כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
סומליה - סופה הטרגי של העיתונאית הודאן נלאיה
חדשות המזרח התיכון
אירופה הפסידה במלחמה עוד לפני שהיא החלה
לאן נעלמות 20,000 נשים מוסלמיות מידי שנה
תרגילים בטורקית מדוברת לישראלי הנבוך
ספר חדש: מלחמה כבדת דמים: טראומה, זיכרון ומיתוס
The Yom Kippur War - Historical Justice for Golda Meir
שלטון יחיד מונוליטי מול אנרכיה דמוקרטית – סאדאת מול ישראל
כפרים ערביים על אדמה יהודית
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
הייפא והבי - דיוקנה של זמרת לבנונית
תקשורת, טרור וסיוע צבאי למדינות כושלות
הטרגדיה הכפולה של הנשים היזידיות בעיראק
בגידתו של אבו מאזן באומה האסלאמית?
הפוליטיקה של האלימות בתרבות הערבית
הקריקטורות באירופה - והצביעות המוסלמית
הלקח הישראלי מהצהרת טראמפ בנוגע לרמת-הגולן
צדק היסטורי עם גולדה מאיר - מלחמת יום הכיפורים
ObamaCare - ביטוח בריאות לאנשים בריאים
התגובות בתקשורת הבינלאומית לפירוק האיחוד בין מצרים לסוריה

חדשות המזרח התיכון

חדשות

19.07.2019


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - יולי 2019

 

 

יולי:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

 118

 172

 133

 169

 232

 122

 110

   119

147

 109

 207

224

135

 150

131

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 149

 134

  155

 113

 

 

 

 

 

 

 

   

 

  

 

  

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2019; ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים; מרץ - 4,480 הרוגים; אפריל - 4,333 הרוגים; מאי - 4,813 הרוגים; יוני - 4,598 הרוגים;

  

  

==

סיכום יומי;

 

19 ביולי 2019;
50 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-50 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של פיגועי-טרור קטלניים ובקרבות קשים מאוד שנערכו במהלך היממה האחרונה ברחבי המדינה. בין ההרוגים היו 25 חיילים אפגנים, מיחידת עילית, שנפגעו במהלך קרב אחד עם טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". גורמים נוספים מסרו על נסיונות של ארגון "הטליבאן" להוציא לפועל פיגועי-התאבדות באמצעות מכוניות-תופת שהופעלו בצפון אפגניסטן. מקורות צבאיים נוספים מסרו שבין ההרוגים במהלך היממה האחרונה היו לפחות 20 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. עוד נמסר על עובד-סיוע זר משבדיה שחוסל בידי טרוריסטים מוסלמים מארגן "הטליבאן". כמו כן נודע על הריגתו של קולונל אפגני בידי חייל שפעל בשם ארגון "הטליבאן".


25 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות קשים שנערכו במקומות רבים ברחבי תימן במהלך היממה האחרונה. דוברים של ממשלת צנעא הפרו-איראנית מסרו על קרבות כבדים עם נפגעים רבים מאוד באזור מחוז עאסיר הנמצא בסעודיה ליד הגבול המשותף עם תימן. גורמים רשמיים באו"ם מסרו כי מאז תחילת שנת 2019 יותר מ-274,000 בני-אדם נאלצו להימלט מבתיהם בשל הקרבות בתימן.


12 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-12 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של קרבות ובתקריות שהיו באזורים רבים ברחבי המדינה. גורמים אזרחיים בסוריה מסרו על התקפות אוויריות של הצבא הסורי שנערכו בצפון סוריה, אך הם לא גרמו לנפגעים בנפש. פיגועים נגד הצבא הסורי התבצעו גם במזרח סוריה. כמו כן נמסר על התקפות של טרוריסטים מקומיים שפעלו נגד הכוחות הכורדיים הפועלים במזרח סוריה. גורמים תקשורתיים בסוריה מסרו שרוסיה תשלח חיילים למחוז אידליב.


