2 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 2 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יוזמה שנערכה במזרח-טורקיה. כמו כן נמסר על תפיסתם של שניים נוספים.


טרוריסט מוסלמי 1 וחייל 1 נהרגו בקשמיר: מקורות תקשורתיים בקשמיר ההודית מסרו על הריגתם של טרוריסט מוסלמי 1 וחייל הודי 1 בהיתקלויות קטלניות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי קשמיר ההודית.


חייל 1 נהרג בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של חייל 1 בהיתקלות עם טרוריסטים מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית הפועלת באזור סאמאר. במהלך החודשים האחרונים נהרגו עשרות בני-אדם בהיתקלויות דומות.


העולם-הערבי - איראן: בימים האחרונים, התקשורת הערבית - בעיקר במפרץ הפרסי - מנסה לנתח את האירועים הקטלניים שהיו באיראן במהלך השבוע האחרון. סדרת הפיצוצים שהתבצעה באיראן, מעסיקה את התקשורת לאור טיב המטרות שנבחרו כיעדים לפגיעה. על-פניו נראה שאין קשר הגיוני במטרות שנבחרו. איראן מאיימת באופן ישיר על ישראל בשל הפיצוץ שאירע במתקן הגרעין בנתנז המיוחס לישראל מפי גורמים ערביים.


סה"כ נהרגו 138 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

7 ביולי 2020;
75 טרוריסטים מוסלמים ו-2 חיילים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 75 טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם", המזוהה עם ארגון "המדינה האסלאמית", בפעילות צבאית רחבת-היקף שנערכה בצפון ניגריה. כמו כן נמסר כי בעקבות המבצע שוחררו מהשבי כ-35 בני-אדם שהיו בידי אנשי הארגון. 2 חיילים נהרגו במבצע. מאז תחילת חודש יוני 2020 נהרגו באזור זה כ-1,000 בני-אדם - כולל חיילים, שוטרים, מאות אזרחים וטרוריסטים מוסלמים. עשרות כפרים נהרסו, רכוש רב נבזז או הושמד, ואלפי פליטים חדשים נוספו בימים האחרונים.


30 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים וצבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי המדינה. בין ההרוגים היו שוטרים, חיילים, אזרחים וטרוריסטים מוסלמים. הצבא האפגני אינו מצליח להשתלט על אזורים אחדים שנכבשו לאחרונה מידי ארגון "הטליבאן".


22 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 22 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות והתנקשויות שהתבצעו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. מרבית ההרוגים היו מכל הכוחות הצבאיים הפועלים בסוריה - כולל טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. הצבא הרוסי המסייע לאסד בסוריה, החל להתארגן מחדש ברחבי סוריה - מסגרת הזו, רוסיה העבירה כוחות צבאיים רבים למחוז דיר אל-זור סמוך לבסיסי המיליציות הפרו-איראניות הפועלות באזור.


15 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-15 בני-אדם בסדרה של קרבות קשיים שהיו ברחבי תימן בין כוחות הקואליציה הסעודית לבין הארגונים החות'יים. בין ההרוגים היו לפחות 8 אזרחים.


11 הרוגים בלוב: מקורות מקומיים בלוב מסרו על הריגתם של 11 בני-אדם מפיצוץ של מוקשים וכן בהפצצות אוויריות של המיליציות הטורקיות - המסייעות לממשלת טריפולי - בידי כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר. גורמים נוספים מסרו כי בימים האחרונים נהרגו מפקדים טורקים בכירים בהפצצות דומות.


11 הרוגים בקונגו: מקורות רשמיים בקונגו מסרו על הריגתם של 11 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם הג'יהאד העולמי שפעלו בצפון-מזרח המדינה. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו באזור זה מאות רבות של חיילים, אזרחים וטרוריסטים מוסלמים.


8 הרוגים במוזמביק: מקורות ממשלתיים במוזמביק מסרו על הריגתם של 8 בני-אדם בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שתקפו מתקן להפקת גז הנמצא בצפון המדינה. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו באזור מאות בני-אדם בהתקפות דומות.


5 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של פיגועים ובהיתקלויות קשות בין הצבא העיראקי לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית".


2 חיילים נהרגו בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 2 חיילים פקיסטנים בפעולת-תגמול של הודו שנערכה באזור הגבול המשותף בין שתי המדינות העובר בחבל קשמיר.


שחורים - העולם-הערבי: מאז תחילת המהומות בארה"ב על רקע היחס לשחורים, החל להתפתח דיון עירני ונוקב במדינות ערביות אחדות בנוגע למעמדם של השחורים-המוסלמים המתגוררים במדינות-ערב ועל היחס המבזה לו הם זוכים הן מצד השלטונות והן מצד האוכלוסייה הכללית. במסגרת הזו, גם החל להתפתח דיון חשוב על תפקידם של הערבים כסוחרי-עבדים לאורך ההיסטוריה ועד למצבם של העבדים-השחורים כיום במאוריטניה.


סה"כ נהרגו 181 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

   

== 

 

 


 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים; סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019;

 

==

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
 • המדענים האירנים
 • קורונה לא קורנה
 • שאלה
  • תשובה
גלריית המגזין

 

10 ביולי 2020

 

 

טרור אסלאמי: 183 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006