כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה
אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק
אינדונזיה האסלאמית נגד הבדלנות של פפואה-המערבית
תופעה של הגירת נשים מבנגלדש האסלאמית
המאבק נגד המיעוטים האתניים במלזיה האסלאמית
טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון
מלחמה ללא סוף בטרור האסלאמי באפגניסטן
תקשורת, טרור וסיוע צבאי למדינות כושלות
ניגריה - מלחמת-דת קטלנית נגד מיעוט השיעי
המערכת המשפטית בישראל - חוק הברזל של האוליגרכיה
הרביעייה הפותחת - או ארבעת פרשי האפוקליפסה
התקשורת צריכה לבקש סליחה בנימין נתניהו
הכישלון הלא-מפתיע של מפלגת העבודה בבחירות של 2013
אובמה – הדרך עוד ארוכה לשנת הבחירות ב-2012
מוחמד חסנין הייכל - העורך המיתולוגי של העיתון המצרי אל-אהראם
האם סקוט בראון יהיה הנשיא הבא של ארה"ב
נידאל מאליק חסן - טרור אסלאמי בצבא האמריקאי
רצח-העם בדארפור שבמערב-סודאן והתקשורת הבינלאומית
מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

חדשות המזרח התיכון

חדשות

20.11.2019


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - נובמבר 2019

 

 

נובמבר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

155 

 121

 178

 115

 204

 145

   166

 163

 92

 145

  118

 138

178  

  184

 193

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 148

 123

 146

 185

  128

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

 

20 בנובמבר 2019;
30 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו כ-20 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שנפגעו בפעילות צבאית יוזמה שנערכה במחוזות אחדים ברחבי אפגניסטן. ארגון "הטליבאן" שיחרר שני חטופים מערביים - אחד אמריקאי ואחד אוסטרלי - במסגרת חילופי שבויים עם ממשלת אפגניסטן וארה"ב. השניים נחטפו בקאבול באוגוסט 2016.


25 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים לא רשמיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות, בהפצצות אוויריות ובפיגועי-טרור שהיו ברחבי תימן. בין ההרוגים היו מפקדים בכירים של הארגונים השיעים הפרו-איראניים. מקורות נוספים מסרו שהכוחות החות'יים תפסו 3 ספינות זרות בים האדום - שתיים מהן מקוריאה ואחת מסעודיה.


20 אזרחים ו-4 חיילים נהרגו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 20 אזרחים בסדרה של התקפות טרור קשות שנערכו בידי טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות האסלאמיות החמושות הפעולות בצפון ניגריה. כמו כן, מקורות צבאיים מסרו על הריגתם של 4 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון ניגריה.


15 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שהיו במהלך היממה האחונה ברחבי המדינה. בין ההרוגים היו חיילים סורים, אזרחים, ילדים וטרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. גורמים מקומיים במחוז אידליב מסרו על הפצצות אוויריות רבות מאוד שנערכו במהלך היממה האחרונה ברחבי המחוז. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו על הריגתם של 56 בני-אדם בהפצצות אוויריות של רוסיה שנערכו במחוז אילדיב בשבועיים האחרונים. דוברים במזרח סוריה מסרו שארגון "המדינה האסלאמית" החל להגביר את ההתקפות הקטלניות שלו על הצבא הסורי הפועל באזור. ישראל תקפה עשרות יעדים בסוריה בעקבות ירי הרקטות לעבר רמת-הגולן יממה קודם לכן.


14 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעיראק: מקורות צבאיים בעיראק מסרו על הריגתם של 14 טרוריסטים מוסלמים נוספים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה באזור העיר מוסול. ביומיים האחרונים נהרגו באזור זה כ-20 טרוריסטים מוסלמים.


5 הרוגים בבנגלדש: מקורות רשמיים בבנגלדש מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בקרבות שפרצו בין שתי מיליציות אסלאמיות חמושות הפועלות באזור העיר ראנגמטי. במהלך החודשים האחרונים נהרגו באזור זה עשרות בני-אדם בקרבות בין כל המיליציות האסלאמיות הפועלות באזור. כמו כן נמסר על הריגתם של 2 אזרחים מירי של חיילים הודים הפועלים באזור הגבול המשותף בין שתי המדינות. גם במקרה הזה נהרגו במהלך השנה האחרונה עשרות אזרחים מירי של חיילים הודים.


