כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
סעודיה ומדינות-המפרץ שרויות בהלם ממשל ביידן
An Open Letter Noble to Price Bride Ms.Mairead C.Maguire
חיזבאללה השתלט על ביירות
עיתון הארץ – תרגיל בתעמולה ערבית פשיסטית
טרור אסלאמי – חג הרמדאן הקטלני של יולי 2014
מלחמת יום הכיפורים: "1973 - הדרך למלחמה"
בגדי המלך הישנים - תהליך השלום במזרח-התיכון
מדוע הישראלים אינם סומכים על ברק חוסיין אובמה
בשאר אל-אסד בעקבות השינויים במצרים ובטוניסיה
טרור אסלאמי – כמה בני-אדם נהרגו בחודש ינואר 2017
הרהורים על המצב - מרץ 2015
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
ארה"ב של אובמה: הרהורים אמריקאיים – סתיו 2015
אובמה - יהירות מנהיגותית של מעצמה מדשדשת
Islamic Terror – How Many People Were Killed During May 2010
טורקיה מסוכנת למדינת ישראל
המלחמה התחדשה - נאומו של אבא אבן, יולי 1948
טרור אסלאמי - המספרים המדהימים של חודש יוני 2014
סוריה ולבנון סיכמו על "מאבק משותף" בטרור האסלאמי

חדשות המזרח התיכון

חדשות

03.03.2021


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - מרץ 2021

 

 

מרץ:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

164 

 118

169   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2021; ינואר - 5,329 הרוגים; פברואר - 4,121 הרוגים;

 

==

סיכום יומי;

3 במרץ 2021;

50 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-50 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שנערכו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו כ-35 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שנפגעו בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בצפון-אפגניסטן. במקביל לכך, הצבא האפגני מאבד שטחים במחוז ננגרהאר לידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית", וכן הוא אינו מצליח לנהל מערכה צבאית אפקטיבית במחוז קנדהאר נגד ארגון "הטליבאן". עוד 3 עיתונאיות נרצחו ביממה האחרונה בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו בעיר ג'ללבאד.


45 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים וצבאיים בקואליציה הסעודית מסרו על הריגתם של יותר מ-45 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קטלניים מאוד שהיו במהלך היממה האחרונה במחוז מאריב. דובר צבאי מסר שבין ההרוגים היו 35 טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים הפועלים במחוז. דוברים בארגונים החות'יים מסרו שההתקפות הקטלניות נגד יעדים אזרחיים בסעודיה יימשכו בקצב מוגבר בימים הקרובים. מקורות רשמיים באו"ם מסרו על יוזמה נוספת שנועדה להגיש סיוע המוניטרי דחוף למיליוני אזרחים בתימן.


16 טרוריסטים מוסלמים ו-3 חיילים נהרגו בקונגו: מקורות צבאיים רשמיים בקונגו מסרו על הריגתם של 16 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה במזרח-המדינה. כמו כן נמסר שבמהלך הפעולה הצבאית נהרגו 3 חיילים. בשנה האחרונה נהרגו באזור זה בלבד מאות רבות של אזרחים וחיילים בהתקפות קטלניות של טרוריסטים מוסלמים.


15 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 15 אזרחים בשתי התקפות קטלניות שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים הפועלים בצפון-ניגריה. עשרות בתים הוצתו. רכוש רב נבזז. וכן נמסר על הרס רב של רכוש פרטי וציבורי. גורמים צבאיים בניגריה מסרו על שחרורן של 279 התלמידות שנחטפו לפני כשבועיים בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו בצפון-ניגריה.


11 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-11 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו חיילים סורים, טרוריסטים מוסלמים, אזרחים ואנשי מיליציות כורדיות הפועלות בצפון-סוריה. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו כי במהלך חודש בפברואר 2021 נהרגו ברחבי סוריה 476 בני-אדם - כולל 139 אזרחים. האו"ם פרסם דו"ח חמור מאוד על עשרות-אלפי בני-אדם שהיו כלואים בבתי-הכלא של המשטר הסורי. בהתאם לדו"ח, עשרות-אלפי עצורים עברו עינויים קשים שכללו פגיעה פזית קשה, אונס והרעבה מתמשכת - כולל ילדים בני 12. מרבית העצורים עדיין נעדרים, וסביר להניח שהם חוסלו בידי אנשי המשטר.