10 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של לפחות 10 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי שהתבצעו ברחבי עיראק במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו 2 אזרחים עיראקים שנפגעו בהתקפת-ירי שהתבצעה נגד דיפלומט טורקי באזור העיר אירביל הנמצאת באוטונומיה של כורדיסטן העיראקית. כמו כן נמסר שבין ההרוגים היו לפחות 2 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית".


6 אזרחים נרצחו בניגריה: מקורות רשמיים בניגריה מסרו על הריגתם של 6 אזרחים בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון ניגריה. מקורות רשמיים נוספים בניגריה מסרו כי במהלך 4 השנים האחרונות נהרגו ברחבי ניגריה 25,000 בני-אדם בפיגועים ישירים של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם". לצד כל זה, נהרגו עוד עשרות-אלפי בני-אדם בהתקפות של טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בכל רחבי ניגריה.


5 טרוריסטים מוסלמים וחייל 1 נהרגו במאלי: מקורות צבאיים רשמיים במאלי מסרו על הריגתם של 5 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" בפעילות צבאית יזומה שנערכה לאחר הריגתו של חייל 1 בידי חוליית טרור.


3 הרוגים בפיגוע-התאבדות במצרים: מקורות רשמיים במצרים מסרו על הריגתם של אזרח 1 ושוטר 1 בפיגוע-התאבדות שהתבצע בידי טרוריסט מוסלמי מארגון "המדינה האסלאמית" שפעל בצפון-סיני.


דיפלומט טורקי 1 נהרג בעיראק: מקורות רשמיים בטורקיה ובעיראק מסרו על הריגתו של עובד קונסוליה טורקי במהלך התקפת-ירי שנערכה באזור העיר אירביל בכורדיסטן העיראקית. 2 תושבים עיראקים נוספים נהרגו בפיגוע. (ראו בדו"ח היומי על עיראק). גורמים בינלאומיים גינו את הפיגוע. טורקיה נשבעה לנקום על רצח הדיפלומט.


טרור בטוניסיה: מקורות רשמיים בטוניסיה מסרו על הפצתו של סרטון שפורסם לאחרונה בידי ארגון "המדינה האסלאמית" בו מופיעים בכירי הארגון המפצירים בפעילי הארגון לבצע פיגועים על אדמת טוניסיה.


סה"כ נהרגו 113 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

18 ביולי 2019;
47 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 47 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים מאוד ובקרבות קשים נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". בין ההרוגים היו אזרחים אחדים שנפגעו מירי של חיילים אפגנים במהלך פעילות צבאית יזומה נגד ארגון "הטליבאן". מפקדים זוטרים בצבא האפגני מסרו בעילום-שם שבשעה שהממשלה האפגנית מנהלת דיונים עם אנשי ארגון "הטליבאן", חייליהם נטבחים בידי הארגון כמו כבשים. מקורות מודיעיניים ברוסיה מסרו שמנהגי ארגון "המדינה האסלאמית", אבו בכר אל-בגדאדי, נמצא במזרח אפגניסטן.


34 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 34 בני-אדם בסדרה ארוכה מאוד של פיגועי-טרור ובקרבות שהיו בצפון-סוריה, באזור דיר אל-זור ובמחוז דרעא. מקורות תקשורתיים בשפה הרוסית מסרו שבין ההרוגים היו לפחות 4 חיילים סורים שנפגעו בהתקפה שנערכה באזור העיר דרעא. מקורות בטורקיה מסרו על הריגתם של לפחות 12 בני-אדם בקרבות שהיו באזור דיר אל-זור. גורמים בארגונים אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של 18 בני-אדם בהפצצות ובקרבות שהיו בצפון-סוריה. גם מקורות צבאיים רשמיים בסוריה מסרו על שורה ארוכה של קרבות שנערכו באזורים אחדים ברחבי המדינה.


