כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - יום ה-205
חדשות המזרח התיכון
ברק חוסיין אובמה מילכד את הרשות פלסטינית
המבצע בעזה הוא מבחן לבאות
ישראל והישראלים ב-2008
ד"ר וואפה סולטן - קול אמיץ בים של עוינות אסלאמית
אין ציונות ללא יהדות – ואין יהדות ללא ציונות
ספר חדש: מלחמה כבדת דמים: טראומה, זיכרון ומיתוס
יחסי ישראל ארה"ב – האם עלינו לומר שלום לתהליך השלום?
עוד תוכנית שלום? כן, הפעם תוכנית של "בכירים ישראלים"
ישראל במלכודת האידיאולוגיה השיעית
אירועי אוקטובר 2000 - לא נשכח ולא נסלח
שרה שמא - דיוקנה של ציירת סורית
הייפא והבי - דיוקנה של זמרת לבנונית
הפרדוקס הפלסטיני - חאלד משעל כמשל
הדילמה הסורית - בין איומים למלחמה
וג´יהה אל-חוידר - דיוקנה של ליברלית סעודית
אינדונזיה האסלאמית נגד הבדלנות של פפואה-המערבית
אנטומיה של טרור אסלאמי קטלני במוזמביק
המדיניות ´המוזרה´ של בנימין נתניהו בנוגע לעזה

חדשות המזרח התיכון

חדשות

19.09.2020


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - ספטמבר 2020

 

 

ספטמבר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

170

 160

102

100

145

177

245

 186

124

116

 88

187

104 

111

95

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

137

130

 149

139

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2020; ינואר - 4,759 הרוגים; פברואר - 4,791 הרוגים; מרץ  - 4,567 הרוגים; אפריל - 5,681 הרוגים; מאי - 5,197 הרוגים; יוני - 4,116 הרוגים; יולי - 4,717 הרוגים; אוגוסט - 4,863 הרוגים;

  

 

==

סיכום יומי;

19 בספטמבר 2020;

50 הרוגים בתימן: מקורות צבאיים בקואליציה הסעודית מסרו על הריגתם של יותר מ-50 מאנשי הארגונים החות'יים בקרבות קשים שהיו במחוז מאירב במהלך היממה האחרונה. קרבות רבים היו לאורך כל היום במחוזות נוספים ברחבי המדינה. מקורות מדיניים ב"איחוד-האירופאי" מסרו שיש להטיל אמברגו-נשק על סעודיה לאור מעורבותה במלחמה האכזרית במתחוללת בתימן. גורמים רדיקליים בארה"ב מהמפלגה הדמוקרטית תקפו את "איחוד-האמירויות-הערביות" על הרג של אזרחים רבים בתימן.


32 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-32 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל פיגועי-טרור קטלניים שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו גם טרוריסטים מוסלמים רבים מארגון "הטליבאן".


25 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים וצבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של לפחות 25 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של פיגועי-טרור ובהפצצות אוויריות שנערכו על יעדים של המיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון-ניגריה. לפחות 15 מההרוגים היו אזרחים שנפגעו בהתקפות טרור של כל הארגונים הפועלים באזור.


20 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 20 בני-אדם ביום נוסף של פיגועי-טרור ובקרבות שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו גם אזרחים שנפגעו בידי כל הכוחות הלוחמים בסוריה. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו כי מאז שנת 2011 נהרגו בסוריה 857 אנשי רפואה בפיגועי-טרור, בקרבות ובהפצצות אוויריות.


6 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 6 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בעקבות הפצצות אוויריות שנערכו בידי הקואליציה האמריקאית הפועלת בצפון-עיראק.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בכירים מארגון "הטליבאן הפקיסטני" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה באזור הגבול המשותף עם אפגניסטן.


2 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 2 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום-מזרח טורקיה במסגרת מבצע צבאי רחב-היקף נגד המחתרת הפועלת באזור.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בלוב: מקורות תקשורתיים בלוב מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים בכירים מאוד מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית של כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר שפעלו בדרום המדינה.


הפגנות - חבל קשמיר ההודי: מקורות תקשורתיים בחבל קשמיר ההודי מסרו על הפגנות רחבות-היקף של אזרחים מוסלמים המתגוררים בקשמיר ההודית בעקבות הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים בהיתקלות עם כוחות-הביטחון של הודו. נמסר על עשרות פצועים מירי של חיילים הודים.


טבח - אתיופיה: מקורות תקשורתיים ורשמיים באתיופיה מסרו על הריגתם של יותר מ-120 בני-אדם בחודש ספטמבר 2020 בהתקפות קשות של המיליציות האתניות הפועלות באזור הגבול המשותף עם סודאן. בין ההרוגים היו נשים וילדים רבים. עשרות אזרחים נחטפו. בתי-ספר הותקפו ונהרסו באזור.