9 אזרחים נרצחו במאלי: מקורות צבאיים במאלי מסרו על הריגתם של 9 אזרחים בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגוני הג'יהאד העולמי בהתקפה קטלנית שנערכה במרכז מאלי. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו ברחבי מאלי מאות בני-אדם בהתקפות דומות.


8 הרוגים בפקיסטן: מקורות אזרחיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 8 בני-אדם בפיצוץ של מטעני-חבלה, מפיצוץ של מוקשים ובקרבות שפרצו בין שתי מיליציות אסלאמיות חמושות הפועלות באזור הגבול המשותף עם אפגניסטן. אך גורם רשמי בפקיסטן לא התייחס לאירועים הקטלניים האלה. מבחינתו של המודיעין הפקיסטני, מדובר על אוכלוסייה עויינת.


4 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים רשמיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מוסלמים מ"החזית לשחרור בני המורו" בהיתקלות קטלנית שהייתה בדרום-המדינה. עוד נמסר על פציעתם של 3 טרוריסטים מוסלמים נוספים בהיתקלות זו. הצבא הפיליפיני מסתייע במדינות זרות במטרה ליעל את המאבק נגד כל ארגוני הטרור הפועלים באזור.


4 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון-עיראק. מקור צבאי מסר על הריגתו של מפקד בכיר מאוד בארגון "המדינה האסלאמית" שהיה מבוקש זמן רב.


4 הרוגים בסומליה: מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרר שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב". בין ההרוגים היה קצין-מודיעין בכיר שחוסל בידי טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון.


טרור אסלאמי - טורקיה: מקורות צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו על מעצרם של 5 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות מיוחדת שנערכה באזור העיר אנקרה. במהלך החודשים האחרונים נעצרו ברחבי טורקיה עשרות רבות של פעילי טרור המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית". במקביל לכך, טורקיה מסייעת לאנשי הארגון במלחמתה נגד הארגונים הכורדיים הפועלים בצפון-סוריה לאורך הגבול המשותף עם טורקיה.


טרור אסלאמי - אינדונזיה: מקורות ביטחוניים רשמיים באינדונזיה מסרו על מעצרם של 12 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה באי ג'אווה. גורמים משטרתיים מסרו שהעצורים תכננו לבצע שורה ארוכה של פיגועי-טרור קטלניים באמצעות נשק חם וקר.


טרור אסלאמי - הודו: גורמים מחקריים בהודו מסרו כי מאז שנת 2014 נעצרו ברחבי הודו 177 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית". גורמים צבאיים בהודו מסרו שהנוכחות של אנשי הארגון בהודו היא נמוכה משמעותית בהשוואה לשאר המדינות באסיה ובאפריקה, וכי המודיעין ההודי מנהל מערכת אפקטיבית לניטור גורמי טרור אסלאמיים המוזהים עם ארגונים מקומיים ובינלאומיים.


סה"כ נהרגו 169 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

===== 

 

2 במרץ 2021;

32 הרוגים באפגניסטן: מקורות אזרחיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-32 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 10 אזרחים שנפגעו בהתקפות של טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. דוברים רשמיים באפגניסטן מסרו שארגון "המדינה האסלאמית" משתלט על אזורים נוספים במחוז ננגרהאר. ממשל ביידן מנסה לשכנע את ראשי ארגון "הטליבאן" שארה"ב רוצה לצמצם את הנוכחות הצבאית שלה באפגניסטן - וזאת במטרה לחדש את השיחות המדיניות המתקיימות בקטאר. דוברי הארגון מסרו שהם דורשים לסיים את הנוכחות הצבאית האמריקאית באפגניסטן באופן מיידי.


25 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של 25 בני-אדם בסדרה של קרבות שנערכו במחוזות אחדים ברחבי המדינה. בין ההרוגים היו לפחות 5 אזרחים שנפגעו בהפגזה של הארגונים החות'יים שנערכה על העיר חודיידה. אזרחים בסעודיה נפצעו מירי של רקטה שנורתה בידי החות'ים. סין מאשימה את ממשל ביידן ביצירת כאוס קטלני בתימן שהוא "הרבה יותר גרוע מרציחתו של חאשוקג'י". המחאה הסינית באה על-רקע ההחלטה האמריקאית להוציא את ארגוני החות'ים מרשימת ארגוני-הטרור.


