כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
אמין אל-חאפז, נשיא סוריה לשעבר - 2009-1921
המאבק נגד המיעוטים האתניים במלזיה האסלאמית
ראאד סלאח והאסלאם הפאשיסטי
אחמד סעיד ומצרים במלחמת ששת-הימים, יוני 1967
יהודים, אסלאם, עבדות ועונש-מוות במאוריטניה
אינדונזיה האסלאמית נגד הבדלנות של פפואה-המערבית
טרור אסלאמי, פליטים ומלחמת-אזרחים בקמרון
אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק
כישלונה של קלינטון: הבוקר שלמחרת – היקיצה המרה
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מאי 2010
תופעה של הגירת נשים מבנגלדש האסלאמית
ניגריה - מלחמת-דת קטלנית נגד מיעוט השיעי
כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית?
הטרגדיה הכפולה של הנשים היזידיות בעיראק
טורקיה – מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית
תקשורת, טרור וסיוע צבאי למדינות כושלות
עילה למלחמה - כמה מים ראויים לשתייה יש בעולם
גרמניה והבחירות לפרלמנט האירופאי של 2019
טרור אסלאמי: החמאס הצליח להתיש את תושבי עזה

חדשות המזרח התיכון

חדשות

21.09.2019


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - ספטמבר 2019

 

 

ספטמבר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

204

249

190

 98

 129

118

92

187

110

137

 310

 148

115

102

 127

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

139

134

161

117

148

126

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

 

21 בספטמבר 2019;
45 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגנסיטן מסרו על הריגתם של יותר מ-45 בני-אדם בסדרה של הפצצות אוויריות ובפיגועי-טרור שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי אפגניסטן. בין ההרוגים היו לפחות 30 טרוריסטים מוסלימם מארגון "הטליבאן", וכן 8 חיילים. בשבוע האחרון נהרגו באפגניסטן כמעט 1,000 בני-אדם בפיגועי-טרור ובקרבות נגד כל ארגוני הטרור הפועלים באפגניסטן. לפחות 200 מההרוגים היו אזרחים שנפגעו בידי כל הכוחות הלוחמים באפגניסטן. בדרך-כלל הצבא האפגני אינו נוטה לפרסם את מספר החיילים שנהרגו בפעולות קרביות ובהתקפות טרור.


18 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 18 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות שהיו במהלך היממה האחרונה במקומות רבים ברחבי תימן. בין ההרוגים היו חיילים מכל הכוחות הלוחמים בתימן. כמו כן נמסר שבין ההרוגים היו לפחות 6 אזרחים.


15 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי ומפיצוץ של מטעני-חבלה שהופעלו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו באזורים אחדים בצפון-עיראק. 12 מההרוגים נפגעו מפיצוץ של מטען שהופעל בעיר כרבלא.


14 הרוגים בלוב: מקורות צבאיים הקשורים לגנרל חליפה חפטאר מסרו על הריגתם של 14 חיילי ממשלת טריפולי במהלך הפצצות כבדות שנערכו ביומיים האחרונים באזור העיר טריפולי. דובר צבאי של הגנרל מסר שנערכו כ-30 התקפות אוויריות על העיר במהלך היומיים האחרונים.


11 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 11 בני-אדם בסדרה של קרבות ובפיגועי-טרור שהתבצעו בידי כל הארגונים הפועלים ברחבי סוריה. דוברים נוספים מסרו על תקריות קטלניות במחוז אידליב, באל-חמה, בדרעא, בתדמור, בדיר אל-זור ובלטקיה. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו כי באזור דרעא היו 100 התקפות, במהלך שלושת החודשים האחרונים, שבהם נהרגו כ-65 בני-אדם - רובם היו חיילים סורים. הצבא הסורי אינו מצליח להשתלט על המצב הביטחוני בכל אזור דרעא.


7 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 7 טרוריסטים מוסלמים בכירים בארגון "בוקו חראם" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בצפון ניגריה.


3 חיילים טורקים נהרגו בסוריה: מקורות תקשורתיים כורדיים מסרו על הריגתם של לפחות 3 חיילים טורקים בהתקפה שנערכה בידי אנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, שפעלה בגבול המשותף בין סוריה לטורקיה. דוברים רשמיים בטורקיה מסרו כי במהלך החודשים יוני-אוגוסט 2019, נהרגו 28 חיילים ו-8 אזרחים בהתקפות של אנשי המחתרת הכורדית הפועלת בטורקיה. מאידך, נמסר על הריגתם של 396 מאנשי המחתרת בפעילות צבאית יזומה של טורקיה מאז תחילת שנת 2019.


