כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בשמחה. כל תרומה כספית תתקבל בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
כשהיסטריה מוסרית משבשת את הדמוקרטיה הישראלית
גרמניה והבחירות לפרלמנט האירופאי של 2019
אינדונזיה האסלאמית נגד הבדלנות של פפואה-המערבית
גרמניה של מרקל מול ארצות-הברית של טראמפ
חיסולו של המטיף הסורי מחמוד אל-קאקה
תרומה למגזין המזרח התיכון
רצח-העם בדארפור שבמערב-סודאן והתקשורת הבינלאומית
ארדואן, ראש ממשלת טורקיה, עדיין מסוכן למדינת-ישראל
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
בריג´יט גבריאל – לבנונית למען ישראל
וג´יהה אל-חוידר - דיוקנה של ליברלית סעודית
על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית
טרור אסלאמי – כמה בני אדם נהרגו בחודש יוני ‏2012
The Palestinian Nationality as a Colonialist Movement of the Arab League
הייפא והבי - דיוקנה של זמרת לבנונית
הקריקטורות באירופה - והצביעות המוסלמית
תרבות פוליטית בישראל לקראת שנת 2048
האיום האסלאמי כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו
אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות

חדשות המזרח התיכון

חדשות

20.09.2021


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - ספטמבר 2021

 

 

ספטמבר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

157 

247

245 263 274 

396

215

255

231

368

194

232

205

225

255

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

246

257

236 

 205

 200

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2021; ינואר - 5,329 הרוגים; פברואר - 4,121 הרוגים; מרץ - 5,181 הרוגים; אפריל - 5,869 הרוגים; מאי - 6,682 הרוגים; יוני 6,889 הרוגים; יולי 8,322 הרוגים; אוגוסט - 9,334 הרוגים;

 

==

סיכום יומי;

20 בספטמבר 2021;

100 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באסיה מסרו על הריגתם של יותר מ-100 בני-אדם ביום נוסף של קרבות, של פיגועי-טרור ושל עימותים קטלניים שהיו בין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" לבין אזרחים אפגנים. טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שוב מאתגר ים את ארגון "הטליבאן" באמצעות סדרה של פיגועי-טרור שהיו בערים המרכזיות ברחבי המדינה. בעיר ג'ללבאד נהרגו לפחות 3 אזרחים ונפצעו כ-20 אזרחים נוספים מפיצוץ של מטעני-חבלה שהופעלו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". עוד נמסר על נפגעים רבים במחוזות אחדים בעימותים אלימים שפרצו בין ארגון "הטליבאן" לבין אנשי מיליציות מקומיות. מקורות ביטחוניים באסיה מסרו שפקיסטן סייעה לארגון "הטליבאן" להשתלט על מרבית מחוז פנג'שיר המורד בו פועלת "תנועת ההתנגדות הלאומית" שנכשלה בהגנה על המחוז כולו. כצפוי, ארגון "הטליבאן" אסר על פתיחתם של בתי-הספר לבנות ברחבי אפגניסטן.


40 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-40 בני-אדם ביום נוסף של קרבות, של פיגועי-טרור, של הפצצות אוויריות ושל הוצאות-להורג שהתבצעו ברחבי תימן במהלך היממה אחרונה. מקורות חות'יים בעיר צנעא מסרו על הוצאתם-להורג של 9 בני-אדם שהואשמו בהריגתו של מנהיג פוליטי בכיר באפריל 2018. עוד נמסר על הריגתם של 10 אזרחים בהפצצה שנערכה במחוז שאבווה. יותר מ-20 הרוגים נוספים היו במהלך קרבות קשים שפרצו במחוז מאריב ובמחוז אל-אביאן. נפגעים נוספים היו גם במחוז סעדה.


20 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של כ-20 בני-אדם ביום נוסף של קרבות שהיו לאורך הגבול המשותף בין פקיסטן לאפגניסטן. מרבית ההרוגים היו אנשי מיליציות מקומיות שמבקשות לשלוט על מעברי-הגבול הלא-רשמיים בין שתי המדינות שדרכם מועברים סחורות, סמים וטרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


20 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 20 בני-אדם בסדרה של קרבות שפרצו בין כל הארגונים הלוחמים ברחבי סוריה במהלך היממה אחרונה. עוד נמסר שבין ההרוגים היו לפחות 2 חיילים סורים שנפגעו בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו באזור מחוז דיר אל-זור. באזור העיר חסכה נהרגו חיילים סורים נוספים בהתקפה של מיליציות שבטיות חמושות. דובר צבאי בטורקיה מסר על הריגתם של 7 לוחמים כורדים בהתקפה נוספת של טורקיה שהתבצעה בצפון-סוריה. עוד נמסר שבין ההרוגים במהלך היממה האחרונה היו אזרחים, מורדים וטרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


7 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במצרים: מקורות תקשורתיים באפריקה מסרו על הריגתם של לפחות 7 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות רחבת-היקף של הצבא המצרי שנערכה בצפון-סיני לפני ימים אחדים. עוד נמסר על כניעתו של אבו חמזה אל-קאדי מי שהיה מפקד בכיר מאוד בארגון "המדינה האסלאמית" הפועל בצפון-סיני. אבו חמזה אל-קאדי הסגיר את עצמו לידי כוחות-הביטחון של מצרים לאחר קרב בו נהרגו טרוריסטים מוסלמים אחדים - בפעולה שהתבצעה כנראה ב-10 בספטמבר 2021. מאז תחילת השנה נהרגו בצפון-סיני מאות בני-אדם - רבים מהם היו טרוריסטים מוסלמים.


