כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. yohai@mapa.co.ilהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
מִשְׂמֹאל תִּפָּתַח הָרָעָה - מאמר ראשון בסדרה
תאונות דרכים בעולם-המוסלמי - רוצחים בשם אללה
תרבות ופוליטיקה: איך אומרים דמוקרטיה בערבית?
טרור, אסלאם ושיטפון של פליטים מאפריקה השחורה
לאן נעלמות 20,000 נשים מוסלמיות מידי שנה
השלום שכמעט הגיע – מגרש משחקים לחובבנים
צרפתים בני דת מוחמד – חורף 2015
דרך אסד בלבנון
גרמניה עוברת טרנספורמציה היסטורית תודעתית
הייפא והבי - דיוקנה של זמרת לבנונית
המשבר הפוליטי בלבנון
מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן
אליאס מורקוס - לקחי הניסיון: חלק ראשון
מישל סולימאן - הרמטכ"ל, כמועמד לנשיאות לבנון
בעקבות דו"ח וינוגרד: יש לנו בעיה תרבותית
The Yom Kippur War - Historical Justice for Golda Meir
אחמד סעיד ומצרים במלחמת ששת-הימים, יוני 1967
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
בריג´יט גבריאל – לבנונית למען ישראל

חדשות המזרח התיכון

חדשות

12.06.2017


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

               מגזין יומי - חדשות המזרח-התיכון.       סיכום לשנת 2016.      מגזין יומי בגרמנית - Terroranschlägen

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

טרור אסלאמי - יוני 2017

 

יוני:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

283 

 250  

244

359

  350 

435 

  253

218

290

312

 242

317

    

 

      

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

    

   

 

 

  

 

 

    

 

  

 

 

   

 

  

 

 

 

 

12 ביוני 2017

160 הרוגים בעיראק; 80 הרוגים בתימן; 50 הרוגים בסוריה; 15 הרוגים באפגניסטן; 3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בלוב; 2 שוטרים נהרגו בפקיסטן; 2 הרוגים בחבל דארפור; חייל אמריקאי נוסף נהרג באפגניסטן; חייל נהרג בקמרון; חייל או"ם נהרג במאלי בהתקפת טרור אסלאמית; הרוג בלבנון בקרבות בעי אל-חילווה; הרוג בתאילנד מירי של טרוריסטים מוסלמים; פיגועים וקרבות נוספים עם נפגעים היו בפיליפינים, בקשמיר, בלוב, בסומליה, בסודאן, בניגריה, במאלי, בקמרון, בבנגלדש, במצרים, בטורקיה, בסוריה, בעיראק, בפקיסטן ובאפגניסטן; סה"כ 317 הרוגים ביממה האחרונה;

==

סוריה - מלחמת-אזרחים: מקורות מקומיים בסוריה מסרו ב-11 ביוני 2017 על הריגתם של יותר מ-50 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו בידי כל הכוחות הזרים הפועלים בסוריה. מקורות אזרחיים מסרו על קרבות עם נפגעים באזור אל-רקה, בדרעא, בחומס, באל-חמה, בדיר אל-וזר, במחוז ריף דמשק ובמקומות נוספים. מקורות כורדיים מסרו על הריגתם של 2 ילדים בעיר קובנא מפיצוץ של מטען-חבלה. כמו כן נמסר על הריגתם של חיילים סורים במחוז אידליב.

--

עיראק - מלחמת-אזרחים: מקורות צבאיים ותקשורתיים בעיראק מסרו ב-11 ביוני 2017 על הריגתם של יותר מ-160 בני-אדם ביום נוסף של פיגועי-טרור, בקרבות ובהפצצות אוויריות. גורמים צבאיים נוספים מסרו על גילויו של קבר-אחים באזור העיר תכרית ובו היו יותר מ-300 גופות.

--

תימן - מלחמת-אזרחים: מקורות שיעים בתימן מסרו ב-11 ביוני 2017 על הריגתם של יותר מ-80 בני-אדם בהתקפה רחבת-היקף שנערכה במחוז צנעא נגד המיליציות הפרו-סעודיות הפועלות באזור.