30 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על ה ריגתם של יותר מ-30 בני-אדם בסדרה של התקפות קשות של הקואליציה הסעודית שנערכו באזור העיר צנעא ובמקומות אחדים ברחבי מחוז אל-אביאן. דוברים נוספים מסרו שמרבית ההרוגים היו טרוריסטים מוסלמים שיעים פרו-איראניים. מקורות בארגונים לזכויות-אדם בתימן מסרו כי במהלך שנת 2018 נהרגו ברחבי תימן יותר מ-300 אזרחים בהתקפות של הקואליציה הסעודית. כמו כן נמסר על גיוסם של כ-1,000 ילדים לכוחות הלוחמים בתימן - רובם גוייסו למיליציות השיעיות הפרו-איראניות. עוד נמסר על כ-2,000 בתי-ספר שנפגעו בהפצצות אוויריות ובקרבות שהיו בתימן מאז שנת 2014.


10 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של יותר מ-10 בני-אדם בסדרה של פיגועי-ירי ובקרבות שהיו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". גורמים צבאיים בעיראק מסרו שכוחות אוויריים של ארה"ב הצליחו לחסל 2 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו במחוז נינווה.


7 הרוגים במאלי: מקורות רשמיים במאלי מסרו על הריגתם של 7 מנהיגים מקומיים משבטי "הטוארג" בהתקפות של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית". כל הרציחות האלה התבצעו במהלך החודש האחרון באזור מדינות הסאהל.


7 כורדים נהרגו בעיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 7 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית נוספת של טורקיה שנערכה בצפון-עיראק. מקורות נוספים מסרו שהפעילות הצבאית של טורקיה בצפון-עיראק תימשך גם בימים הבאים.


6 אזרחים נהרגו במצרים: מקורות תקשורתיים במצרים מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו בצפון סיני.


6 נוצרים נרצחו בבורקינה-פאסו: מקורות רשמיים בבורקינה-פאסו מסרו על הריגתם של 6 נוצרים במהלך התקפה של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם הג'יהאד העולמי שנערכה בצפון המדינה.


6 הרוגים בדרום-סודאן: מקורות רשמיים באו"ם מסרו על הריגתם של 6 בני-אדם בעימותים אלימים שפרצו בגבול המשותף בין סודאן האסלאמית לדרום-סודאן. בין ההרוגים היה חייל או"ם 1 שנפגע מירי של אנשי מיליציה אסלאמית חמושה שפעלה באזור.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בפיליפינים: מקורות צבאיים רשמיים בפיליפינים מסרו על הריגתו של טרוריסט מסולמי בכיר מארגון "אבו סיאף" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום המדינה. דוברים צבאיים הוסיפו שבמהלך הפעולה נתפסו בחיים 2 טרוריסטים מוסלמים חברי הארגון. מקורות תקשורתיים בפיליפינים מסרו על פתיחתה מחדש של הקתדרלה הקתולית בעיר יולו, בדרום המדינה, שנפגעה באופן קשה בפיגוע קטלני ב-27 בינואר 2019, בו נהרגו 20 בני-אדם. את הפיגוע ביצעו טרוריסטים מוסלמים מארגון "אבו סיאף".


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בקשמיר: מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 מירי של שוטרים במהלך פעילות שגרתית שנערכה באזור חבל קשמיר ההודי. גורמים מחקריים בהודו מסרו כי בחמש השנים האחרונות נהרגו בחבל קשמיר 963 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים.


סה"כ נהרגו 155 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

17 ביולי 2019;
55 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-55 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים ובקרבות נגד ארגון "הטליבאן". בין ההרוגים היו לפחות 15 אזרחים ו-10 חיילים ושוטרים שנפגעו בפעולות טרור שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". גורם צבאי הוסיף שבין ההרוגים היו לפחות 40 טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים שנפגעו בפעולות צבאיות יוזמות של הצבא האפגני.