5 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות מקומיים בניגריה מסרו על הריגתם של לפחות 5 טרוריסטים מוסלמים בסדרה של פעולות צבאיות של הצבא הניגרי שנערכו בצפון-ניגריה במהלך היממה אחרונה. כל ההרוגים היו אנשי מיליציות אסלאמיות חמושות הפעולות באזור כולו. גורמים ביטחוניים מסרו על מבצעים צבאיים רבים שנערכו באזור נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


3 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור שהיו ברחבי עיראק במהלך היממה אחרונה. בין ההרוגים היה חייל 1 שנפגע מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל באזור העיר בגדאד, וכן נמסר על הריגתם של 2 אזרחים בפיגועי-ירי שהיו בצפון-עיראק. מקורות כורדיים מסרו שהמיליציות הסוניות החמושות הפועלות בצפון-עיראק מבקשות לשתף-פעולה עם כוחות-הביטחון של האוטונומיה הכורדית של עיראק וזאת לאור ההשתלטות של המיליציות השיעיות בפרו-איראניות על עיראק.


2 טרוריסטים מוסלמים מבוקשים מאוד נהרגו באינדונזיה: מקורות ביטחוניים רשמיים באינדונזיה מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בכירים מאוד המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" לאחר מרדף ממושך מאוד שנערך אחריהם במשך שנים אחדות. אחד מהטרוריסטים ההרוגים היה עלי קאלורה מי שהיה מנהיג תנועת המוג'הידין של מזרח-אינדונזיה שהביע נאמנות מוחלטת לארגון "המדינה האסלאמית". מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באינדונזיה עשרות בני-אדם - כולל טרוריסטים מוסלמים ואזרחים שנפגעו בפיגועי-טרור קטלניים.


2 טרוריסטים נהרגו בהודו: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים בפעילות צבאית יזומה שנערכה במדינת-המחוז אסאם. שני ההרוגים היו שייכים לארגון טרור מקומי המכונה "האיחוד לשיחרור בודולנד" הדורש הקמת מדינה עצמאית בחלק ממדינת אסאם בצפון-מזרח הודו. במחוז פועלים ארגוני טרור נוספים המבקשים לבסס אוטונומיה מלאה לאזור בודולנד.


אזרח 1 נהרג בקשמיר ההודית: מקורות רשמיים בהודו מסרו על הריגתו של אזרח 1 בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בחבל קשמיר ההודי. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור יותר מ-150 בני-אדם - כולל טרוריסטים מוסלמים, חיילים, שוטרים ואזרחים.


טרור אסלאמי - אפריקה: מקורות תקשורתיים באפריקה מסרו על סדרה ארוכה של פיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים במהלך היממה האחרונה בניז'ר, במאלי, בצ'אד, בקמרון, בקונגו, במוזמביק, בסומליה, בניגריה ובבורקינה-פאסו. לא נמסר מספרם המדויק של הנפגעים.


כורדים - טורקיה: גורמים ביטחוניים בטורקיה מסרו פעם נוספת על הריגתם של 18,052 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעולות צבאיות יזומות שנערכו במזרח-טורקיה, בצפון-עיראק ובצפון-סוריה מאז ה-14 ביולי 2015. עוד נמסר על הריגתם של 1,976 מאנשי המחתרת מאז תחילת שנת 2021. מקורות אמריקאים מסרו כי במהלך 35 השנים האחרונות נהרגו בפעילות צבאית של טורקיה יותר מ-40,000 כורדים - כולל ילדים, נשים, זקנים וגברים בלתי-מעורבים.


טרור אסלאמי - ישראל: כדי לעשות רושם על התקשורת הבינלאומית, צה"ל נוזף בחייליו שפעלו נגד פרובוקטורים כפי שמצופה מהם. במהלך היממה האחרונה התבצעו ברחבי ישראל מאות פיגועי-טרור נגד יהודים. התקפות הטרור האלה כללו ירי בנשק קל, השלכת בקבוקי תבערה, השלכת מטעני-חבלה מאולתרים, חטיפת נשק, זריקת אבנים, הצתות רבות, גניבת ציוד חקלאי ותוצרת חקלאית, גניבת מים, חסימת כבישים, פגיעה מכוונת ברכוש ציבורי, שריפת מכוניות של יהודים, וכן הטרדות מילוליות, פיזיות ומיניות רבות נגד יהודים. ישראל מאבדת נכסים חשובים בתוך המדינה בשל עיוורון אידיאולוגי מתמשך. משטרת ישראל עדיין לא יודעת איך להתמודד עם הכמויות העצומות של הנשק הבלתי-חוקי המצוי בידי המוסלמים המתגוררים במדינה.


קורונה - ישראל - איטליה: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 26 בני-אדם והתגלו בה 3,836 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה אחרונה 30 בני-אדם והתגלו 7,732 חולים חדשים. מספר החולים באופן קשה בישראל עלה והגיע ל-720 בני-אדם - מתוכם 196 מונשמים. עד כה מתו באיטליה 130,310 בני-אדם מתוך 4,636,111 נדבקים, ובישראל מתו עד כה 7,541 בני-אדם מתוך 1,228,129 נדבקים - וזאת לאחר 571 ימים שעברו מאז שהתגלה הנגיף בישראל. כרגיל, בישראל מתעלמים ממספר המתים הגבוה בכל יום.