--

לוב - מלחמת-אזרחים: מקורות תקשורתיים בלוב מסרו ב-11 ביוני 2017 על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים בקרבות שהיו באזור העיר דרנא בפעילות של הצבא הלובי.

--

אפגניסטן - טרור - ארה"ב: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו ב-11 ביוני 2017 על הריגתם של 15 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור, בקרבות ובהפצצות אוויריות שהיו במהלך היממה אחרונה ברחבי אפגניסטן. כמו כן נמסר על הריגתו של חייל אמריקאי נוסף במזרח אפגניסטן, ובכך עלה מספר ההרוגים ל-3 חיילים אמריקאים בפיגוע שהיה יממה קודם לכן.

--

פקיסטן - טרור: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו ב-11 ביוני 2017 על הריגתם של 2 שוטרים מירי של טרוריסטים מוסלמים שפעלו בצפון-מזרח פקיסטן.

--

סודאן - דארפור: מקורות צבאיים בסודאן מסרו ב-11 ביוני 2017 על הריגתם של 2 מפקדים בכירים הקשורים לאחד מארגוני המורדים הפועלים בצפון חבל דארפור.

--

קמרון - טרור אסלאמי: מקורות צבאיים בקמרון מסרו ב-11 ביוני 017 על הריגתו של חייל אחד בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם".

--

מאלי - טרור: מקורות באו"ם מסרו ב-11 ביוני 2017 על הריגתו של חייל או"ם נוסף בהתקפת טרור שנערכה בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" הפועלים בצפון מאלי.

--

לבנון - טרור: מקורות תקשורתיים בלבנון מסרו ב-11 ביוני 2017 על הריגתו של אדם אחד בקרבות שפרצו פעם נוספת בין שני ארגוני טרור הפועלים במחנה הפליטים הפלסטיני עין אל-חילווה.

--

תאילנד - טרור אסלאמי: מקורות תקשורתיים בתאילנד מסרו ב-11 ביוני 2017 על הריגתו של אדם אחד מירי של טרוריסטים מוסלמים הפועלים בדרום תאילנד.

==

ד"ר יוחאי סלע

----------------

 

11 ביוני 2017

100 הרוגים בעיראק; 60 הרוגים בסוריה; 25 הרוגים באפגניסטן;  15 הרוגים בתימן; 14 בני-אדם נהרגו בסומליה; 13 חיילים נהרגו בפיליפינים בקרבות נגד טרוריסטים מוסלמים; 7 בני-אדם נהרגו בניגריה; 3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן; 3 טרוריסטיות מוסלמיות מתאבדות נהרגו בקמרון;  2 חיילים אמריקאים נהרגו באפגניסטן; פיגועים וקרבות נוספים עם נפגעים היו בקשמיר, בסודאן, בבנגלדש, בפיליפינים, בקמרון, בניגריה, בתימן, בלוב, בסומליה, במצרים, בטורקיה, בסוריה, בעיראק, בפקיסטן ובאפגניסטן; סה"כ 242 הרוגים ביממה האחרונה;

==

סוריה - מלחמת-אזרחים: מקורות מקומיים בסוריה ומקורות ערביים נוספים מסרו ב-10 בינוי 2017 על הריגתם של יותר מ-60 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי סוריה. דוברים מקומיים נוספים מסרו על קרבות עם נפגעים בכל הערים המרכזיות בסוריה, וכן נמסר על התקדמות נוספת במהלך הקרבות הקרקעיים באזור העיר אל-רקה. הושג הסכם במחוז אידליב על הפסקת הלחימה בין "צבא סוריה החופשי" לבין ארגון "תחריר אל-שאם". בשבועות האחרונים נהרגו מאות בני-אדם בקרבות הללו שהיו בדרום מחוז אידליב.

--

עיראק - מלחמת-אזרחים: מקורות צבאיים ותקשורתיים בעיראק מסרו ב-10 ביוני 2017 על הריגתם של כ-100 בני-אדם ביום נוסף של פיגועי-טרור, בקרבות ובהפצצות אוויריות שהיו במהלך היממה אחרונה בצפון עיראק. דוברים צבאיים מסרו על קרבות עם נפגעים ב-6 יישובים ברחבי עיראק במהלך היממה האחרונה.