20 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו כי במהלך חודש פברואר 2021 נהרגו 102 חיילים סורים בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בעיקר במזרח-סוריה. מקורות ביטחוניים ברוסיה - המסייעת לאסד - מסרו כי במהלך החודש האחרון נהרגו כ-100 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בהפצצות אוויריות של הצבא הרוסי הפועל בסוריה.


15 הרוגים בניגריה: מקורות אזרחיים ותקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של כ-15 בני-אדם בסדרה של התקפות קשות שנערכו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים הפועלים בצפון-ניגריה. כנסייה אחת נהרסה באחת מההתקפות האלה.


10 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור שהיו במהלך היממה אחרונה ברחבי עיראק. בין ההרוגים היו 5 חיילים, 3 אזרחים ו-2 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". גורמים אזרחיים נוספים מבעיראק מסרו כי במהלך חודש פברואר 2021 נהרגו ברחבי עיראק 190 בני-אדם בפיגועי-טרור.


9 טרוריסטים מוסלמים ו-2 חיילים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 9 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" - מהפלג המזוהה עם ארגון "המדינה האסלאמית" - שנפגעו בפעילות צבאית יוזמה שנערכה במרכז סומליה. כמו כן נמסר על הריגתם של 2 חיילים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו בדרום-המדינה.


5 הרוגים בפקיסטן: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בשתי התקפות של טרוריסטים מוסלמים שנערכו בעיר הבירה ובאזור הגבול המשותף עם אפגניסטן. בין ההרוגים היה בכיר אסלאמי מתון שכנראה חוסל בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן בפקיסטני".


אלימות קטלנית - מיאנמר: ארגונים לזכויות-אדם במיאנמר (בורמה) מסרו על הריגתם של 18 אזרחים ועל פציעתם של כ-30 מפגינים נוספים מירי של אנשי כוחות-הביטחון הנאמנים למשטר הצבאי. במהלך השבוע האחרון נערכו ברחבי מיאנמר עשרות הפגנות מחאה - בהשתתפותם של אלפי בני-אדם - שיצאו נגד ראשי הצבא שביצעו הפיכה-צבאית במדינה לפני שבועות אחדים. גורמים בינלאומיים רבים ברחבי-העולם גינו את ראשי המשטר הצבאי לנוכח האירועים הקטלניים האחרונים.


סה"כ נהרגו 118 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

==== 

 

2 במרץ 2021;

50 הרוגים בתימן: דוברים מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-50 בני-אדם ביום נוסף של קרבות מרים מאוד שנערכו בעיקר במחוז מאריב במהלך היממה האחרונה. דוברים אזרחיים מסרו שהארגונים החות'יים לקחו בשבי כ-500 משפחות, וזאת כחלק משיטת הלחימה של הארגונים החות'יים נגד חיילי הקואליציה הסעודית. במהלך השבוע האחרון נרצחו בידי החות'ים עשרות אזרחים תושבי המחוז. מקור צבאי בקואליציה הסעודית מסר על הריגתם של לפחות 10 חיילים במהלך היממה האחרונה. החות'ים ממשיכים לשגר טילים לעבר סעודיה.


46 הרוגים בקונגו: מקורות רשמיים בקונגו מסרו על הריגתם של 46 אזרחים בסדרה של התקפות קטלניות מאוד שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד - המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית - שפעלו פעם נוספת באזור הגבול המשותף עם אוגנדה. בשנה האחרונה נרצחו באזור זה מאות רבות של אזרחים וחיילים בהתקפות דומות של טרוריסטים מוסלמים.


30 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 30 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 20 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים - רובם מארגון "הטליבאן". כמו כן נמסר על הריגתם של 10 בני-אדם - כולל חיילים ואזרחים - בפיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן".