סה"כ נהרגו 200 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

=====

 


19 בספטמבר 2021;

80 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באסיה מסרו על הריגתם של כ-80 בני-אדם בסדרה של קרבות ובעימותים קטלניים מאוד שהיו בין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" לבין אזרחים המתגוררים במרחב הכפרי של הערים הגדולות. מקורות שונים מסרו על כישלונה של "תנועת ההתנגדות הלאומית" הפועלת במחוז פנג'שיר בקרבות שהיו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". הקרבות בין שני הארגונים האלה מתרכזים בעיקר בהרים. ארגון "הטליבאן" הצליח להשתלט על אזורים נוספים במחוז המורד. עשרות-אלפי אזרחים נמלטו מיישובים רבים במחוז. אנשי ארגון "האליבאן" עוברים מבית-לבית במטרה לחסל את המורדים שפעלו מסגרת "תנועת ההתנגדות". על-פי גורמים נוספים נמסר שבכירי המורדים שרויים במצוקה קשה לאור הכישלון הצבאי מול ארגון "הטליבאן". במקומות נוספים ברחבי אפגניסטן נמסר על פגיעה קשה מאוד באזרחים נוצרים ושיעים. רוסיה החלה במגעים מדיניים עם ארגון "הטליבאן".


45 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-45 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים ובהפצצות אוויריות רבות שנערכו בידי הקואליציה-הסעודית שפעלה במרכז תימן. גורמים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו 25 טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים שנפגעו בהפצצות אוויריות של סעודיה שנערכו במחוז מאריב במהלך היממה אחרונה. נפגעים רבים מאוד היו גם בעקבות הקרבות במחוז אל-אביאן.


30 הרוגים בניגריה: מקורות מקומיים שונים בניגריה מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של התקפות קטלניות מאוד שהתבצעו בידי כל ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים בצפון-ניגריה. מקור רשמי בצפון-ניגריה מסר שמרבית הנרצחים היו אזרחים נוצרים שנפגעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים הפועלים באזור כולו. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו בצפון-ניגריה אלפי בני-אדם - רבים מהם היו אזרחים.


22 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של כ-22 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים שהיו לאורך הגבול המשותף עם אפגניסטן. כמו כן נמסר על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בידי הצבא הפקיסטני שפעל במחוז ווזיריסטן. עשרות רבות של אנשי מיליציות מקומיות נהרגו במהלך השבוע האחרון באזור הגבול המשותף בין פקיסטן לאפגניסטן.


6 כורדים וחייל טורקי 1 נהרגו בצפון-עיראק: מקורות צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 6 מאנשי המחתרת הכרודית, ה-PKK, בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון-עיראק במהלך היממה אחרונה. כמו כן נמסר מפי מקור צבאי רשמי על הריגתו של חייל טורקי 1 מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בצפון-עיראק. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו בצפון-עיראק מאות כורדים בידי הצבא הטורקי. עשרות כפרים של כורדים, נוצרים ויזידים הושמדו בצפון-עיראק.


5 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של קרבות שנערכו בין כל הארגונים הלוחמים ברחבי המדינה. קרבות עם נפגעים היו במחוז אידליב, במחוז אל-חמה ובשוליים הכפריים של מחוז דרעא. קרבות נוספים היו גם במחוז דיר אל-זור בין טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" לבין המיליציות השיעיות הטרוריסטיות הפרו-איראניות הפועלות במחוז. פיגוע נגד צינור-גז שגרם להפסקת חשמל בדמשק התבצע בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית".


4 כורדים נהרגו בצפון-סוריה: מקורות תקשורתיים כורדיים מסרו על הריגתם של 4 אזרחים בהתקפה של מל"ט טורקי שפעל בצפון-סוריה במהלך היממה אחרונה. מאז תחילת שנת 2021 נרצחו בסוריה מאות רבות של כורדים בפעילות יזומה ומכוונת של הצבא הטורקי במטרה לבצע טיהור אתני של כל הכורדים המתגוררים סמוך לגבול הטורקי.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעיראק: מקורות צבאיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה באזור העיר כירכוך. כירכוך הפכה ליעד מרכזי של ארגון "המדינה האסלאמית".


3 הרוגים במיאנמר: מקורות תקשורתיים באסיה מסרו על הריגתם של 3 אזרחים צעירים בהתקפה של חיילי מיאנמר שנערכה ליד הגבול המשותף עם תאילנד. גורמים רשמיים בתאילנד ובהודו מסרו על אלפי פליטים שנמלטו ממיאנמר במהלך הימים האחרונים בשל הלחץ הגובר של הצבא. מאז ההפיכה הצבאית שהחלה ב-1 בפברואר 2021 נהרגו יותר מ-1,000 אזרחים מירי של אנשי כוחות-הביטחון, וכן נמסר על הריגתם של מאות רבות לאורך גבולותיה של מיאנמר בקרבות בין הצבא המקומי לבין מורדים מארגונים שונים. אלפי מוסלמים ממשיכים להימלט ממיאנמר לעבר בנגלדש - שם נמצאים כמיליון פליטים מוסלמים בני הרוהינגה שגורשו ממיאנמר.


3 אזרחים נרצחו בקמרון: מקורות צבאיים רשמיים בקמרון מסרו על הריגתם של 3 אזרחים בהתקפה נוספת של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקן חראם" שפעלו בצפון-המדינה. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור זה מאות בני-אדם בהתקפות דומות.