--

תימן - מלחמת-אזרחים: מקורות מקומיים בתימן מסרו ב-10 ביוני 2017 על הריגתם של 15 בני-אדם ביום של קרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו בידי הקואליציה הסעודית הפועלת בתימן. מקורות שיעים מסרו על הריגתם של לפחות 3 ילדים בהפצצות האלה.

--

אפגניסטן - טרור - ארה"ב: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו ב-10 ביוני 2017 על הריגתם של 25 בני-אדם - חלקם אזרחים - בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים ובקרבות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי אפגניסטן. כמו כן נמסר מפי מקור צבאי אפגאני על הריגתם של 2 חיילים אמריקאים מירי של טרוריסטים מוסלמים שפעלו במזרח אפגניסטן.

--

פקיסטן - טרור: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו ב-10 ביוני 2017 על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה באזור העיר קראצ'י.

--

סומליה - טרור: מקורות תקשורתיים סומליה מסרו ב-10 ביוני 2017 על הריגתם של 14 בני-אדם בקרבות נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שניסו למנוע מכוחות הצבא להגיש סיוע אזרחי לתושבים בדרום סומליה.

--

ניגריה - טרור אסלאמי: מקורות מקומיים בניגריה מסרו ב-10 ביוני 2017 על הריגתם של 7 בני-אדם בשורה של תקריות שהיו בצפון ניגריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו גם אזרחים שנפגעו מירי של חיילים ניגרים. כמו כן נמסר שבין ההרוגים היו 2 ילדים שנפגעו מפיצוץ של מטען-חבלה.

--

קמרון - טרור אסלאמי: מקורות תקשורתיים באפריקה מסרו ב-10 ביוני 2017 על הריגתן של 3 טרוריסטיות מוסלמיות מתאבדות מארגון "בוקו חראם" שנהרגו במהלך ניסיון לבצע פיגוע-התאבדות בקמרון.

--

פיליפינים - טרור אסלאמי: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו ב-10 ביוני 2017 על הריגתם של 13 חיילים במהלך קרבות שהיו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שהשתלטו על העיר מאראווי הנמצאת בדרום המדינה. על-פי הערכות אחדות, בשבועיים אחרונים נהרגו בקרבות הללו יותר מ-150 בני-אדם - רובם היו טרוריסטים מוסלמים.

==

ד"ר יוחאי סלע

-------------

 

10 ביוני 2017

150 הרוגים בעיראק; 100 הרוגים בסוריה; 20 טרוריסטים מוסלמים נהרגו באפגניסטן; 15 הרוגים בדרום-סודאן בהתקפה קטלנית; 10 הרוגים בתימן; 10 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפיליפינים; 3 חיילי או"ם נהרגו במאלי מירי של טרוריסטים מוסלמים; 2 סינים נרצחו בפקיסטן בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית"; אחד מאנשי המחתרת הכורדית נהרג בטורקיה; ג'יהאדיסט נהרג בעזה; פיגועים וקרבות נוספים עם נפגעים היו במאלי בקשמיר, בפיליפינים, בסודאן, בסומליה, בתימן, בניגריה, בלוב, במצרים, בטורקיה, בסוריה, בעיראק, בפקיסטן ובאפגניסטן; סה"כ 312 הרוגים ביממה האחרונה;

==

סוריה - מלחמת-אזרחים: מקורות מקומיים בסוריה ומקורות ערביים נוספים מסרו ב-9 ביוני 2017 על הריגתם של יותר מ-100 בני-אדם בסדרה של הוצאות-להורג, בקרבות קשים ובהפצצות אוויריות מסיביות שנערכו במהלך היממה האחרונה באזורים רבים ברחבי סוריה. דוברים צבאיים בסוריה מסרו על הצלחות קרקעיות רבות במרחב הכפרי של העיר אל-רקה במהלך היומיים האחרונים, וכן נמסר על הריגתם של עשרות רבות של טרוריסטים מוסלמים. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו על הוצאות-להורג המוניות של ארגון "המדינה האסלאמית" שנערכו באזור הגבול המשותף בין סוריה לעיראק.

