כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
הפיכת יולי השנייה של מצרים – מעבד אל-נאצר ועד למוחמד מורסי
טרור אסלאמי - כמה בני אדם נהרגו בחודש אוקטובר 2011
ואליד ג´ונבלט – משל לפרדוקס הלבנוני
אויב בשער – מקונסטנטינופול ועד לשערי העיר בגדאד
בר כוכבא ברמת-אביב ואוטופיה יהודית בירושלים
מדינה יהודית - המודל הישראלי בהשוואה למודל השבדי
התקשורת צריכה לבקש סליחה מתושבי המדינה
חוכמת הטיפש – השיח הציבורי במדינת-ישראל
ראאד סלאח והאסלאם הפאשיסטי
בריג´יט גבריאל – לבנונית למען ישראל
מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן
אינדונזיה האסלאמית נגד הבדלנות של פפואה-המערבית
אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות
השלום שכמעט הגיע – מגרש משחקים לחובבנים
הרביעייה הפותחת - או ארבעת פרשי האפוקליפסה
תקשורת פוליטית בישראל – הקשרים של השקרים
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בשנת 2015
הליברליזם המערבי מטפח את האסלאם הרדיקלי
על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

חדשות המזרח התיכון

חדשות

25.02.2020


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - פברואר 2020

 

 

פברואר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

135 

102

 126

 389

 188

 146

 413

 158

 168

 180

 163

 154

142

 166

158

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

128

155

194

 133

 153

 109

166

221

113

97

 

 

 

  

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2020; ינואר - 4,759 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

25 בפברואר 2020;

35 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים ובהפצצות אוויריות שהיו ברחבי סוריה. כ-20 מההרוגים היו במחוז אידליב. בין ההרוגים היו חיילים סורים, טרוריסטים מוסלמים, מורדים ואזרחים שנפגעו בהפצצות אוויריות. 15 הרוגים נוספים היו במהלך קרבות ופיגועי-טרור שהיו ברחבי סוריה. הצבא הטורקי ממשיך להפציץ יעדים של הצבא הסורי הנמצאים במחוז אידליב. גורמים בסוריה מסרו כי בהתקפה של ישראל שנערכה בדמשק נהרגו 6 טרוריסטים מוסלמים.


25 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 25 בני-אדם בהפצצה אווירית נרחבת של הקואליציה הסעודית שפעלה מחוז סעדה. גורמים צבאיים מסרו כי במהלך הפעולה נהרסו מחסנים בהם אוחסנו טילים בליסטיים שסופקו על-ידי איראן לכוחות החות'יים הפועלים במחוז.


13 טרוריסטים מוסלמים ו-2 חיילים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של 13 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים בפעילות צבאית רחבת-היקף שמערכה בצפון ניגריה. כמו כן נמסר על הריגתם של 2 חיילים בהתקפה שנערכה בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו באזור.


6 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בקונגו: מקורות צבאיים בקונגו מסרו על הריגתם של 6 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית שנערכה באזור הגבול המשותף עם אתיופיה. במהלך החודשים האחרונים נהרגו באזור זה כ-400 בני-אדם בהתקפות טרור של ארגוני הג'יהאד.


6 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן", וזאת למרות שהוחלט על הפסקת-אש למשך שבוע.


5 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בתאילנד: מקורות צבאיים רשמיים בתאילנד מסרו על הריגתם של 5 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה רחבת-היקף שנערכה בדרום המדינה.


4 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 אזרחים מירי של אנשי המיליציות השיעיות שפעלו נגד מפגינים שיצאו למחות נגד הממשלה העיראקית.


טרוריסט 1 נהרג בפיליפינים: מקורות צבאיים בפילפינים מסרו על הריגתו של טרוריסט 1 מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בוקידנון. גורמים נוספים מסרו שההרוג היה מפקד בכיר בארגון הטרור.


טרור - לבנון: מקורות תקשורתיים בלבנון מסרו על פציעתם של 2 בני-אדם מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל במתחם ממשלתי הנמצא באזור העיר טריפולי.


טרור - אתיופיה: מקורות תקשורתיים באתיופיה מסרו על פציעתם של 29 בני-אדם מפיצוץ של רימון-יד שהושלך במהלך עצרת תמיכה בנשיא אביי אחמד שנערכה בעייירה אמבו הנמצאת כ-100 ק"מ מערבית לעיר-הבירה אדיס-אבבה.


איראן - קורונה: כל המדינות הגבולות עם איראן מסרו על סגירת הגבול המשותף לאור מקרי המוות שהיו באיראן בשל מגיפת וירוס הקורונה. איראן מסרה שעד כה מתו 12 אזרחים.