5 הרוגים בצ'אד: מקורות רשמיים בצ'אד מסרו על הריגתם של 5 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו באזור הגבול המשותף עם ניגריה.


3 כורדים נהרגו בעיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בהתקפה אווירית טורקית שנערכה בצפון-עיראק.

 

3 שוטרים נהרגו באיראן: מקורות תקשורתיים במפרץ-הפרסי וברוסיה מסרו על הריגתם של 3 שוטרים במהלך עימותים נוספים שהיו עם מפגינים באזור העיר טהרן. מקורות באו"ם מסרו שמספר ההרוגים באיראן בימים האחרונים עומד על עשרות רבות של בני-אדם. גורמים אחרים מסרו על כ-106 הרוגים.


3 הרוגים בסודאן: מקורות תקשורתיים בסודאן האסלאמית מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בקרבות שפרצו בין שתי מיליציות אסלאמיות חמושות הפועלות בעיר פורט-סודאן.


טרוריסט 1 לשעבר חוסל בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של טרוריסט לשעבר מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית שחוסל בידי מתנקשים - כנראה גם הם מהזרוע הצבאית של המפלגה.

 

טרור אסלאמי - אינדונזיה: מקורות רשמיים באינדונזיה מסרו על מעצרם של 43 חשודים הקשורים לפעילות טרוריסטית שנעשתה במסגרת ארגון "המדינה האסלאמית". פעילות זו באה בעקבות הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" ב-17 בנובמבר 2019.

 

טרור - בורונדי: מקורות רשמיים בבורונדי מסרו על הריגתם של כ-40 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מקומיים שפעלו ליד הגבול המשותף עם רואנדה. אף גורם בבורונדי לא מסר מידע על זהותם של הטרוריסטים. בבסיס הצבאי היו כ-90 חיילים. למפקדים אחדים בבסיס היה ניסיון קרבי במסגרת כוח רב-לאומי שנלחם בסומליה נגד ארגון הטרור האסלאמי "אל-שבאב". ככול הידוע, אף אחד מהטרוריסטים התוקפים לא נפגע בהתקפה זו.

 

סה"כ נהרגו 128 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע 

 

== 

 

 

 

19 בנובמבר 2019;
45 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-45 בני-אדם בסדרה נוספת של קרבות שהיו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו 37 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". דוברים בארגון "הטליבאן" באפגניסטן מסרו על הצלחות קרקעיות רבות נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בסדרה של קרבות שנערכו במחוז ננגרהאר. גם דוברים צבאיים באפגניסטן מסרו על מעצרם של כ-600 טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון בפעילות צבאית יזומה שנערכה במחוז ננגרהאר. מקורות מקומיים מסרו על עשרות טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שנהרגו במהלך הימים האחרונים במחוז ננגרהאר.


36 הרוגים באיראן: מקורות בינלאומיים מסרו על הריגתם של כ-36 בני-אדם מירי של כוחות-הביטחון של איראן במהלך ההפגנות ההמוניות שנערכו בשלושת הימים האחרונים ברחבי איראן. אף מקור רשמי באיראן לא אישר את המספר הזה. דוברים מקומיים מסרו על פציעתם של מאות בני-אדם וכן על מעצרם של יותר מ-1,000 מפגינים. גורמים באופוזיציה מחוץ לאיראן מסרו על עשרות רבות של הרוגים במהלך הימים האחרונים. מקורות בכורדיסטן העיראקית, בפקיסטן, בסעודיה, בהודו ובארה"ב דיווחו גם הם על עשרות הורגים בימים האחרונים.


24 חיילים ו-17 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במאלי: מקורות צבאיים במאלי מסרו על הריגתם של 24 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד העולמי שפעלו בצפון המדינה נגד כוח צבאי שהיה בפעילות מבצעית. בהתקפה נהרגו גם 17 טרוריסטים מוסלמים.


20 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בהתקפות אוויריות שנערכו בידי טורקיה ורוסיה שפעלו באזורים אחדים ברחבי צפון סוריה. דובר מקומי מסר שבין ההרוגים היו 12 אזרחים. גורמים בטורקיה האשימו את הארגונים הכורדיים בביצוע פעולות טרור נגד אזרחים שגרמו להריגתם של 18 אזרחים לפני ימים אחדים. בשעות הבוקר המוקדמות של יום שלישי נשמעה אזעקה ברמת-הגולן.


