כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - יום ה-271
מדינה חזקה, חברה יציבה ותקשורת בכיינית
בהתקרב יום השואה – יום הזיכרון הבינלאומי לשואה
חדשות המזרח התיכון
החמאס הצליח להרוס את רעיון המדינה הפלסטינית
טרור אסלאמי – נשים כשפחות מין – אפריל 2015
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש אפריל 2010
הרביעייה הפותחת - או ארבעת פרשי האפוקליפסה
איראן השיעית תהפוך לטרמפולינה של גרמניה במזרח-התיכון
התקשורת צריכה לבקש סליחה בנימין נתניהו
מהנעשה בעולם החדש - סתיו 2014
דברי המופתי השיח´ אחמד חסין – לקראת מלחמת יום הדין
אחמד סעיד ומצרים במלחמת ששת-הימים, יוני 1967
המודיעין הישראלי בעקבות עבד אל-חמיד סראג´
אסלאם באירופה - פרויקט של אישה אחת
דרישת שלום - מדמשק
אפריקה מנסה להילחם בטרור האסלאמי הקטלני
אינדונזיה האסלאמית נגד הבדלנות של פפואה-המערבית
ניגריה - מלחמת-דת קטלנית נגד מיעוט השיעי
קורונה - קצב ההדבקה בישראל לעומת איטליה - עד ליום ה-155

חדשות המזרח התיכון

חדשות

24.11.2020


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - נובמבר 2020

 

 

נובמבר:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

107 

 157

132  192 186

143 

144 

129 

 111

121 

139

105

127

153

285

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

105 

 178

110 

164

 117

 92

 108

 132

 112

 

 

     

 

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2020; ינואר - 4,759 הרוגים; פברואר - 4,791 הרוגים; מרץ  - 4,567 הרוגים; אפריל - 5,681 הרוגים; מאי - 5,197 הרוגים; יוני - 4,116 הרוגים; יולי - 4,717 הרוגים; אוגוסט - 4,863 הרוגים; ספטמבר - 4,253 הרוגים;  אוקטובר - 4,583 הרוגים;

 

==

סיכום יומי;

24 בנובמבר 2020;

44 טרוריסטים מוסלמים נהרגו באפגניסטן: מקורות צבאיים רשמיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 44 טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" בפעילות צבאית יזומה רחבת-היקף שנערכה במחוזות אחדים ברחבי המדינה. עוד עשרות טרוריסטים מוסלמים נוספים נפצעו בקרבות האלה. גורמים מדיניים באפגניסטן מסרו שהשיחות בין ארגון "הטליבאן" לנציגי ממשלת אפגניסטן הגיעו למבוי-סתום.


20 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שנערכו במחוזות אחדים ברחבי תימן. בין ההרוגים היו 2 מפקדים בכירים בארגונים החות'יים שנפגעו בקרבות שהיו במחוז מאריב. עוד נמסר שבין ההרוגים במהלך היממה אחרונה היו גם אזרחים. הארגונים החות'יים מסרו שכוחותיהם תקפו בטילים את מתקני-הנפט של סעודיה באזור העיר ג'דה.


18 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 18 בני-אדם בשתי התקפות קשות מאוד שנערכו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" הפועלים בצפון-ניגריה. עוד נמסר כי במהלך פעולת-טרור אחת נחטפו 18 בני-אדם. בין היעדים המותקפים היה גם מסגד מקומי בו נהרגו לפחות 5 מתפללים.


15 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 15 בני-אדם בסדרה של קרבות ושל הפגזות שנערכו ברוב הערים המרכזיות של סוריה. גורמים נוספים מסרו על רציחתם בעינויים של 98 בני-אדם שנתפסו בידי המשטר הסורי במחוז דרעא במהלך השנתיים האחרונות.


4 טרוריסטים מוסלמים וחייל 1 נהרגו בפקיסטן: מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 4 טרוריסטים מוסלמים, וכן על הריגתו של חייל פקיסטני 1 בפעילות צבאית יזומה שנערכה נגד טרוריסטים מוסלמים הפועלים בצפון-ווזיריסטן.


4 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית".


3 טרוריסטים נהרגו בהודו: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מאואיסטים בפעילות צבאית יזומה שנערכה במדינת-המחוז בוהאר. עוד נמסר על גילוי של מנהרת טרור באזור חבל קשמיר ההודי.