טרור - ישראל: מקורות צבאיים בישראל מסרו על ירי של כ-100 רקטות לעבר ישראל במהלך היממה האחרונה. בתגובה לכך צה"ל תקף עשרות מטרות טרור בעזה השייכות לג'יהאד האסלאמי. צה"ל נמנע מלפגוע בטרוריסטים מוסלמים בניגוד למה שמצופה ממנו. ארגן הטרור הכריז על הפסקת-אש שנכנסה לתוקף מעט לפני חצות. כרגיל, ישראל הסכימה.


סה"כ נהרגו 97 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 


 

24 בפברואר 2020;

40 הרוגים בניגריה: מקורות מקומיים בצפון-ניגריה מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בהתקפה רחבת-היקף של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חארם" שפעלו באלימות רבה נגד יישובים אזרחיים הנמצאים בצפון-המדינה. גורמים אזרחיים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו חיילים ניגרים ואזרחים נוצרים. עשרות בתים הוצתו ועלו באש. 5 כנסיות הוצתו במהלך ההתקפה. כ-100 טרוריסטים מוסלמים השתתפו בטבח. אך גורם רשמי בניגריה לא התייחס לאירוע הקטלני. כמו כן נמסר על הריגתם של 10 טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" בהתקפה אווירית של הצבא הניגרי.


22 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 22 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 5 אזרחים שכנראה נפגעו בהפצצה אווירית של רוסיה. ארדואן מנהל שיחות אינטנסיביות עם רוסיה והאיחוד-האירופאי במטרה לעצור את ההתקפות של הצבא הסורי הפועל במחוז אידליב. רוסיה הפציצה יעדים במחוז אידליב ליד הכוחות הטורקיים הפועלים במחוז. גורמים רשמיים באו"ם תיארו את המצב במחוז אידליב כקטסטרופלי - עד כה נמלטו מהאזור 1.2 מיליון אזרחים כולל ממחוז חאלב.


16 חיילים טורקים נהרגו בלוב: מקורות צבאיים בכוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר מסרו על הריגתם של 16 חיילים טורקים שנשלחו לסייע לממשלת טריפולי במלחמה נגד חפטאר. טורקיה שלחה מאות אנשי מיליציות מסוריה ומטורקיה כיד לסייע לממשלת טריפולי.


12 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 12 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. דובר מקומי נוסף מסר שבין ההרוגים היו 2 אזרחים שנפגעו מירי של אנשי הארגונים החות'יים. איראן מגבירה את קצב העברת נשק לארגונים השיעים הפרו-איראניים.


5 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 5 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית שנערכה באזור העיר פשוואר.


4 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעזה ובסוריה: מקורות צבאיים בישראל מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים מ"הג'יהאד האסלאמי" בעקבות ניסיון להניח מטען-חבלה ליד גדר-המערכת בין ישראל לרצועת-עזה. אין נפגעים לכוחותינו. דוברים בעזה מסרו ששני הטרוריסטים המוסלמים נהרגו מירי של חיילי צה"ל. יותר מ-20 רקטות נורו לעבר ישראל. בתגובה לכך, צה"ל תקף מטרות רבות בעזה ובדמשק. 2 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הג'יהאד האסלאמי" נהרגו בהתקפה של צה"ל שנערכה באזור דמשק.


3 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית", וכן על הריגתו של אזרח 1 בתקריות קטלניות שהיו במזרח עיראק.


3 חיילים נהרגו במאלי: מקורות צבאיים במאלי מסרו על הריגתם של 3 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד שפעלו בצפון המדינה.


2 חיילים נהרגו באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 2 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן", וזאת למרות ההכרזה על הפסקת-האש. ברוב אזורי אפגניסטן נשמר השקט, וכן תושבים רבים הביעו אופטימיות בנוגע להתפתחות החדשה הזו. גם גורמים אמריקאים הביעו סוג של אופטימיות לנוכח ההסכם על הפסקת-אש למשך שבוע ימים.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום המדינה.


2 חיילים נהרגו באיראן: מקורות תקשורתיים באיראן מסרו על הריגתם של 2 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו באזור בלוצ'יסטן ליד הגבול המשותף עם אפגניסטן.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום המדינה. גורם נוסף מסר שזה היה חיסול-ממוקד אמריקאי. דובר צבאי בסומליה מסר על הפצצות אוויריות כבדות מאוד על יעדי טרור של ארגון "אל-שבאב" בדרום המדינה.


מלחמת-אזרחים - דרום-סודאן: ממשלת דרום-סודאן חתמה פעם נוספת על הסכם עם המורדים שיביא לסיום מלחמת-האזרחים הנמשכת כבר יותר מ-6 שנים. גורמים בדרום-סודאן מסרו כי במהלך המלחמה נהרגו כ-400,000 בני-אדם. מיליונים נוספים הפכו לפליטים.


טרור אסלאמי - אפגניסטן: מקורות רשמיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-3,400 אזרחים, וכן פציעתם של יותר מ-7,000 אזרחים נוספים בפיגועי טרור ובפעילות צבאית בשנת 2019 שנערכו בידי כל הארגונים הלוחמים המדינה.