הרוג 1 בפפואה-המערבית: מקורות תקשורתיים באינדונזיה מסרו על הריגתו של מורד חמוש בהיתקלות עם כוחות-הביטחון של אינדוזניה הפועלים בפפואה-המערבית. ארגוני המורדים בפפואה-המערבית דורשים להתנתק לחלוטין מאינדונזיה האסלמית. בשלוש השנים האחרונות נהרגו באזור זה מאות רבות של בני-אדם. עשרות כפרים הושמדו. עשרות-אלפי פליטים נאלצו להימלט מבתיהם. מאות רבות עדיין נעדרים.


שוטר 1 נהרג בקשמיר ההודית: מקורות רשמיים בהודו מסרו על הריגתו של שוטר 1 בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בחבל קשמיר ההודי. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור יותר מ-150 בני-אדם - כולל טרוריסטים מוסלמים, חיילים, שוטרים ואזרחים.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 מארגון "אסו סיאף" שנפגע במהלך פעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום-המדינה. מקורות נוספים מסרו שהטרוריסט המוסלמי היה אחראי לגיוס כספים עבור ארגון "אבו סיאף". מאז תחילת שנת 2021 נהרגו בדרום-המדינה עשרות רבות של בני-אדם בהתקפות טרור ובפעילות צבאית נגד ארגוני-הטרור האסלאמיים הפועלים במרחב כולו.


פוליטיקה - אלג'יריה: מקורות רשמיים באלג'יריה מסרו על מותו של הנשיא לשעבר, עבד אל-עזיז בוטפליקה, בגיל 84. בוטפליקה כיהן כנשיא אלג'יריה במשך כ-20 שנה עד לשנת 2019. בשל מחאה ציבורית רחבת-היקף שפרצה בעקבות רצונו לכהן כנשיא המדינה לתקופה חמישית, בוטפליקה נאלץ להתפטר בחודש אפריל 2019. בכהונתו הרביעית הוא בקושי תיפקד בשל מחלתו הקשה, אך הוא בכל-זאת התעקש לרוץ לכהונה חמישית.


טרור אסלאמי - ישראל: שוב כנופיות ערביות הציתו אתרי נופש ובילוי ברחבי-הארץ, וזאת ללא כל התערבות מצד רשויות-החוק בישראל. במהלך היממה האחרונה התבצעו ברחבי ישראל מאות פיגועי-טרור נגד יהודים. התקפות הטרור האלה כללו ירי בנשק קל, השלכת בקבוקי תבערה, השלכת מטעני-חבלה מאולתרים, חטיפת נשק, זריקת אבנים, הצתות רבות, גניבת ציוד חקלאי ותוצרת חקלאית, גניבת מים, חסימת כבישים, פגיעה מכוונת ברכוש ציבורי, שריפת מכוניות של יהודים, וכן הטרדות מילוליות, פיזיות ומיניות רבות נגד יהודים. 2 הטרוריסטים המוסלמים האחרונים שנמלטו מכלא גלבוע נתפסו באזור ג'נין בידי כוחותינו שפעלו באזור. כל ששת הטרוריסטים המוסלמים שברחו מהכלא לפני כשבועיים נתפסו בידי כוחות-הביטחון של ישראל.


קורונה - ישראל - איטליה: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 51 בני-אדם והתגלו בה 4,576 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה אחרונה 17 בני-אדם והתגלו 8,954 חולים חדשים. מספר החולים באופן קשה בישראל עלה מאוד והגיע ל-717 בני-אדם - מתוכם 195 מונשמים. עד כה מתו באיטליה 130,284 בני-אדם מתוך 4,632,275 נדבקים, ובישראל מתו עד כה 7,511 בני-אדם מתוך 1,220,397 נדבקים - וזאת לאחר 570 ימים שעברו מאז שהתגלה הנגיף בישראל.


סה"כ נהרגו 205 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

======

 

 

 

18 בספטמבר 2021;

100 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באסיה מסרו על הריגתם של יותר מ-100 בני-אדם בקרבות ובפיגועי-טרור קטלניים שהיו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. גורמים נוספים באסיה מסרו על יישובים אחדים במחוז פנג'שיר שננטשו למרות ההצהרות של מנהיגי "התנגדות הלאומית" להילחם נגד ארגון "הטליבאן" עד האיש האחרון. גורמים נוספים מסרו שארגוני המורדים במחוז התרכזו בהרים במטרה להקשות על הפעילות ההתקפית של ארגון "הטליבאן". מנהיגי "ההתנגדות הלאומית" ביקשו סיוע דחוף מארה"ב. מקורות מקומיים לא-רשמיים מסרו שארגון "הטליבאן" ממשיך לחסל עשרות רבות של אזרחים שהיו פעילים במשטר הקודם. בכל המחוזות הכפריים באפגניסטן שורר מחוסר חמור במזון ובציוד רפואי. מקורות אמריקאים מסרו שכ-37,000 אפגנים אמורים להיקלט בארה"ב מהלך החודשים הקרובים - יחד עם איחוד-משפחות המספר יכול להגיע למאות-אלפי בני-אדם בתוך 5 שנים. קבוצת הכדור-רגל הנשית הצעירה של אפגניסטן הצליחה להימלט לפקיסטן.