סה"כ נהרגו 139 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

==

 

 

 

18 בספטמבר 2020;

70 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים וצבאיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-70 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות קטלניים מאוד ושל פיגועי-טרור שהיו ברחבי אפגניסטן במהלך היממה אחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 30 טרוריסטים מוסלמים, 25 חיילים אפגנים. ו-15 אזרחים. בין ההרוגים היה מפקד בכיר בארגון "הטליבאן". למרות השיחות המדיניות המתנהלות בקטאר, היממה האחרונה הייתה הקטלנית ביותר במהלך השבוע האחרון. גורמים רשמיים באפגניסטן פרסמו הודעה מיוחדת לנוכח מספר ההרוגים הגבוה של היממה האחרונה.


25 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של 25 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים מאוד ובהתקפות יזומות של הארגונים החות'יים שפעלו באזור מחוז מאריב. לפחות 15 חות'ים נהרגו בהתקפות האלה. הכאוס והרציחות ההדדיות נמשכות בעיר צנעא הנמצאת בשליטת השיעים הפרו-איראניים. גורמים אזרחיים בתימן מסרו כי בשבוע האחרון התחולל טבח הדדי במחוז מאריב.


15 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-15 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו ברוב הערים המרכזיות של סוריה. בין ההרוגים היו לפחות 5 אזרחים. גורמים נוספים מסרו שארגון "המדינה האסלאמית" הצליח להרחיב את השפעתו במזרח סוריה. הארגון מבצע בכל יום פעולות טרור רבות נגד הצבא הסורי ונגד הארגונים הכורדיים.


11 אזרחים נרצחו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על רציחתם של 11 אזרחים בהתקפה קטלנית של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון-ניגריה.


7 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 7 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בדרום המדינה.


5 הרוגים בקשמיר ההודית: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של תקריות קטלניות שהיו בחבל קשמיר ההודי. בין ההרוגים היו 3 טרוריסטים מוסלמים, אישה אחת וחייל אחד שנפגע מירי של חיילים פקיסטנים. דוברים צבאיים בהודו מסרו שהצבא הפקיסטני המשיך להפגיז יעדים לאורך היממה אחרונה בחבל קשמיר ההודי.


5 כורדים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 5 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית יזומה שנערכה במזרח-טורקיה. מאז תחילת שנת 2020, נהרגו באזור זה מאות כורדים בפעולות צבאיות של טורקיה. גורמים כורדיים מאשימים את הצבא הטורקי ברצח ובאונס של גברים ונשים כורדים המתגוררים במזרח טורקיה.


4 אנשי מיליציה שיעית ו-3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בהיתקלות שהייתה עם כוחות-הביטחון של עיראק שפעלו בצפון המדינה. בהתקפה נוספת של ארגון "המדינה האסלאמית" נהרגו 4 אניש מיליציה שיעית פרו-איראנית הפועלת בצפון-עיראק.


4 חיילים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 4 חיילים בהתרסקות מסוק צבאי במהלך פעילות צבאית שנערכה במסגרת המלחמה נגד ארגון הטרור האסלאמי "אבו סיאף" הפועל בדרום המדינה.


סה"כ נהרגו 149 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

17 בספטמבר 2020;

30 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שהיו במחוזות אחדים ברחבי תימן. עיקר המאמץ הצבאי היה במחוז מאריב שם נהרגו עשרות רבות של אנשי המיליציות החות'יות הפרו-איראניות. גורמים צבאיים מסרו על הצלחות קרקעיות נוספות במחוז מאריב ובמחוז אל-ג'וף. גורמים רשמיים באו"ם מסרו על רעב באזורים רבים ברחבי תימן, וכן נמסר שמדינות-המפרץ הפסיקו את הסיוע האזרחי לתימן.


28 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-28 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של תקריות קטלניות, בהפצצות אוויריות ובהפגזות שנערכו ברוב הערים המרכזיות של סוריה. בין ההרוגים היה מפקד בכיר מאוד בארגון "המדינה האסלאמית" שחוסל בידי הכוחות האמריקאים הפועלים בסוריה.


25 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים ובקרבות שהיו בין הצבא האפגני לבין טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". בין ההרוגים היו פקידים בכירים, אזרחים וחיילים רבים.


11 כורדים נהרגו בסוריה: מקורות צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 11 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית יוזמה שנערכה לאורך הגבול המשותף בין סוריה לטורקיה. מאז תחילת שנת 2020, נהרגו מאות כורדים בהתקפות יזומות של טורקיה שנערכו בסוריה, בעיראק ובמזרח-טורקיה.


10 הרוגים בסומליה: מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 7 אזרחים, 2 טרוריסטים מוסלמים ומנהיג מיליציה פרו-ממשלתית.


7 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בלוב: מקורות תקשורתיים בממשלת מזרח-לוב מסרו על הריגתם של 7 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שנפגעו במהלך פעולה קרבית של כוחותיו של הגנרל חליפה חפטאר.