3 הרוגים בתאילנד: מקורות ביטחוניים בתאילנד מסרו על הריגתם של 3 מנהיגים מקומיים בשלוש התקפות קטלניות שנערכו בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו בדרום המדינה. האירועים הקטלניים האלה היו במהלך הימים האחרונים, ורק לאחר בדיקה של רשויות הביטחון נמסר שהרוצחים פעלו מטעם ארגוני המורדים האסלאמיים הפועלים בדרום. ויחד עם זאת, גורמים ביטחוניים הדגישו שיש שיפור בתחושת הביטחון באזור מאז תחילת שנת 2019.


3 הרוגים בסודאן האסלאמית: מקורות תקשורתיים בדארפור מסרו על הריגתם של 3 אזרחים בהתקפה של מיליציה אסלאמית שבטית חמושה הפועלת בדרום חבל דארפור.


2 חיילים נהרגו בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 2 חיילים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן הפקיסטני" שפעלו ליד הגבול המשותף עם אפגניסטן.


2 ילדים נהרגו במאלי: מקורות רשמיים במאלי מסרו על הריגתם של 2 ילדים בעקבות עימותים קטלנייים שפרצו בין שתי מיליציות אסלאמיות חמושות הפועלות באזור העיר טימבוקטו.


2 הרוגים באלג'יריה: מקורות תקשורתיים באלג'יריה מסרו על הריגתם של 2 אזרחים מירי של שוטרים במהלך הפגנת מחאה שנערכה בצפון-מזרח המדינה.


הרוג 1 במצרים: מקורות ביטחוניים במצרים מסרו על הריגתו של אדם 1 מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון-סיני. עוד 5 בני-אדם נפצעו בפיגוע.


פקיסטן - קשמיר - הודו: מקורות ביטחוניים בהודו מסרו שפקיסטן הפרה את הפסקת-האש מאז תחילת שנת 2019 כ-2,050 פעמים, וכי במהלך התקופה הנדונה נהרגו 21 חיילים הודים מירי של חיילים פקיסטנים.


סה"כ נהרגו 126 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

20 בספטמבר 2019;
75 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-75 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של פיגועי-טרור קטלניים באופן מיוחד ובהפצצות אוויריות קשות שנערכו במהלך היממה האחרונה ברחבי אפגניסטן. בין ההרוגים היו 30 אזרחים שנפגעו מפיצוץ של מכוניות-תופת שהופעלו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". כמו כן נמסר על הריגתם של 30 אזרחים בהפצצה אווירית של הצבא האפגני שפעל נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" במחוז ננגרהאר. עוד נמסר על הריגתם של יותר מ-15 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" בקרבות שהיו במקומות אחדים ברחבי המדינה.


22 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-22 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 9 חיילים מהקואליציה הסעודית שנפגעו בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שיעים. גרמניה האריכה את אמברגו הנשק של סעודיה בשישה חודשים נוספים.


13 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-13 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו גם טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שנפגעו בקרבות שהיו במזרח סוריה. דוברים נוספים מסרו על מאות פגזים שנחתו באזורים שונים בצפון-סוריה שנורו בידי הצבא הסורי. קרבות מקומיים היו גם במחוז לטקיה.


10 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בקמרון: מקורות צבאיים רשמיים בקמרון מסרו על הריגתם של 10 טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" בעקבות פעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון הרחוק של קמרון. פעולה זו באה בעקבות הריגתם של 6 חיילים, ב-16 בספטמבר 2019, בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים חברי ארגון "בוקו חראם" שפעלו ליד הגבול המשותף עם ניגריה.
9 אזרחים נהרגו בניגריה: מקורות רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 9 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון ניגריה.


4 הרוגים בפקיסטן: מקורות מקומיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בהסדרה של קרבות שפרצו בין שתי מיליציות אסלאמיות חמושות הפועלות במחוז בלוצ'יסטן.


4 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי ומפיצוץ של מטעני-חבלה שהופעלו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית".