3 כורדים נהרגו בצפון-עיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בצפון-עיראק.


כורדים - טורקיה: מקורות צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו כי במהלך החודש האחרון נהרגו 80 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בעשרות פעולות צבאיות יוזמות שנערכו בטורקיה, בצפון-עיראק ובצפון-סוריה. כמו כן נמסר על מעצרם בטורקיה של עשרות חשודים בקשרים כלשהם עם ארגון "המדינה האסלאמית".


סה"כ נהרגו 112 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

===

 

 

23 בנובמבר 2020;

37 הרוגים באפגניסטן: מקורות אזרחיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-37 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שהיו בין הצבא האפגני לבין טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. קרבות כבדים עם נפגעים רבים היו במחוז קנדהאר. דוברים רשמיים באפגניסטן מסרו שארגון "המדינה האסלאמית" ירה 23 רקטות לעבר העיר קאבול ביממה הקודמת שגרמו להריגתם של 8 בני-אדם ולפציעתם של עשרות אזרחים. מקורות נוספים מסרו שלא הייתה פריצת-דרך בפגישה של מייק פומפאו בקטאר עם נציגי ארגון "הטליבאן" ונציגי ממשלת אפגניסטן בנוגע להסכם להפסקת הלחימה בין הצדדים.


34 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-34 בני-אדם בסדרה של קרבות ובפיגועי-טרור שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה אחרונה. בין ההרוגים היו גם אזרחים. עוד נמסר שבין ההרוגים היו 14 טרוריסטים מוסלמים שיעים שנפגעו במזרח סוריה בהתקפה של מל"ט. ארגון "המדינה האסלאמית" ממשיך להשתלט על אזורים נוספים במזרח סוריה.


26 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-26 בני-אדם ביום נוסף של קרבות קשים ובהפגזות שהיו ברחבי תימן במהלך היממה אחרונה. בין ההרוגים היו גם אזרחים רבים שנפגעו מפיצוץ של מוקשים, מירי ומהפגזות של כל הכוחות הלוחמים בתימן. דוברים סונים מסרו כי במהלך היממה האחרונה נהרגו לא יותר מ-10 בני-אדם. ארגונים בינלאומיים פרסמו נתונים קשים על מצבם של הילדים בתימן בעקבות מלחמת-האזרחים של השנים האחרונות.


16 טרוריסטים מוסלמים נהגו במוזמביק: מקורות צבאיים במוזמביק מסרו על הריגתם של 16 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" בעקבות פעילות צבאית שנערכה בצפון-המדינה. לפחות יישוב אחד שוחרר במהלך הפעולה הצבאית. מוזמביק וטנזניה חתמו על הסכם צבאי המתייחס למאבק המשותף נגד הטרור האסלאמי הפועל בגבול בין שתי המדינות.


10 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 9 חיילים ועל הריגתו של אזרח 1 בהתקפה קטלנית של טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו צפונית לעיר בגדאד. מרבית החיילים היו אנשי מיליציה שיעית המסונפת לצבא העיראקי.


6 חיילים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של 6 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון-ניגריה.


אזרח 1 נהרג בבנגלדש: מקורות תקשורתיים בבנגלדש מסרו על הריגתו של אזרח 1 בנגלדשי מירי של חיילים הודים שפעלו באזור הגבול המשותף בין שתי המדינות. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו עשרות אזרחים באופן דומה. ממשלת בנגלדש שוב העבירה מחאה להודו על המקרה הנוכחי.


שוטר 1 נהרג בפיליפינים: מקורות רשמיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של מפקד משטרה בכיר מירי של טרוריסטים מקומיים הפועלים בדרום-המדינה. עדיין לא ברורה זהותם של הטרוריסטים. מקורות אחרים מסרו על מתח רב בין שוטרים בכירים לבין אנשי הצבא הפועלים באזור במאבק נגד ארגוני הטרור האסלאמיים וסוחרי הסמים.


חייל 1 נהרג בקשמיר ההודית: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתו של חייל 1 בהפגזה נוספת של הצבא הפקיסטני שפעל באזור הגבול המשותף בין שתי המדינות העובר בחבל קשמיר. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו באזור זה מאות בני-אדם - כולל טרוריסטים מוסלמים, חיילים ואזרחים.