5 הרוגים בעיראק: מקורות אזרחיים בעיראק מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית".


4 הרוגים בניגריה: מקורות אזרחיים בניגריה מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של התקפות שנערכו בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו בצפון-ניגריה.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בקניה: מקורות צבאיים בקניה מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל טרם זמנו. הטרוריסטים ניסו להניח מטען-חבלה באזור הגבול המשותף בין קניה לסומליה.


2 חיילים אזרח 1 נהרגו בקמרון: מקורות צבאיים רשמיים בקמרון מסרו על הריגתם של 2 חיילים ואזרח 1 מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מקומיים הפועלים בדרום-מערב המדינה.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בבורקינה-פאסו: מקורות צבאיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בצפון המדינה.


חייל 1 נהרג בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתו של חייל 1 מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו בצפון-מערב פקיסטן. חיילים נוספים נפצעו בפיגוע.


חייל 1 נהרג בחבל קשמיר: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתו של חייל הודי 1 מירי של חיילים פקיסטנים שפעלו באזור הגבול המשותף העובר בחבל קשמיר. דוברים צבאיים רשמיים מסרו כי מאז ה-1 במרץ 2020 ועד ל-31 באוגוסט 2020 נהרגו בחבל קשמיר ההודי 138 טרוריסטים מוסלמים ו-50 חיילים הודים.


סה"כ נהרגו 130 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

 

16 בספטמבר 2020;

35 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של פיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו חיילים ואזרחים. בינתיים, "שיחות השלום" בין אפגניסטן לארגון "הטליבאן" נמשכות בקטאר.


30 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות, בהפצצות אוויריות ובפיגועי-טרור קטלניים שהיו במקומות אחדים ברחבי סוריה. רבים מהנפגעים לאורך היממה אחרונה היו אזרחים. כמו כן נמסר על הריגתם של חיילים סורים בסדרה נוספת של התנקשויות שהיו באזורים אחדים ברחבי המדינה.


25 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפגזות שנערכו באזורים רבים ברחבי תימן. בין ההרוגים היו לפחות 8 אזרחים שכנראה נפגעו בהפצצה אווירית של הקואליציה הסעודית. שאר הנפגעים היו טרוריסטים מוסלמים שיעים.


20 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של יותר מ-20 טרוריסטים מוסלמים מהמליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון-ניגריה במהלך התקפה אווירית של הצבא הניגרי שנערכה באזור.


13 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 13 בני-אדם בסדרה ארוכה של קרבות ושל פיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". בין ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים מבוקשים.


5 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 5 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בדרום המדינה.


4 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפקיסטן: מקורות תקשורתיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מוסלמים מבוקשים בפעילות צבאית יזומה שנערכה במחוז ווזיריסטן.


טרוריסט מוסלמי 1 וחייל 1 נהרגו בלבנון: מקורות צבאיים בלבנון מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 במהלך פעילות צבאית יזומה שנערכה באזור העיר טריפולי לפני יומיים. כמו כן נמסר על הריגתו של חייל לבנוני נוסף בפעילות זו. סך-הכל נהרגו 4 חיילים לבנונים בפעילות יזומה זו.


חייל 1 נהרג בפיליפינים: מקורות צבאיים רשמיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של חייל 1 במהלך פעילות נגד אנשי הזרוע הצבאית של המפלגה הקומוניסטית. במהלך הפעולה נתפסו שלושה טרוריסטים, וכן נתפס ציוד צבאי רב.


טורקי 1 נהרג בסוריה: מקורות רשמיים בטורקיה מסרו על הריגתו של טורקי 1 מ"הסהר האדום" בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שנערכה בצפון-סוריה אזור העיירה אל-באב.


אישה 1 נרצחה במוזמביק: מקורות תקשורתיים במוזמביק מסרו על רציחתה של אישה 1 בידי חיילים שנחשדה בחברות בארגון טרור אסלאמי. האישה הופשטה לחלוטין, הוכתה לעיני אזרחים, ולאחר מכן נורתה בידי חיילי הצבא. גורמים רשמיים במוזמביק גינו את המעשה.


מדינות-המפרץ - ישראל: בטקס מרשים ומרגש שנערך בארה"ב, נחתמו הסכמי-שלום בין ישראל לאיחוד-האמירויות ובחריין. במהלך נאומו של נתניהו, ארגוני הטרור בעזה שיגרו 2 רקטות לעבר אשדוד. אדם אחד נפצע מהירי.


סה"כ נהרגו 137 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

 

  

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים; סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019;

 

==

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
 • המדענים האירנים
 • קורונה לא קורנה
 • שאלה
  • תשובה
גלריית המגזין

 

19 בספטמבר 2020

 

 

טרור אסלאמי: 139 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006