60 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-60 בני-אדם בסדרה של קרבות מרים מאוד שהיו במהלך היממה אחרונה ברחבי תימן. דוברים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו 50 חיילים מהקואליציה-הסעודית וטרוריסטים מוסלמים שיעים שנפגעו בקרבות קשים מאוד שהיו במחוז אל-אביאן. קרבות עם נפגעים היו גם מבחוז מאריב. בשבוע האחרון נהרגו ברחבי תימן מאות רבות של בני-אדם מכל הצדדים הלוחמים במדינה.


25 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של כ-25 בני-אדם ביום נוסף של קרבות שהיו בין כל ארגוני הטרור הפועלים לאורך הגבול המשותף עם אפגניסטן. דוברים נוספים בפקיסטן מסרו שאלפי אפגנים עדיין ממתינים במעברי-הגבול הרשמיים בין שתי המדינות במטרה להיכנס לפקיסטן. גורמים רשמיים בפקיסטן מסרו שהסיוע לממשלת "הטליבאן" החדשה יימשך באופן הדוק ואינטנסיבי למרות הביקורת הבינלאומית על פקיסטן.


18 חיילים ו-10 אזרחים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של 18 חיילים בהתקפה קטלנית במיוחד של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון-ניגריה. כמו כן נמסר על הריגתם של 10 אזרחים בהפצצה אווירית של הצבא הניגרי שפעל באזור. מאז תחילת שנת 2021 נרצחו בצפון-ניגריה אלפי בני-אדם - רובם היו אזרחים.


8 כורדים נהרגו בצפון-סוריה: מקורות צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 8 מאנשי הארגונים הכורדיים החמושים הפועלים בצפון-סוריה בפעולה צבאית יזומה של הצבא הטורקי שנערכה באזור. מאז תחילת שנת 2021 נרצחו באזור זה מאות רבות של כורדים. עשרות-אלפי בני-אדם נאלצו להימלט מבתיהם. המיליציות הפרו-טורקיות של ארדואן ממשיכות לבזוז את הנכסים של התושבים הכורדים בהמתגוררים בצפון-סוריה.


6 אזרחים נרצחו בקונגו: מקורות רשמיים בקונגו מסרו על הריגתם של 6 אזרחים בהתקפה נוספת של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו במזרח-המדינה ליד הגבול המשותף עם אוגנדה. מאז תחילת שנת 2021 נרצחו באזור זה מאות רבות של אזרחים - רבים מהם היו נוצרים. מאות מקרים של ביזה ואונס היו באזור מאז תחילת השנה.


5 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו במקומות אחדים ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו שהמשטר הסורי הפציץ בכוונה 174 מאפיות מאז שנת 2011 - כשהחלה מלחמת-האזרחים בסוריה. ההפצצות האלה גרמו למותם של 801 אזרחים ששהו במקום.


4 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. דוברים צבאיים בעיראק מסרו כי במהלך הימים האחרונים נתפסו ופורקו חוליות טרור של ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו באזור כירכוך ואל-אנבר.


טרור אסלאמי - ישראל: התרמית התקשורתית הגדולה - היו כמה ערבים בודדים שסייעו למשטרה לאתר את הטרוריסטים שנמלטו מכלא גלבוע. בשל כך, התקשורת הישראלית מציירת תמונה ורודה של "שאיפה ערבית" להשתלב במדינת-ישראל. אולם, הטרור הערבי תופס תאוצה בכל רחבי המדינה בעוצמה רבה. במהלך היממה האחרונה התבצעו ברחבי ישראל מאות פיגועי-טרור נגד יהודים. התקפות הטרור האלה כללו ירי בנשק קל, השלכת בקבוקי תבערה, השלכת מטעני-חבלה מאולתרים, חטיפת נשק, זריקת אבנים, הצתות רבות, גניבת ציוד חקלאי ותוצרת חקלאית, גניבת מים, חסימת כבישים, פגיעה מכוונת ברכוש ציבורי, שריפת מכוניות של יהודים, וכן הטרדות מילוליות, פיזיות ומיניות רבות נגד יהודים.


קורונה - ישראל - איטליה: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 66 בני-אדם והתגלו בה 4,544 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה אחרונה 29 בני-אדם והתגלו 3,040 חולים חדשים. מספר החולים באופן קשה בישראל עלה מעט והגיע ל-661 בני-אדם - מתוכם 180 מונשמים. עד כה מתו באיטליה 130,233 בני-אדם מתוך 4,627,699 נדבקים, ובישראל מתו עד כה 7,494 בני-אדם מתוך 1,211,443 נדבקים - וזאת לאחר 569 ימים שעברו מאז שהתגלה הנגיף בישראל.


סה"כ נהרגו 236 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

=======

 

 

 

17 בספטמבר 2021;

130 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באסיה מסרו על הריגתם של יותר מ-130 בני-אדם ביום נוסף של פיגועי-טרור קטלניים ובקרבות שהיו במחוזות אחדים ברחבי אפגניסטן. מקורות נוספים מסרו על רציחתם של עשרות רבות של שיעים ונוצרים בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "הטליבאן" שפעלו במחוזות אחדים הקרובים למחוז קאבול. אנשי הארגון ממשיכים להוציא-להורג קצינים לשעבר ששירתו בצבא האפגני. עוד נמסר על קרבות עם נפגעים רבים במחוז פנג'שיר, במחוז קונדוז ובמחוז קנדהאר. גורמים מקומיים מסרו שאנשי ארגון "הטליבאן" ממשיכים לצוד נשים מבית-לבית לאור פעילותן החברתית והפוליטית במסגרת השלטון הקודם. ארגון "אל-קאעידה" ממשיך להתחזק באפגניסטן. האופוזיציה הפנימית בתוך אפגניסטן נגד ארגון "הטליבאן" מתרחבת מיום ליום.