22 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-22 בני-אדם ביום נוסף של קרבות, של הפצצות אוויריות ושל פיגועי-טרור שהתבצעו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. יותר ממחצית מההרוגים של היממה האחרונה היו אזרחים שנפגעו בידי כל ארגוני הטרור הפועלים ברחבי סוריה. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו שטורקיה מעודדת סורים לייצר חשיש בשטחים הנמצאים תחת מרותם של המיליציות הטורקיות של ארדואן. מרבית גידולי החשיש - מצמחי הקנאביס - נעשה במחוז חאלב. מקורות תקשורתיים רשמיים בסוריה מסרו שישראל תקפה מטרות באזור דמשק במשך הלילה האחרון.


7 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים רשמיים בסומליה מסרו על הריגתם של 7 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בשיתוף-פעולה עם חיילי "האיחוד-האפריקאי" שפעלו בדרום המדינה.


4 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בשורה של תקריות קטלניות שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים הפועלים ברחבי עיראק. כל ההרוגים היו אזרחים.


3 הרוגים בניגריה: מקורות אזרחיים בניגריה מסרו על הריגתם של 3 נוצרים בהתקפה נוספת של טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון-ניגריה. דוברים מקומיים מסרו כי מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור זה מאות רבות של אזרחים בידי כל ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים בצפון-ניגריה. הצבא הניגרי הודיע שהוא החל במבצע צבאי לשחרורן של 317 התלמידות שנחטפו לפני שלושה ימים בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם". לפחות 42 תלמידים - שנחטפו לפני שבועיים - שוחררו במבצע צבאי יזום.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום מחוז ווזיריסטן. בשבועות האחרונים נהרגו באזור זה עשרות רבות של בני-אדם מכל הצדדים. ארגון "הטליבאן הפקיסטני" פועל באופן נמרץ מאוד באזור כולו.


טרור אסלאמי - תאילנד: מקורות ביטחוניים רשמיים בתאילנד מסרו על עיבוי נוסף בגבול המשותף עם מלזיה בשל החשש הכבד מחדירתם של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שהפכו את תאילנד ליעד העיקרי שלהם. ארגוני טרור אסלאמיים נוספים מנסים להגיע לתאילנד במטרה להפעיל בדרום-המדינה חוליות טרור. במהלך השנתיים האחרונות נהרגו בתאילנד מאות רבות של טרוריסטים מוסלמים, אזרחים, חיילים ושוטרים בעשרות פיגועי-טרור אסלאמיים.


סה"כ נהרגו 164 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

==== 

 

28 בפברואר 2021;

70 הרוגים בתימן: מקורות תקשורתיים בתימן ומקורות נוספים מסרו על הריגתם של יותר מ-70 בני-אדם ביום נוסף של קרבות מרים שנערכו בין חיילי הקואליציה הסעודית לבין טרוריסטים מוסלמים שיעים מהארגונים החות'יים הפועלים במחוז מאריב. דוברים בינלאומיים מסרו שכ-60 מההרוגים היו במחוז זה בלבד במהלך היממה האחרונה. מקורות נוספים מסרו שבין ההרוגים היו לפחות 27 חיילי הקואליציה הסעודית שפעלו במחוז.


56 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים רשמיים באפגניסטן ומקורות תקשורתיים מסרו על הריגתם של 56 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים מאוד שפרצו בין כוחות-הביטחון של אפגניסטן לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". גורם צבאי בכיר מסר שבין ההרוגים היו 46 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שנפגעו בקרבות קשים שהיו במחוז קנדהאר. 10 הרוגים נוספים נפגעו בסדרה של פיגועי-טרור שהתבצעו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה.


12 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-12 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 5 אזרחים שנפגעו בידי כל הכוחות הלוחמים בסוריה. דוברים כורדיים מסרו שהצבא הטורקי ממשיך להפציץ בעוצמה רבה את הכפרים הכורדיים הנמצאים לאורך הגבול המשותף בין שתי המדינות.


12 נוצרים נרצחו בניגריה: מקורות מקומיים בניגריה מסרו על הריגתם של 12 נוצרים בהתקפה נוספת שנערכה בצפון-ניגריה בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם המיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות באזור. מקורות בינלאומיים מסרו כי במהלך שנת 2020 נרצחו בצפון-ניגריה יותר מ-4,600 בני-אדם בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. גורמים רשמיים בניגריה אישרו את הידיעה על חטיפתן של 317 תלמידות בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" לפני יומיים.