--

עיראק - מלחמת-אזרחים: מקורות צבאיים ותקשורתיים בעיראק מסרו ב-9 ביוני 2017 על הריגתם של יותר מ-150 בני-אדם ביום נוסף של הוצאות-להורג, בפיגועי-טרור קטלניים מאוד, בקרבות ובהפצצות אוויריות שהיו בעיקר בצפון עיראק. דוברים צבאיים בעיראק מסרו על קרבות עם נפגעים ב-9 יישובים ברחבי עיראק במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 30 שיעים שנפגעו בפיגוע קטלני שהתבצע באזור העיר כרבלא בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". כמו כן נמסר על הריגתם של 23 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית טורקית שנערכה בצפון עיראק.

--

תימן - מלחמת-אזרחים: מקורות מקומיים בתימן מסרו ב-9 ביוני 2017 על הריגתם של יותר מ-10 בני-אדם בסדרה של הפצצות אוויריות שנערכו בידי הקואליציה הסעודית הפועלת בתימן. גורמים נוספים בתימן מסרו על קרבות עם נפגעים באזור העיר תעז.

--

אפגניסטן - טרור: מקורות תקשורתיים אפגניסטן מסרו ב-9 ביוני 2017 על הריגתם של יותר מ-20 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום-מזרח אפגניסטן. מקורות נוספים מסרו שמרבית הנפגעים היו מארגון "המדינה האסלאמית".

--

פקיסטן - טרור - סין: מקורות רשמיים בפקיסטן מסרו ב-9 ביוני 2017 על חקירה שנפתחה בעקבות הודעה של ארגון "המדינה האסלאמית" על רציחתם של 2 סינים בידי טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון.

--

דרום-סודאן - טרור: מקורות תקשורתיים בדרום-סודאן מסרו ב-9 ביוני 2017 על הריגתם של 15 אזרחים בהתקפה של טרוריסטים מקומיים שפעלו במרחב הכפרי של עיר הבירה.

--

מאלי - טרור: מקורות תקשורתיים במאלי מסרו ב-9 ביוני 2017 על הריגתם של 3 חיילי או"ם מירי של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" שפעלו בצפון מאלי ליד העיר קידאל.

--

טורקיה - כורדים: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו ב-9 ביוני 2017 על הריגתו של אחד מחברי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום-מזרח טורקיה.

--

פיליפינים - טרור אסלאמי: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו ב-9 ביוני 2017 על הריגתם של 10 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום הפיליפינים.

--

עזה - טרור: מקורות תקשורתיים עזה מסרו ב-9 ביוני 2017 על הריגתו של ג'יהאדיסט חבר הכנופיות הערביות מירי של חיילי צה"ל במהלך עימותים אלימים שהיו ליד גדר המערכת.

==

ד"ר יוחאי סלע

----------------

 

9 ביוני 2017

80 הרוגים בעיראק; 70 הרוגים בסוריה; 70 הרוגים בסומליה בהתקפה של ארגון "אל-שבאב"; 20 הרוגים באפגניסטן; 16 הרוגים בניגריה בהתקפה של ארגון "בוקו חראם"; 12 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן; 10 הרוגים בתימן; 6 טרוריסטים מוסלמים וחייל הודי נהרגו בקשמיר;   4 הרוגים נוספים באיראן; 2 בני-אדם נהרגו בלוב; פיגועים וקרבות נוספים עם נפגעים היו בלוב, במאלי, בניגריה, בסודאן, בפיליפינים, בקשמיר, בסומליה, בתימן, במצרים, בטורקיה, בסוריה, בעיראק, בפקיסטן ובאפגניסטן; סה"כ 290 הרוגים ביממה האחרונה;

==

סוריה - מלחמת-אזרחים: מקורות מקומיים בסוריה ומקורות ערביים נוספים מסרו ב-8 ביוני 2017 על הריגתם של יותר מ-70 בני-אדם ביום של קרבות רבים ובהפצצות אוויריות שנערכו בידי כל הכוחות הזרים הפועלים ברחבי סוריה. מקורות צבאיים בסוריה מסרו על הריגתם של עשרות רבות של טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בסדרה של הפצצות אוויריות רבות שנערכו באזור דיר אל-זור וליד העיר אל-רקה. מקורות באופוזיציה הסורית מסרו על קרבות עם נפגעים רבים גם באזור העיר דרעא בעקבות הפצצות אוויריות שנערכו לאורך כל היממה האחרונה. כמו כן נמסר על קרבות עם נפגעים ברוב הערים המרכזיות של סוריה.