15 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם ביום נוסף של קרבות בין הקואליציה הסעודית לבין הארגונים השיעים הפועלים ברחבי תימן. בין ההרוגים היו לפחות 2 חיילים סעודים.


7 הרוגים בלוב: מקורות רשמיים בלוב מסרו על הריגתם של 7 אזרחים בהתקפה אווירית שנערכה בידי כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר הפועלים באזור העיר טריפולי. מקורות נוספים מסרו שמל"ט של "איחוד האמירויות הערביות" אחראי להתקפה הזו.


6 טרוריסטים מוסלמים ו-4 חיילים נהרגו בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 6 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית", וכן על הריגתם של 4 חיילים ביום קרב שהיה נגד חברי הארגון הפועלים באזור העיר מוסול.


4 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 4 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון ניגריה.


3 הרוגים בפקיסטן: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם מירי של טרוריסטים מוסלמים שפעלו במחוז בלוצ'יסטן. בין ההרוגים היה שוטר 1.


3 חיילים נהרגו במצרים: מקורות צבאיים במצרים מסרו על הריגתם של 3 חיילים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" הפועלים בצפון סיני.


חייל הודי 1 נהרג בקשמיר: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתו של חייל 1 מירי של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בחבל קשמיר ההודי. מקור אחר טען שהחייל נהרג מפיצוץ של מטען-חבלה.


סה"כ נהרגו 185 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

18 בנובמבר 2019;
55 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים וצבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 55 בני-אדם בסדרה של קרבות בפיגועי טרור קטלניים שהיו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. דובר צבאי מסר שבין ההרוגים היו 35 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". 20 הרוגים נוספים היו ילדים, אזרחים, שוטרים וחיילים שנפגעו בפיגועי-טרור שהתבצעו ברחבי המדינה.


32 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 32 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם הג'יהאד העולמי בפעילות צבאית רחבת-היקף שנערכה ברחבי המדינה במהלך היומיים האחרונים. במהלך השנה האחרונה נהרגו בבורקינה-פאסו מאות בני-אדם בהתקפות טרור קטלניות מאוד.


25 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 25 בני-אדם בסדרה של קרבות, בהפצצות אוויריות קשות ובפיגועי טרור שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 15 אזרחים שנפגעו הן מירי והן מהפצצות אוויריות של רוסיה שנערכו במחוז אידליב.


20 הרוגים בתימן: מקורות תקשורתיים בתימן סמרו על הריגתם שיותר מ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו נגד הארגונים השיעים הפועלים ברחבי תימן. ככול הידוע מרבית הנפגעים היו טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים הפרו-איראניים.


5 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי עיראק. בין ההרוגים היו 2 טרוריסטים מוסלמים בכירים בארגון "המדינה האסלאמית" שנפגעו בפעולה צבאית יזומה שנערכה באזור כירכוך.


3 טרוריסטים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים ועל תפיסתם של 4 נוספים מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית בפעילות צבאית שנערכה בנובה אסייה, צפונית לעיר מנילה.


2 מוסלמים נהרגו בתאילנד: מקורות תקשורתיים בתאילנד מסרו על הריגתם של זוג נשוי מהעדה המוסלמית מירי של טרוריסטים מקומיים הפועלים בדרום המדינה.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו באינדונזיה: מקורות צבאיים באינדונזיה מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית שנערכה באזור סומטרה.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי מבוקש מאוד שנפגע בפעילות צבאית יזומה שנערכה במחוז פנג'אב. טרוריסט מוסלמי מבוקש נוסף הצליח להימלט. במקביל לכך, ממשלת הודו מסרה שכוחותיה הצליחו ללכוד 5 טרוריסטים מוסלמים בחבל קשמיר בפעולה צבאית יזומה ללא נפגעים.