3 מבני הרוהינגיה נהרגו בבנגלדש: מקורות תקשורתיים בבנגלדש מסרו על הריגתם של 3 מבני העדה הרוהינגית מירי של חיילים בנגלדשים שפעלו במחנה פליטים רוהינגי הנמצא ליד הגבול עם בורמה. ארגונים לזכויות-אדם בינלאומיים מסרו כי מאז חודש יולי 2018 ועד לחודש ספטמבר 2019 נהרגו בבנגלדש כ-43 מבני-העדה הרוהינגית המוסלמית מירי של חיילים בנגלדשים. על-פי גורמים מקומיים, בבנגלדש מתגוררים כמיליון מבני-העדה הרוהינגית שרובם גורשו מבורמה מאז חודש אוגוסט 2017.


3 הרוגים באינדונזיה: מקורות מקומיים בפפואה-המערבית מסרו על הריגתם של 3 ילדים מירי של חיילים אינדונזים שפעלו בפפואה-המערבית במהלך הפגנות מחאה נגד השלטון האסלאמי של אינדונזיה. בשבועות האחרונים נהרגו יותר מ-15 בני-אדם מירי של חיילים אינדונזים. האופוזיציה בפפואה-המערבית דורשת להקים מדינה עצמאית.


3 כורדים נהרגו בעיראק בהפצצה טורקית: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בהפצצה אווירית טורקית שנערכה בצפון-עיראק במהלך היממה האחרונה. גורמים צבאיים בכירים מסרו שהצבא הטורקי שלח חיילי קומנדו נוספים לצפון-עיראק במסגרת המאבק נגד המחתרת הכורדית.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו ברוסיה: מקורות צבאיים רשמיים בסוריה מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון-הקווקז נגד תאים של ארגון "המדינה האסלאמית".


תאילנד - טרור - הודו: מקורות ביטחוניים בתאילנד מסרו על תמרון צבאי משותף בין הודו לתאילנד שיימשך 14 ימים במסגרת המלחמה המשותפת של שתי המדינות באיומים הקשורים לטרור גלובאלי. שתי המדינות חתמו על הסכם לשיתוף-פעולה ביטחוני בנושא הזה בשנת 2014. מקורות רשמיים בהודו מסרו כי מאז תחילת שנת 2019, הצבא הפקיסטני הפר את הסכם הפסקת-האש בחבל קשמיר כ-2,050 פעמים שגרמו להריגתם של 21 הודים. עוד עשרות רבות של אזרחים וחיילים נהרגו בפיגועי-טרור שהתבצעו בידי כל הארגונים האסלאמיים הפועלים בחבל קשמיר בעידודה של פקיסטן.


טרור אסלאמי - בורקינה-פאסו: מקורות נוצריים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 57 נוצרים בהתקפות של טרוריסטים מוסלמים שנערכו ברחבי המדינה בחודשים אפריל-יוני 2019.


טרור אסלאמי - פיליפינים: גורמים רשמיים בפיליפינים מסרו על טרוריסט מוסלמי בכיר מארגון "אבו סיאף" שנכנע לידי כוחות-הביטחון של בפיליפינים הפועלים בדרום המדינה.


טרור אסלאמי - אפריקה: מנהיגים באפריקה התכנסו בבורקינה-פאסו במטרה לגבש דרכים נוספות, וכן לתאם מבחינה צבאית את המאבק בטרור האסלאמי המתחולל ביבשת ובמיוחד במדינות הסאהל שהן - מאוריטניה, ניגריה, מאלי, ניז'ר, צ'אד, סנגל ועוד. גורמים מדיניים רשמיים מסרו שהטרור האסלאמי הוא האיום העיקרי המשפיע על יציבותה של אפריקה כולה. ראשי המדינות האפריקאיות שהתכנסו בבורקינה-פאסו, ב-15 בספטמבר 2019, כדי לדון בטרור האסלאמי במדינות הסאהל, הקציבו כמיליארד דולר במטרה לייעל את התיאום הצבאי בין כל המדינות ואף לבסס כוח צבאי מיוחד שיטפל באיום האסלאמי.


בחירות - טרור אסלאמי - סרי-לנקה: מקורות רשמיים בסרי-לנקה מסרו על בחירות חדשות לנשיאות שיתייקמו ב-16 בנובמבר 2019. מקורות תקשורתיים מסרו שהבחירות יתמקדו הפעם על המצב הביטחוני השורר במדינה לאור הפיגועים הקטלניים שהיו בחודש אפריל 2019 שבמהלכם נהרגו 258 בני-אדם.