טרור אסלאמי - בורקינה-פאסו: מקורות רשמיים באו"ם מסרו כי בשל ההתקפות הקטלניות של ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים במדינה, מידי יום נמלטים מאזורי הקרבות כ-4,000 בני-אדם.


סה"כ נהרגו 113 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

 

23 בפברואר 2020;

120 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניז'ר: מקורות ביטחוניים רשמיים בניז'ר מסרו על הריגתם של 120 טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד העולמי בפעילות צבאית משותפת של ניגריה, ניז'ר וצרפת שפעלו נגד יעדי טרור הנמצאים בגבול המשותף עם מאלי ובורקינה-פאסו. מהאזור הזה יצאו התקפות קטלניות מאוד למדינות שכנות שגרמו להריגתם של מאות חיילים ואזרחים בשלושת החודשים האחרונים. בין ההרוגים היו 175 חיילים ניגרים - כך לפי מקורות ביטחוניים בניגריה.


52 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של 52 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ובהוצאות-להורג שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 7 אזרחים שחוסלו בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו באזור העיר אל-ראקה. כמו כן נמסר על הריגתם של 45 חיילים סורים, מורדים וטרוריסטים מוסלמים בקרבות קשים שהיו במחוז חאלב ובמחוז אידליב. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו כי מאז חודש פברואר 2019 ועד לחודש פבוראר 2020 נהרגו 7,789 בני-אדם בקרבות שהיו ברחבי סוריה. חייל טורקי נוסף נהרג במחוז אידליב - כך מסרו גורמים רשמיים בטורקיה.


15 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 15 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום המדינה.


10 הרוגים בפקיסטן: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 9 טרוריסטים מוסלמים, וכן על הריגתו של שוטר 1 בסדרה של פיגועי טרור ופעולות צבאיות יזומות שנערכו בפקיסטן במהלך היממה האחרונה. כל הטרוריסטים שנפגעו היו חברי ארגון "הטליבאן הפקיסטני". גורמים אזרחיים בחבל בלוצ'יסטן הזהירו מפריצתה של מלחמת-אזרחים לאור המתח הרב השורר בחבל.


10 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. כמחצית מהנפגעים היו אזרחים שנפגעו בקרבות שהיו באזור מחוז תעז ובאזור מאריב.


5 טרוריסטים מוסלמים נהרגו באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 5 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "הטליבאן" בפעילות אווירית שנערכה בצפון אפגניסטן. כמו כן נמסר על 11 מטעני חבלה שפורקו בידי כוחות-הביטחון של אפגניסטן.


2 טרוריסטים מוסלמים וחייל פקיסטני 1 נהרגו בקשמיר: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בהיתקלות שהייתה בחבל קשמיר ההודי. כמו כן נמסר מפי גורם צבאי בפקיסטן על הריגתו של חייל פקיסטני 1 מירי של חיילים הודים שפעלו באזור הגבול המשותף העובר בחבל קשמיר.


2 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 2 אזרחים בעימותים קטלניים נוספים בין מפגינים לבין המיליציות השיעיות הפרו-איראניות שפעלו בצפון עיראק. עד כה נהרגו כ-600 בני-אדם בעימותים האלה, וכן נפצעו יותר מ-24,000 אזרחים נוספים.


2 הרוגים בחבל דארפור: מקורות אזרחיים בסודאן האסלאמית מסרו על הרגתם של 2 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם המשטר הקודם שפעלו בחבל דארפור.


ילד 1 נהרג בפפואה-המערבית: מקורות תקשורתיים באינדונזיה מסרו על הריגתו של ילד 1 בעקבות עימותים קטלניים שהיו בין מורדים מקומיים לבין כוחות-הביטחון שפעלו בפפואה-המערבית. המורדים דורשים להתנתק מאינדונזיה האסלאמית. בשנה האחרונה נהרגו באזור זה בלבד מאות אזרחים מירי של חיילים אינדונזים. ממשלת אינדונזיה מסרה על הריגתם של עשרות בלבד במהלך השנה האחרונה.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בירושלים: מקורות ביטחוניים בישראל מסרו על חיסולו של טרוריסט מוסלמי 1 בעקבות פיגוע-דקירה שהתבצע ליד שער האריות בירושלים.


טרור אסלאמי - פיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על שני טרוריסטים מוסלמים מארגון "אבו סיאף" שהסגירו את עצמם לידי שלטונות הביטחון. שני הטרוריסטים היו מעורבים בפיגוע קטלני בשנת 2018 בו נהרגו 10 בני-אדם.


סה"כ נהרגו 221 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סל

 

== 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים; סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019;

 

==

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
גלריית המגזין

 

25 בפברואר 2020

 

 

טרור אסלאמי:  97 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006