בחירות - בורקינה-פאסו: אתמול נערכו בחירות לכהונת הנשיא בבורקינה-פאסו, וכן נמסר על היערכות צבאית רחבת-היקף על רקע החשש מהתקפות טרור אסלאמיות שיפגעו בתהליך הפוליטי. בשל המתח הזה, אזרח אמריקאי 1 נהרג מירי של חיילים לאחר שהוא לא נענה לקריאותם של החיילים להזדהות. מאז תחילת שנת 2020 נהרגו בבורקינה-פאסו יותר מ-2,500 אזרחים וחיילים בהתקפות טרור אסלאמיות קטלניות, וכן נמסר על בריחתם של כמיליון אזרחים מבתיהם בשל החשש הגובר מארגוני הג'יהאד הפועלים ברחבי המדינה. כחמישית משטחה של בורקינה-פאסו אינו נמצא בשליטת הממשלה המרכזית, ולפיכך בכ-1,800 יישובים לא נפתחו הקלפיות.


סה"כ נהרגו 132 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

===

 

 

22 בנובמבר 2020;

35 הרוגים באפגניסטן: מקורות מקומיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-35 בני-אדם בסדרה של התקפות טרור קשות ובפעולות צבאיות יוזמות שנערכו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו לפחות 20 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "הטליבאן". עוד נמסר על הריגתם של 8 בני-אדם מירי של רקטות שנורו לעבר הרובע הדיפלומטי בעיר קאבול. מייק פומפאו ייפגש בקטאר עם נציגי ארגון "הטליבאן" בנוגע להמשך השיחות המדיניות בין הארגון לבין ממשלת אפגניסטן.


20 הרוגים בתימן: מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם ביום נוסף של קרבות שהיו בין כל הארגונים הלוחמים בתימן. בין ההרוגים היו גם אזרחים. דוברים צבאיים מסרו על הריגתם של חות'ים רבים בהפצצה אווירית שנערכה במחוז אל-ג'וף. גורמים רשמיים באו"ם מסרו על סכנת-רעב מיידית בתימן - החמור ביותר בעשורים האחרונים. ארה"ב הכריזה על הארגונים החות'יים כארגוני טרור כחלק מהלחץ המופעל על איראן.


17 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות צבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של 17 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים במהלך התקפות אוויריות מסיביות שנערכו נגד יעדי טרור הנמצאים בצפון-ניגריה.


16 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בעיראק: מקורות תקשורתיים בעיראק מסרו על הריגתם של 16 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה באזור כירכוך.


15 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-15 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו ברוב הערים המרכזיות של סוריה. דוברים מקומיים מסרו שבין ההרוגים היו גם 4 לוחמים כורדים שנפגעו בקרבות עם המיליציות הטורקיות. דוברים נוספים מסרו שהצבא הטורקי משמיד יבולים של תושבים כורדים המתגוררים באזורי שליטה של הצבא הטורקי בצפון-סוריה.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בקמרון: מקורות צבאיים רשמיים בקמרון מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" בפעילות צבאית שנערכה בצפון-המדינה.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפיליפינים: מקורות צבאיים רשמיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אבו סיאף" בפעילות צבאית יוזמה שנערכה בדרום-המדינה. במהלך השנה האחרונה נהרגו באזור זה עשרות רבות של טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


כורדים - טורקיה: מקורות רשמיים בטורקיה מסרו על מעצרם של עשרות רבות של כורדים החשודים בקשר כלשהו עם המחתרת הכורדית, ה-PKK, הפועלת בטורקיה. במהלך השנה האחרונה נעצרו מאות כורדים בחשד דומה.


טרור אסלאמי - טנזניה: מקורות רשמיים בטנזניה מסרו על מעצרם של עשרות מוסלמים שניסו להצטרף לארגוני הטרור האסלאמיים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" הפועלים בצפון-מוזמביק. במהלך השנה האחרונה נהרגו מאות בני-אדם בהתקפות טרור רצחניות שנערכו בצפון-מוזמביק. בחודשים האחרונים נהרגו במזרח-טנזניה, ליד הגבול המשותף עם מוזמביק, עשרות רבות של אזרחים בהתקפות קטלניות של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית".