9 שוטרים נהרגו במאלי: מקורות צבאיים רשמיים במאלי מסרו על הריגתם של 9 שוטרים בהתקפה נוספת שנערכה בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו במרכז מאלי. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו ברחבי מאלי מאות בני-אדם בהתקפות קשות של ארגוני הג'יהאד הפועלים ברחבי המדינה.


6 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 6 טרוריסטים מוסלמים בסדרה של פעולות צבאיות יזומות שנערכו בעיקר לאורך הגבול המשותף בין פקיסטן לאפגניסטן. דובר צבאי בכיר מסר על הריגתו של מפקד בכיר מאוד מארגון "הטליבאן הפקיסטני" בפעולה צבאית יוזמה שנערכה בצפון-ווזיריסטן. המודיעין הפקיסטני ממשיך לחסל פעילים פוליטיים במחוז ווזיריסטן ובמחוז בלוצ'יסטן. במהלך השנים האחרונות נרצחו מאות רבות של בני-אדם בידי המודיעין הפקיסטני הפועל בשני המחוזות האלה.


5 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 5 אזרחים מירי של אנשי כוחות-הביטחון של עיראק בעקבות הפגנות רחבות-היקף שנערכו ברחבי המדינה נגד הממשלה העיראקית. דוברים רפואיים מסרו על פציעתם של כ-300 בני-אדם נוספים מירי של אנשי כוחות-הביטחון.


הפגנות - אלג'יריה: מקורות תקשורתיים מקומיים באלג'יריה מסרו על הפגנות רחבות-היקף של עשרות-אלפי בני-אדם שיצאו להפגין ברחבי-המדינה בקריאה לדמוקרטיה, לחירות ולהחלפת הממשלה המקומית המזוהה עם משטרו של הנשיא הקודם - עבד אל-עזיז בותפליקה.


יום של זוועות ברחבי אפריקה והמזה"ת: במהלך היומיים האחרונים התפרסמו עשרות ידיעות על מעשי זוועה קשים שהתרחשו ברחבי אפריקה והמזה"ת - הן בידי ארגוני טרור ומיליציות מקומיות והן בידי כוחות-הביטחון הנאמנים לממשלות המקומיות. אונס המוני, ביזה, שריפת כפרים, הריגתם של מאות אזרחים, ירי שרירותי לעבר אזרחים, הפגנות אלימות ושריפה מכוונת של יבולים חקלאיים התרחשו ביותר מ-30 מדינות אפריקאיות וערביות.


סה"כ נהרגו 170 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

 

==== 

 

27 בפברואר 2021;

60 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-60 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל הפצצות אוויריות כבדות מאוד שנערכו במהלך היממה האחרונה ברחבי סוריה. דוברים רשמיים מסרו שבין ההרוגים היו 35 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שנפגעו בהפצצה אווירית של רוסיה - המסייעת לאסד - שנערכה במדבר הסורי. כמו כן נמסר על הריגתם של 17 טרוריסטים מוסלמים שיעים מהמיליציות הפרו-איראניות בהפצצה אווירית של ארה"ב שנערכה בגבול המשותף בין סוריה לעיראק. הרוגים נוספים היו בסדרה של פיגועי טרור ובקרבות שהיו בצפון-סוריה ליד הגבול המשותף עם טורקיה. גורמים רשמיים בסוריה גינו את התקיפה האמריקאית.


33 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 33 בני-אדם ביום נוסף של קרבות ושל פיגועי-טרור שהתבצעו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים, חיילים ואנשי מיליציה פרו-ממשלתית שנפגעו מפיצוץ של מכונית-תופת. תסכול רב שורר באפגניסטן על ההרוגים הרבים במהלך השבועות האחרונים, וזאת למרות השיחות המדיניות המקיימות בקטאר עם נציגי הארגון.


25 הרוגים בתימן: מקורות צבאיים בקואליציה הסעודית מסרו על הריגתם של יותר מ-25 מאנשי המיליציות החות'יות בפעילות צבאית יזומה שנערכה במחוז מאריב במחוז ג'וף. מקורות נוספים מסרו על הצלחות קרקעיות נוספות שהיו במחוזות נוספים ברחבי תימן. בשבוע האחרון נהרגו בתימן מאות רבות של בני-אדם.