40 הרוגים בפקיסטן: מקורות אזרחיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של כ-40 בני-אדם בסדרה של קרבות קטלניים שהיו לאורך הגבול עם אפגניסטן בין כל ארגוני הטרור הפועלים באזור. דובר צבאי רשמי בקפסיטן מסר שבין ההרוגים היו 7 חיילים פקיסטנים ו-5 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "טליבאן הפקיסטני". עשרות רבות של טרוריסטים מוסלמים הצליחו לחדור לפקיסטן בעיקר למחוז בלוצ'יסטן ולמחוז ווזיריסטן. ארה"ב שוקלת לבחון מחדש את יחסיה עם פקיסטן לאור תמיכתה בארגון "הטליבאן" באפגניסטן.


38 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-38 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ושל עימותים קטלניים שהיו בערים אחדות ברחבי תימן. דוברים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו לפחות 25 טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים שנפגעו בהפצצות אוויריות נוספות של סעודיה שנערכו במחוז מאריב. עוד נמסר על הריגתם של 3 אזרחים בעיר עדן (הפרו-סעודית) מירי של שוטרים במהלך הפגנה שנערכה על רקע מצוקה כלכלית קשה של האזרחים.


23 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של יותר מ-23 בני-אדם בסדרה של התקפות טרור ובקרבות בין הצבא הניגרי לבין טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון-ניגריה. בין ההרוגים היו 10 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שנפגעו בהפצצה אווירית של הצבא הניגרי. 13 הרוגים נוספים היו אזרחים - רובם היו נוצרים.


20 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו בעיקר בין טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" לבין טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות הפרו-איראניות הפועלות במזרח-סוריה. מרבית ההרוגים והפצועים היו טרוריסטים מוסלמים שיעים פרו-איראניים. קרבות עם נפגעים היו במחוז אידליב, במחוז חאלב, באזור העיר דרעא ובמחוז דיר אל-זור.


3 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון-עיראק.


2 חיילים נהרגו באוטונומיה הכורדית העיראקית: מקורות רשמיים באוטונומיה הכורדית של עיראק מסרו על הריגתם של 2 חיילי "הפשמרגה", וכן על פציעתם של 7 חיילים נוספים מפיצוץ של 3 מטעני-חבלה שהופעלו כנראה בידי אנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, על רקע המאבקים בין הארגונים הכורדים בנוגע לעימות הקטלני נגד טורקיה. במהלך החודשים האחרונים היו תקריות קטלניות שגרמו לנפגעים בשני הצדדים. הממשל האוטונומי הכורדי מעוניין לבסס שכנות טובה עם הצד הטורקי. מאז תחילת שנת 2021 נרצחו בצפון-עיראק מאות כורדים והושמדו עשרות כפרים בידי הצבא הטורקי.


טרוריסט מוסלמי בכיר 1 נהרג במאלי: מקורות צבאיים רשמיים בצרפת מסרו על הריגתו של מנהיג ארגון "המדינה האסלאמית" הפועל במדינות הסאהל בפעילות צבאית יזומה של צרפת שנערכה במאלי. מאז שנת 2017 הטרוריסט המוסלמי יחד עם ארגונו אחראים להריגתם של אלפי בני-אדם - כולל אזרחים זרים - בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים שהיו במאלי, בבורקינה-פאסו וניז'ר.


טרור אסלאמי - גרמניה: מקורות רשמיים בגרמניה מסרו שכוחות-הביטחן של גרמניה הצליחו לסכל פיגוע-טרור אסלאמי נגד בית-כנסת בעיר האגן במהלך יום-הכיפורים שתוכנן להתבצע בידי 4 טרוריסטים מוסלמים. בשנת 2019 נרצחו 2 בני-אדם בעקבות התקפה על בית-כנסת בעיר האלה שהתבצע בידי טרוריסט גרמני ניאו-נאצי.


טרור אסלאמי - ישראל: הכנופיות הערביות המשיכו להשתולל גם לאורך כל צום יום-הכיפורים. במהלך היממה האחרונה התבצעו ברחבי ישראל מאות פיגועי-טרור נגד יהודים. התקפות הטרור האלה כללו ירי בנשק קל, השלכת בקבוקי תבערה, השלכת מטעני-חבלה מאולתרים, חטיפת נשק, זריקת אבנים, הצתות רבות, גניבת ציוד חקלאי ותוצרת חקלאית, גניבת מים, חסימת כבישים, פגיעה מכוונת ברכוש ציבורי, שריפת מכוניות של יהודים, וכן הטרדות מילוליות, פיזיות ומיניות רבות נגד יהודים. אין סליחה ואין מחילה לכל האירועים האלה.


קורונה - ישראל - איטליה: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 67 בני-אדם והתגלו בה 5,115 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה אחרונה 13 בני-אדם והתגלו 6,191 חולים חדשים. מספר החולים באופן קשה בישראל ירד מעט והגיע ל-654 בני-אדם - מתוכם 186 מונשמים. עד כה מתו באיטליה 130,167 בני-אדם מתוך 4,623,155 נדבקים, ובישראל מתו עד כה 7,465 בני-אדם מתוך 1,208,403 נדבקים - וזאת לאחר 568 ימים שעברו מאז שהתגלה הנגיף בישראל.