סה"כ נהרגו 148 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

19 בספטמבר 2019;
35 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שהיו במהלך היממה האחרונה בין הצבא האפגני לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". מרבית ההרוגים במהלך היממה האחרונה היו טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון. דוברים רשמיים בארגון "הטליבאן" מסרו שדלתם עדיין פתוחה לשיחות מדיניות עם הנציגים האמריקאים על הסכם שלום באפגניסטן. בשבוע האחרון נהרגו מאות בני-אדם בהתקפות טרור ובקרבות נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. כ-400 בני-אדם נהרגו בשבוע האחרון - יותר מ-100 מהם היו אזרחים.


28 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של לפחות 28 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפגזות קשות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי תימן. מקורות נוספים מסרו שבין ההרוגים היו לפחות 15 אזרחים שנפגעו בהתקפות של הארגונים החות'יים הפרו-איראניים שפעלו בעיקר באזור העיר תעז. בין ההרוגים היו גם חיילים סודאנים הפועלים במסגרת הקואליציה הסעודית בתימן. ארגונים בתימן מסרו כי במהלך 4 השנים האחרונות, הארגונים החות'יים הרגו 14,000 בני-אדם ברחבי תימן.


20 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 20 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. ככול הידוע מרבית ההרוגים היו חיילים סורים וטרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה". דוברים נוספים מסרו על נפגעים בעימותים קטלניים שהיו בין הכוחות הכורדיים לבין הצבא הטורקי הפועל במזרח סוריה. כמו כן נמסר על הריגתם של טרוריסטים מוסלמים מארגון "חיזבאללה" מירי של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה". עוד נמסר על הריגתם של 5 טרוריסטים מוסלמים שיעים בהפצצה אווירית נוספת שהייתה בגבול עיראק-סוריה.


17 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 15 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יזומה שנערכה ליד העיר קיסמיו. דוברים צבאיים נוספים מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון בחיסול-ממוקד אמריקאי שנערך בדרום המדינה.


9 טרוריסטים מוסלמים נהרגו במצרים: מקורות רשמיים במצרים מסרו על הריגתם של 9 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם "האחים המוסלמים" בפעילות משטרתית שנערכה באזור העיר קהיר.


5 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של פיצוצים של מטעני-חבלה שהופעלו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". בין ההרוגים היה לפחות טרוריסט מוסלמי 1.


3 הרוגים בלוב: מקורות תקשורתיים בלוב מסרו על הריגתם של 3 חיילים מכוחותיו של חליפה חפטאר במהלך קרבות שהיו באזור העיר טריפולי. מאז חודש אפריל 2019, הגנרל חליפה חפטאר מנסה לכבוש את העיר טריפולי כולה, אך ללא הצלחה.


בני העדה הרוהינגית - בנגלדש: ארגונים לזכויות-אדם בינלאומיים מסרו כי מאז חודש יולי 2018 ועד לחודש ספטמבר 2019 נהרגו בבנגלדש כ-40 מבני-העדה הרוהינגית המוסלמית מירי של חיילים בנגלדשים. על-פי גורמים מקומיים, בבנגלדש מתגוררים כמיליון מבני-העדה הרוהינגית שרובם גורשו מבורמה מאז חודש אוגוסט 2017.


פליטים - טורקיה - אירופה: גורמים רשמיים בטורקיה מסרו כי מאז תחילת שנת 2019, שלטונות הביטחון של טורקיה הצליחו למנוע מ-300,000 פליטים להגיע למזרח-אירופה דרך טורקיה. במהלך 15 השנים האחרונות, טורקיה הצליחה למנוע מיותר מ-1,500,000 פליטים לעבור למזרח-אירופה. על-פי ההודעות הרשמיות של טורקיה, מאז חודש ינואר 2018 ועד לחודש אוגוסט 2019, טבעו למוות בים האגאי 93 פליטים.


קשמיר - הודו: מקורות ביטחוניים בהודו מסרו כי מאז שבוטלה האוטונומיה של חבל קשמיר ההודי לפני שבועות אחדים, חלה ירידה במספר פיגועי-הטרור הקשים בחבל קשמיר ההודי. מאז ביטול האוטונומיה, עשרות אלפי חיילים הודים פרוסים בחבל כולו. מאות מוסלמים נעצרו עד כה בידי שלטונות הביטחון של הודו הפועלים בקשמיר.


סה"כ נהרגו 117 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

18 בספטמבר 2019;
65 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-65 בני-אדם בסדרה קשה מאוד של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים מאוד שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי אפגניסטן. בין ההרוגים היו 24 בני-אדם שנרצחו בעקבות פיגוע-קטלני שהתבצע במהלך עצרת פוליטית של הנשיא האפגני שהתקיימה צפונית לעיר קאבול. עוד כ-16 אזרחים נהרגו בפיגוע התאבדות שהתבצע בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". כמו כן נמסר על הריגתם של יותר מ-25 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" בסדרה של פעולות צבאיות יוזמות.