שוטר 1 נהרג באיראן: מקורות תקשורתיים באיראן מסרו על הריגתו של שוטר 1 מירי של מפגינים שפעלו במערב איראן במסגרת המחאה העממית שפרצה נגד הממשלה האיראנית. ביומיים האחרונים נהרגו 2 בני-אדם בעימותים האלה. גורמים לא רשמיים באיראן מסרו שעד כה נהרגו 20 בני-אדם מירי של אנשי כוחות-הביטחון. מקורות ערביים מסרו שהפגנות נערכו בכ-60 ערים בהן השתתפו עשרות-אלפי אזרחים. שירותי האינטרנט נחסמו ברחבי איראן בהוראת השלטונות. כ-1,000 בני-אדם נעצרו בהפגנות.


סה"כ נהרגו 146 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

17 בנובמבר 2019;

35 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-35 בני-אדם בסדרה של קרבות, בפיגועי-טרור ובהפצצות אוויריות שנערכו בידי כל הכוחות הלוחמים בסוריה. דוברים בדיר אל-זור מסרו שבין ההרוגים היו 3 חיילים סורים שנפגעו בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". גורמים במחוז אדליב מסרו על הריגתם של 7 אזרחים בהפצצה אווירית נוספת של רוסיה. קרבות עם נפגעים היו גם במחוז חאלב ובלטקיה. מקורות כורדיים מסרו על עשרות נפגעים בקרבות שהיו בצפון-מזרח סוריה במהלך היממה האחרונה. עוד נמסר על 18 הרוגים מפיצוץ של מכונית-תופת שהופעלה בעיר אל-באב הנשלטת בידי המיליציות הפרו-טורקיות.


30 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-30 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ובפיגועי-טרור קטלניים שהיו ברחבי המדינה. בין ההרוגים היו 3 אזרחים, 4 חיילים ו-23 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים שנפגעו בפעולות צבאיות יוזמות של הצבא האפגני.


20 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפגזות שנערכו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 6 חיילים סודאנים מהקואליציה הסעודית שנפגעו בהתקפה של הארגונים השיעים הפרו-אריאניים הפועלים הדרום המדינה.


10 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במאלי: מקורות צבאיים במאלי מסרו על הריגתם של כ-10 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" בפעילות צבאית רחבת-היקף שנערכה במהלך היממה האחרונה באזור העיר מופטי.


8 אזרחים נהרגו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 8 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון ניגריה. בין ההרוגים היו גם נוצרים - המהווים מטרה מועדפת של כל ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים באזור. גורמים רשמיים בניגריה מסרו על שיחרורן של עשרות נערות ניגריות שנחטפו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם".


6 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם נוספים בסדרה של עימותים בין חיילים עיראקים לבין מפגינים שיצאו למחות נגד הממשלה המקומית. כמו כן נמסר על מאות בני-אדם נוספים שנפצעו מירי של חיילים ושל אנשי המיליציות השיעיות הפרו-איראניות.


5 כורדים נהרגו בעיראק: דוברים צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 5 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון עיראק. כמו כן נמסר על פיטוריהם של ראשי-ערים כורדים בטורקיה בשל החשד לשיתוף פעולה עם ארגוני המחתרת הכורדיים הפועלים בטורקיה ומחוצה לה.


3 חיילים נהרגו בפקיסטן: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 3 חיילים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו במחוז בלוצ'יסטן. בשבועיים האחרונים נהרגו באזור זה עשרות בני-אדם בפיגועי-טרור ובקרבות נגד טרוריסטים מוסלמים הפועלים במחוז.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יוזמה שנערכה נגד ארגוני טרור אסלאמיים הפועלים בדרום המדינה. היערכות מוגברת בדרום הפיליפינים לנוכח חדירתם של גורמי טרור אסלאמיים בינלאומיים. כמו כן נמסר על פציעתם של 8 חיילים ביום קרב נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "אבו סיאף".


2 הרוגים בקשמיר: מקורות אזרחיים בקשמיר הפקיסטנית מסרו על הריגתם של 2 אזרחים מירי של חיילים הודים שפעלו באזור הגבול המשותף בין שתי המדינות.


הרוג 1 באיראן: מקורות תקשורתיים מוקמיים באיראן סמרו על הריגתו של אזרח 1 מירי של אנשי כוחות-הביטחון שפעלו נגד מפגינים שיצאו למחות נגד ממשלת איראן.


סה"כ נהרגו 123 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

  

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
גלריית המגזין

 

20 בנובמבר 2019

 

 

טרור אסלאמי: 128 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

הלקח הישראלי מהצהרת טראמפ בנוגע לרמת-הגולן

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2019-2006