סה"כ נהרגו 108 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

===

 

 

21 בנובמבר 2020;

30 הרוגים באפגניסטן: מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של כ-30 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור ובקרבות אחדים שנערכו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו 7 אזרחים שנפגעו מירי של פצצת מרגמה שנורתה בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" שפעלו במחוז קונדוז.


28 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-28 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים ובהפצצות אוויריות שנערכו באזורים אחדים ברחבי סוריה. לפחות 10 מההרוגים היו אזרחים שנפגעו בהפצצה אווירית של הצבא הסורי.


15 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של כ-15 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו ברחבי תימן במהלך היממה אחרונה. לפחות 3 מההרוגים היו אזרחים שנפגעו מפיצוץ של מוקש שהוטמן באזור העיר חודיידה.


10 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגרה מסרו על הריגתם של 10 טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון-ניגריה בפעילות צבאית יזומה שנערכה באזור.


3 חיילים נהרגו בסומליה: מקורות צבאיים רשמיים בסומליה מסרו על הריגתם של 3 חיילים מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל במחסום צבאי שהוצב באזור העיר מוגדישו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב".


3 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון-עיראק.


2 חיילים טורקים נהרגו בצפון-עיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 2 חיילים טורקים בתאונת-דרכים שהייתה בצפון-עיראק במהלך פעילות מבצעית.


שוטר 1 נהרג בניז'ר: מקורות רשמיים בניז'ר מסרו על הריגתו של שוטר 1 ועל חטיפתם של 13 אזרחים בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "בוקו חראם".


כורדים עיראקים - טורקיה: מקורות צבאיים רשמיים בטורקיה מסרו כי במהלך החודש האחרון נהרגו 82 מאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, בפעילות צבאית יזומה של טרוקיה שנערכה בצפון-עיראק.


אישה מוסלמית הוצתה למוות בהודו: ארגונים הודיים ופוליטיקאים הודים גינו החריפות את רציחתה של אישה מוסלמית שסירבה להצעת נישואין מצעיר הינדי. בעקבות הסירוב, האישה המוסלמית הצעירה הוצתה בעזרת חומר-תבערה כלשהו, ולאחר ימים אחדים של סבל קשה מנשוא היא נפטרה מפצעיה. עוד נמסר על אישה בת 70 שנאנסה ונרצחה בידי גבר הינדי.


אלימות פוליטית - אוגנדה: מקורות תקשורתיים באוגנדה מסרו על הריגתם של 37 אזרחים מירי של שוטרים במהלך הפגנות מחאה רחבות-היקף על רקע מעצרו בידי כוחות-הביטחון של כוכב-פופ, בשם בובי וויין, שביקש להתמודד לכהונת הנשיא. בעוד כחודשיים יערכו בחירות כלליות באוגנדה והמתח הפוליטי והאזרחי במדינה גובר מיום ליום. לטענת משטרת אוגנדה, בובי וויין ערך כנסים המוניים בניגוד להנחיות של ממשלת אוגנדה שהוטלו על האוכלוסייה על רקע המשבר האפדימי השורר במדינה. גורמים נוספים באוגנדה מסרו על הריגתם של יותר מ-203 בני-אדם מירי של שוטרים במהלך הימים האחרונים.


סה"כ נהרגו 92 בני-אדם;


עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

===

 

 

 

 

 

 סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים; יולי - 4,572 הרוגים; אוגוסט - 5,038 הרוגים; ספטמבר - 4,594 הרוגים; אוקטובר - 4,571 הרוגים; נובמבר - 4,424 הרוגים; דצמבר - 4,628 הרוגים; סה"כ 53,244 בני-אדם נהרגו בשנת 2019;

 

==

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
 • הגעתי במקרה המון רוע בקרב המגיבים
  • נא לא להגזים בבקשה
   • הגזמה
  • מחנה ריכוז לשמאלנים
  • סבל ומוות
 • נראה שהממוצע של 400 ליום ירד לכ-100 ביום. מישהו יודע מה הסיבה?
 • שאלה לעורך
  • תשובת העורך
 • הדף היומי
 • המדענים האירנים
 • קורונה לא קורנה
 • שאלה
  • תשובה
גלריית המגזין

 

24 בנובמבר 2020

 

 

טרור אסלאמי: 112 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

קורונה בשידור חי - מדינות, מספרים ונפגעים

 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

אתר מידה

מגזין אלכסון 

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2020-2006