32 הרוגים בלוב: מקורות תקשורתיים בלוב מסרו על הריגתם של 32 בני-אדם ועל פציעתם של כ-50 בני-אדם נוספים בהפצצה אווירית קשה שנערכה באזור העיר סירט. גורמים מקומיים נוספים מסרו על אמבולנסים רבים שפינו את הנפגעים במשך שעות רבות לאחר ההפצצה הקטלנית.


25 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות מקומיים שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 10 טרוריסטים מוסלמים שיעים שנפגעו בפעילות אווירית שהייתה באזור הגבול המשותף עם עיראק. 7 חיילים סוריים נהרגו בקרבות עם טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו באזור העיר תדמור. 8 הרוגים נוספים היו אזרחים שנפגעו בקרבות ובהפצצות שנערכו בידי הצבא הסורי. כמו כן נמסר על עימותים קטלניים בין מיליציות מקומיות הפועלות בצפון סוריה. דוברים נוספים מסרו על הפצצות אוויריות שהתבצעו בידי הצבא הסורי שפעל בעיקר במחוז אידליב.


15 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי תימן. בין ההרוגים היו לפחות 6 אזרחים. גורמים באו"ם מסרו שהמשבר ההומניטרי בתימן הולך ומתרחב.


12 חיילים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 12 חיילים מבורונדי בהתקפה שנערכה בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו בדרום סומליה. החיילים מבורונדי פועלו במסגרת כוחות-השלום שתפקידם למנוע פגיעה באזרחים.


6 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם בסדרה של פיגועים שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בעיקר בצפון עיראק. בין ההרוגים היו לפחות 2 טרוריסטים מוסלמים שכנראה נפגעו בפעולה צבאית אמריקאית. פיגועים עם פצועים רבים היו גם באזור העיר בגדאד.


2 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 2 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יוזמה שנערכה במזרח טורקיה.


2 חיילים נהרגו במצרים: מקורות צבאיים במצרים מסרו על הריגתם של 2 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון-סיני.


חייל אמריקאי 1 נהרג באפגניסטן: מקורות צבאיים בארה"ב מסרו על הריגתו של חייל אמריקאי 1 בפעילות צבאית נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". מאז תחילת שנת 2019, נהרגו באפגניסטן 17 חיילים אמריקאים. 80 חיילים נוספים נפצעו בפעילות קרבית.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרגו בתוניסיה: מקורות צבאיים בתוניסיה מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 מארגון המזוהה עם ארגון "אל-קאעידה" בפעילות צבאית יזומה שנערכה במרכז תוניסיה.


טרור אסלאמי - פיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על עוד עשרות פעילי טרור מארגון "החזית הלאומית לשחרור בני המורו" שמסרו את נשקם לידי כוחות-הביטחון של המדינה בעקבות ההסכם שנחתם בין נציגי הממשלה לבין נציגי הארגון. שאר ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים בדרום המדינה אינם שותפים להסכם. מקורות ביטחוניים בדרום-מזרח אסיה מסרו על פעילות מוגברת מאוד של ארגון "המדינה האסלאמית" בכל מדינות האזור, וזאת במסגרת החלטה אסטרטגית של הארגון.


תאילנד - הודו: מקורות ביטחוניים בתאילנד מסרו על תמרון צבאי משותף בין הודו לתאילנד שיימשך 14 ימים במסגרת המלחמה המשותפת של שתי המדינות באיומים הקשורים לטרור גלובאלי. שתי המדינות חתמו על הסכם לשיתוף-פעולה ביטחוני בנושא הזה בשנת 2014.


נשים - בנגלדש: עוד סדרה של רצח נשים לאחר אונס פוקד את בנגלדש בימים האחרונים. ארגונים חברתיים שוב קוראים לכל מוסדות המדינה לטפל בתופעה הקשה הזו. כמו כן נמסר מפי גורמים מקומיים על התגברות התופעה של אלימות כלפי בני הרוהינגיה המוסלמים שגורשו מבורמה לפי יותר משנתיים.


סה"כ נהרגו 161 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

==  

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
גלריית המגזין

 

21 בספטמבר 2019

 

 

טרור אסלאמי: 126 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

כמה עולה התמיכה הצבאית במאלי המוסלמית?

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2019-2006