סה"כ נהרגו 257 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

 

=======

 

 

 

16 בספטמבר 2021;

100 הרוגים באפגניסטן: מקורות לא-רשמיים באסיה וגורמים נוספים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-100 בני-אדם בסדרה של קרבות, של פיגועי-טרור ושל התנכלויות אכזריות בין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" לבין אזרחים. עוד נמסר על עשרות הפגנות נגד ארגון "הטליבאן" שנערכו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה אחרונה בהשתתפותם של אלפים רבים של אזרחים אמיצים. גורמים בתוך אפגניסטן מסרו שאנשי הארגון עדיין לא מצליחים להשתלט על התופעה הזו, ולכן הם נוקטים באלימות קטלנית נגד המפגינים. ארגון "הטליבאן" ממשיך לנהל מרדף רצחני אחרי גברים ונשים שעבדו במסגרות השונות של הממשל הקודם. החורף מגיע לאפגניסטן ואיתו גם תנאי המחייה הקשים בשל מחסור חמור במזון ובציוד רפואי בסיסי. אלפי אזרחים אפגנים ימותו בשל כך בחורף הקרוב.


60 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-60 בני-אדם ביום נוסף של קרבות מרים מאוד ובהפצצות אוויריות רבות שנערכו ברחבי תימן במהלך היממה אחרונה. דוברים רשמיים מסרו שבין ההרוגים היו 45 טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים שנפגעו בהפצצות אוויריות רבות של הקואליציה-הסעודית שנערכו פעם נוספת במחוז מאריב. במהלך השבוע האחרון נהרגו במחוז מאריב מאות בני-אדם.


21 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של כ-21 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור שהיו לאורך הגבול המשותף עם אפגניסטן. דובר צבאי רשמי מסר שבין ההרוגים היו 2 טרוריסטים מוסלמים שנפגעו בפעילות צבאית יוזמה שנערכה במחוז ווזיריסטן. במחוז בלוצ'יסטן הפגינו אלפי אזרחים נגד "החיסולים-הממוקדים" של עשרות בני-אדם בכל חודש המתבצעים בידי "חמושים בלתי-מזוהים". לכולם ברור שהמודיעין הפקיסטני אחראי לרציחתם של אלפי בני-אדם במחוז בלוצ'יסטן במהלך השנים האחרונות.


20 חיילים נהרגו בדרום-סודאן: מקורות רשמיים בדרום-סודאן מסרו על הריגתם של 20 חיילים בהתקפה של ארגונים אופוזיציוניים חמושים המתנגדים לממשלה הנוכחית של דרום-סודאן. בהתקפה שנערכה בצפון-המדינה ליד הגבול עם סודאן האסלאמית נהרגו גם 3 קצינים בכירים. מאז שנת 2013 נהרגו בדרום-סודאן עשרות-אלפי בני-אדם. מאות-אלפים נוספים נאלצו להימלט מבתיהם.


13 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 13 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל הפצצות אוויריות שהיו רחבי המדינה במהלך היממה אחרונה. בין ההרוגים היו 3 אזרחים. גורמים נוספים בסוריה מסרו שהמיליציות הפרו-טורקיות של ארדואן ממשיכות לבזוז את הנכסים החומריים של התושבים הכורדים המתגוררים בצפון-סוריה.


12 הרוגים בסומליה: מקורות רשמיים בסומליה מסרו על הריגתם של 12 בני-אדם בפיגוע-התאבדות שהתבצע בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו באזור העיר מוגדישו. בין ההרוגים היו אזרחים וחיילים. בשבועות אחרונים נהרגו ברחבי סומליה מאות טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים בפעילות צבאית רחבת-היקף שנערכה בשיתוף חיילי "האיחוד האפריקאי".


10 הרוגים בניגריה: מקורות אזרחיים בניגריה מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בסדרה של התקפות טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים הפועלים בצפון-ניגריה. בין ההרוגים היו שוטרים ואזרחים.


6 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם בסדרה של פיגועים שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה אחרונה. בין ההרוגים היו 4 אזרחים ושני חיילים. מקורות בקואליציה האמריקאית בעיראק מסרו שלא הם ביצעו את ההתקפה נגד הארגונים הפרו-איראניים הפועלים בגבול עיראק-סוריה שנערכה יממה קודם לכן.


3 טרוריסטים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית בהיתקלות שהייתה באזור האי נאגרוס. גורמים צבאיים מסרו כי במהלך ההיתקלות נפגעו 14 טרוריסטים נוספים. דובר צבאי מסר שהמבצעים הצבאיים נגד טרוריסטים מהזרוע הצבאית ונגד טרוריסטים מוסלמים מהארגונים האסלאמיים יימשכו גם במהלך הימים הבאים. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו ברחבי המדינה עשרות רבות של טרוריסטים מארגונים שונים - רובם נהרגו בדרום-המדינה באזור המאוכלס במוסלמים.


כורדי 1 נהרג בטורקיה: מקורות ביטחוניים בטורקיה מסרו על הריגתו של פעיל מבוקש מהמחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יזומה שנערכה במזרח-טורקיה. מאז תחילת שנת 2021 נרצחו מאות כורדים בידי הצבא הטורקי שפעל במזרח-טורקיה, בצפון-עיראק ובצפון-סוריה. עשרות יישובים של כורדים, נוצרים ויזידים נהרסו לחלוטין בהפצצות אוויריות קשות מאוד של הצבא הטורקי שנערכו בשלושת האזורים האלה.