--

עיראק - מלחמת-אזרחים: מקורות צבאיים ותקשורתיים בעיראק מסרו ב-8 ביוני 2017 על הריגתם של יותר מ-80 בני-אדם ביום נוסף של פיגועי-טרור, בקרבות ובהפצצות אוויריות שנערכו במהלך היממה האחרונה בצפון עיראק. דוברים צבאיים בעיראק מסרו על קרבות עם נפגעים ב-6 יישובים ברחבי עיראק במהלך היממה האחרונה.

--

איראן - טרור: מקורות רשמיים באיראן מסרו ב-8 ביוני 2017 על הריגתם של 4 בני-אדם נוספים בהתקפה שנערכה בטהראן יממה קודם לכן שהתבצעה בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בכך עלה מספר ההרוגים ל-17 בני-אדם - לא כולל ששת הטרוריסטים מוסלמים שנהרגו במהלך הקרב עם אנשי כוחות הביטחון של איראן.

--

תימן - מלחמת-אזרחים: מקורות שיעים בתימן מסרו ב-8 ביוני 2017 על הריגתם של לפחות 10 מאנשי המיליציות הפרו-סעודיות בהתקפה של המיליציות השיעיות הפועלות באזור אל-ג'אווף הנמצא במזרח תימן.

--

לוב - מלחמת-אזרחים: מקורות תקשורתיים לוב מסרו ב-8 ביוני 2017 על הריגתן של אם ובתה במהלך ניסיון התנקשות בבכיר המכהן במיליציות האסלאמיות הפועלות באזור בנגאזי. אשתו ובתו של הבכיר נהרגו בעקבות הפעולה.

--

אפגניסטן - טרור: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו ב-8 ביוני 2017 על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם - רובם טרוריסטים מוסלמים - בסדרה של קרבות נגד ארגוני טרור אסלאמיים הפועלים ברחבי אפגניסטן.

--

פקיסטן - טרור: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו ב-8 ביוני 2017 על הריגתם של 12 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה במחוז בלוצ'יסטן.

--

סומליה - טרור: מקורות תקשורתיים בצבאיים בסומליה מסרו ב-8 ביוני 2017 על הריגתם של יותר מ-70 בני-אדם - כנראה רובם חיילים - בהתקפה רחבת-היקף על בסיס צבאי שנערכה בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו באזור פונטלנד.

--

ניגריה - טרור: מקורות תקשורתיים ניגריה מסרו ב-8 ביוני 2017 על הריגתם של 16 בני-אדם בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון ניגריה.

--

הודו - טרור אסלאמי -קשמיר: מקורות תקשורתיים בהודו מסרו ב-8 ביוני 2017 על הריגתם של 6 טרוריסטים מוסלמים, וכן על הריגתו של חייל הודי ביום של היתקלויות קטלניות שהיו במהלך היממה האחרונה באזור חבל קשמיר ההודי.

==

ד"ר יוחאי סלע

-------------

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • חדשות13/6/2017
  • האתר לא פעיל יותר ?
גלריית המגזין

 

שנאת יהודים באירופה - הסרט

 

המפלט הגרמני בחיק התעמולה הערבית

 

שער ברנדנבורג

 

 גרמניה החדשה

 

גרמניה עוברת טרנספורמציה היסטורית תודעתית

התרבות הגרמנית משכתבת את ההיסטוריה הגרמנית 

תפקידה של התקשורת הגרמנית בעיצוב התודעה הלאומית

התקשורת הגרמנית והפוליטיקה של הזיכרון הגרמני

השילוש-הקדוש הגרמני - גרמנים, ישראלים ופלסטינים

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

משמאל תפתח הרעה - חלק ראשון

משמאל תפתח הרעה - חלק שני

השואה לא הייתה פשע נגד האנושות

איך אומרים דמוקרטיה בערבית?

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

 

מגזין המזרח התיכון

2017-2006