11 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 11 טרוריסטים מוסלמים מארגוני הג'יהאד העולמי בפעולה צבית יוזמה שנערכה בצפון-המדינה. במהלך השנה האחרונה נרצחו מאות רבות של אזרחים בידי טרוריסטים מוסלמים הפועלים ברחבי המדינה.


4 טרוריסטים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים רשמיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מהזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית בפעילות צבאית יזומה שנערכה במהלך היממה האחרונה. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו ברחבי המדינה עשרות טרוריסטים חברי הארגון.


3 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 אזרחים מירי של כוחות-הביטחון של עיראק במהלך הפגנות מחאה שנערכו במקומות רבים נגד ממשלת עיראק.


2 חיילים נהרגו בתאילנד: מקורות צבאיים בתאילנד מסרו על הריגתם של 3 חיילים בהתקפה קטלנית של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בדרום-המדינה. כמו כן נמסר על חטיפתו של חייל שלישי בידי טרוריסטים מוסלמים בעקבות ההתקפה הקטלנית.


2 שוטרים נהרגו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 2 שוטרים בהתקפה שנערכה בידי טרוריסטים מוסלמים מהמליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון-ניגריה. מאז תחילת שנת 2021 נהרגו באזור זה מאות רבות של בני-אדם בהתקפות קטלניות מאוד של כל ארגוני הטרור הפועלים באזור. מקורות תקשורתיים נוספים בניגריה מסרו על חטיפתן של מאות תלמידות בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" הפועלים בצפון-המדינה. זו החטיפה השנייה בשבועיים האחרונים.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בקשמיר ההודית: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 בהיתקלות שהייתה בחבל קשמיר ההודי במהלך היממה האחרונה.


הודו - פקיסטן: מקורות מדיניים בהודו מסרו שנציגים צבאיים של הודו ושל פקיסטן חתמו על הסכם להפסקת-אש בגבול המשותף העובר בחבל קשמיר. ההסכם הזה גרם להפתעה הן בהודו והן בפקיסטן. במהלך השנה האחרונה נהרגו בחבל קשמיר מאות רבות של אזרחים, חיילים וטרוריסטים מוסלמים. ההסכם הנוכחי אינו מחייב את ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים באזור. ההסכם האחרון בין הודו לפקיסטן נחתם בשנת 2003.


סה"כ נהרגו 141 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

  

 

====

 

    

 

סיכום נפגעים לשנת 2020; ינואר - 4,759 הרוגים; פברואר - 4,791 הרוגים; מרץ - 4,567 הרוגים; אפריל - 5,681 הרוגים; מאי - 5,197 הרוגים; יוני - 4,116 הרוגים; יולי - 4,717 הרוגים; אוגוסט - 4,863 הרוגים; ספטמבר - 4,253 הרוגים; אוקטובר 4,583 הרוגים; דצמבר 3,655 הרוגים: סה"כ 55,492 הרוגים לשנת 2020;

 

=== 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים; סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019;

 

==

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
 • המדענים האירנים
 • קורונה לא קורנה
 • שאלה
  • תשובה
 • הקורונה משפיעה, במחבלים הערביים מתרשלים
 • 17 ינואר - סיכום
  • אתה צודק
   • 17 ינואר - סיכום תגובה
 • דצמבר- טעות בסיכום
  • התכוונתי לינואר ראיתי שתוקן
גלריית המגזין

 

3 במרץ 2021

 

 

טרור אסלאמי: 169 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים על טורקיה

 

פרויקט מחקרי - הצבא הטורקי מגן החילוניות הטורקית 

 

טורקיה - מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית

 

ארדואן משתעשע בטורקיה על חשבון הפלסטינים 

 

 קפריסין והתרגיל הטורקי

 

ארדואן עדיין מסוכן למדינת-ישראל 

 

 

 מאמרים על אפריקה

 

סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה

 

האיום כלפי הנוצרים בבורקינה-פאסו 

 

 אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני

 

טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון

 

אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק 

 

אלימות נגד נוצרים בעולם-המוסלמי ובמדינות נוספות 

 

טרור אסלאמי וקטסטרופה אנושית באגם צ'אד 

 

כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית 

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2021-2006