טרור אסלאמי - תאילנד: מקורות רשמיים בתאילנד מסרו על הארכת מצב-החירות בדרום-המדינה לשלושה חודשים נוספים בפעם ה-65 מאז שנת 2005, וזאת לאור הפעילות הטרוריסטית של הארגונים האסלאמיים הפועלים ברחבי האזור כולו. מאז שנת 2005 נרצחו יותר מ-7,000 בני-אדם בפעולות טרור קטלניות של כל הארגונים האסלאמיים הפועלים בדרום-המדינה.


מחאות - אלג'יריה: מקורות אזרחיים באלג'יריה מסרו על סדרה של הפגנות של אזרחים שיצאו למחות נגד מעצרם של עיתונאים אחדים בידי כוחות-הביטחון של אלג'יריה. גורמים נוספים מסרו שממשלת אלג'יריה פועלת בתקיפות רבה נגד כל התארגנות אזרחית הפועלת למען חופש-הביטוי במדינה. במהלך החודשים האחרונים נעצרו ברחבי אלג'יריה מאות רבות של אזרחים על רקע זה.


טרור אסלאמי - ישראל: ברחבי-ישראל מורגשת דריכות ביטחונית רבה בשל צום יום-הכיפורים. אלפי חיילים ושוטרים נפרסו ברחבי הארץ. במהלך היממה האחרונה התבצעו ברחבי ישראל מאות פיגועי-טרור נגד יהודים. התקפות הטרור האלה כללו ירי בנשק קל, השלכת בקבוקי תבערה, השלכת מטעני-חבלה מאולתרים, חטיפת נשק, זריקת אבנים, הצתות רבות, גניבת ציוד חקלאי ותוצרת חקלאית, גניבת מים, חסימת כבישים, פגיעה מכוונת ברכוש ציבורי, שריפת מכוניות של יהודים, וכן הטרדות מילוליות, פיזיות ומיניות רבות נגד יהודים. הטרור האסלאמי המשיך כרגיל גם ביממה אחרונה.


קורונה - ישראל - איטליה: במהלך היממה האחרונה מתו באיטליה 73 בני-אדם והתגלו בה 4,828 חולים חדשים. בישראל מתו במהלך היממה אחרונה 14 בני-אדם והתגלו 7,438 חולים חדשים. מספר החולים באופן קשה בישראל עלה מעט והגיע ל-667 בני-אדם - מתוכם 193 מונשמים. עד כה מתו באיטליה 130,100 בני-אדם מתוך 4,618,040 נדבקים, ובישראל מתו עד כה 7,438 בני-אדם מתוך 1,202,212 נדבקים - וזאת לאחר 567 ימים שעברו מאז שהתגלה הנגיף בישראל.


סה"כ נהרגו 246 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

=======

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2020; ינואר - 4,759 הרוגים; פברואר - 4,791 הרוגים; מרץ - 4,567 הרוגים; אפריל - 5,681 הרוגים; מאי - 5,197 הרוגים; יוני - 4,116 הרוגים; יולי - 4,717 הרוגים; אוגוסט - 4,863 הרוגים; ספטמבר - 4,253 הרוגים; אוקטובר 4,583 הרוגים; דצמבר 3,655 הרוגים: סה"כ 55,492 הרוגים לשנת 2020;

 

=== 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים; סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019;

 

==

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
 • המדענים האירנים
 • קורונה לא קורנה
 • שאלה
  • תשובה
 • הקורונה משפיעה, במחבלים הערביים מתרשלים
 • 17 ינואר - סיכום
  • אתה צודק
   • 17 ינואר - סיכום תגובה
 • דצמבר- טעות בסיכום
  • התכוונתי לינואר ראיתי שתוקן
 • צריך לעשות הפגנה אלימה באום אל פחם נגד נתניהו שלא עושה דבר כדי למנוע את ההרג
 • תעודת זהות לערבים
 • חודש מאי חודש פורה. יותר מ 200 הרוגים מוסלמים ביום
 • לסר כתבות באנגלית, אפילו בתקציר, כדי להפיץ במרשתת
 • טרוריסטים כורדים? למה אתה קורא לכורדים שנרצחו ע״י הטורקים טרוריבטים
  • הם לא טרוריסטים
 • האמרקאים עוזבים את אפגניסטאן והחגיגה מתחילה
 • לא יאומן איך שהמוסלמים ממשיכים לטבוח אחד בשני באלפים מדי חודש. אין להם ערך לחיי אדם. עבודת איסוף מהמדהימה אי פעם שנעשתה ברשת.
גלריית המגזין

 

20 בספטמבר 2021

 

 

טרור אסלאמי: 200 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים על טורקיה

 

פרויקט מחקרי - הצבא הטורקי מגן החילוניות הטורקית 

 

טורקיה - מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית

 

ארדואן משתעשע בטורקיה על חשבון הפלסטינים 

 

 קפריסין והתרגיל הטורקי

 

ארדואן עדיין מסוכן למדינת-ישראל 

 

 

 מאמרים על אפריקה

 

סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה

 

האיום כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו 

 

 אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני

 

טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון

 

אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק 

 

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות 

 

טרור אסלאמי וקטסטרופה אנושית באגם צ'אד 

 

כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית 

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2021-2006

 

תרומה למגזין המזרח-התיכון