25 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים שונים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי תימן. דוברים שיעים מסרו על הריגתם של עשרות אנשי מיליציה פרו-סעודים בהתקפות יזומות שנערכו במחוז ג'יזאן הסעודי. דובר בממשלת עדן מסר על פירוקם של כ-600 מוקשים שהוטמנו בידי המליציות השיעיות שפעלו באזור העיר חודיידה.


23 הרוגים בסוריה: מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-23 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות קשות שנערכו בעיקר במחוז אידליב. בין ההרוגים היו לפחות 15 אזרחים שנפגעו בהפצצה אווירית של הצבא הסורי. מקורות נוספים בסוריה מסרו על גילויו של קבר-המוני נוסף המכיל כ-313 גופות של נרצחים שחוסלו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שפעלו באזור העיר אל-רקה.


17 הרוגים בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של לפחות 17 בני-אדם בסדרה של פיגועי טרור קטלניים ובקרבות נגד טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית". בין ההרוגים היו לפחות 5 שיעים שנפגעו בפיגוע-התאבדות כפול שהתבצע ליד מסגד שיעי הנמצא בעיר בגדאד.


4 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 4 בני-אדם בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מהמיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון ניגריה.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בקניה: מקורות צבאיים רשמיים בקניה מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" במהלך ניסיון לבצע פיגוע נגד חיילים קנייתים שפעלו באזור הגבול המשותף עם סומליה.


3 הרוגים בלוב: מקורות תקשורתיים בלוב מסרו על הריגתם של 3 אנשי-סיוע רפואי שנפגעו בהפצצה אווירית שנערכה באזור העיר טריפולי.


2 ילדים נהרגו בטורקיה: מקורות תקשורתיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 2 ילדים - אח ואחות - מפיצוץ של מטען-חבלה שהוטמן בידי אנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, שפעלו במזרח טורקיה.


חייל טורקי 1 נהרג בעיראק: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתו של חייל טורקי 1 מפיצוץ של מטען-חבלה שכנראה הופעל בידי המחתרת הכורדית הפועלת בצפון-עיראק.


טרוריסט מוסלמי 1 נהרג בקשמיר: מקורות תקשורתיים בקשמיר מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי 1 שחדר לחבל קשמיר ההודי דרך הגבול המשותף עם פקיסטן.


סה"כ נהרגו 134 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

 

== 

 

16 ביולי 2019;
42 הרוגים באפגניסטן: מקורות צבאיים ותקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-42 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור קטלניים ובקרבות קשים שהיו נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן". מקורות מקומיים נוספים מסרו שבין ההרוגים היו 6 שוטרים ו-9 אזרחים, בהם ילדים, שנהרגו מפיצוץ של מוקש שהופעל בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו במחוז קנדהאר. 2 ילדים נוספים נהרגו מפיצוץ של מוקש שהופעל בצפון אפגניסטן. מעבר למספר ההרוגים היו במהלך היממה האחרונה, גורמים מקומיים במחוז אורזגן מסרו על הריגתם של 35 אזרחים נוספים בהפצצה אווירית של הצבא האפגני, אולם אין אישור לידיעה זו ממקור רשמי.


33 הרוגים בסוריה: מקורות מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-33 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי המדינה. בין ההרוגים היו לפחות 20 אזרחים - 6 מהם נפגעו מירי של פצצת מרגמה שנורתה לעבר העיר חאלב.


20 הרוגים בתימן: מקורות מקומיים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה של פעולות צבאיות יזומות של ממשלת עדן נגד המיליציות השיעיות הפרו-איראניות הפועלות בדרום תימן.


16 הרוגים בניגריה: מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 16 בני-אדם בשתי התקפות שהתבצעו בידי טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם המיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות בצפון-ניגריה.


16 הרוגים בסומליה: מקורות צבאיים בסומליה מסרו על הריגתם של 15 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בפעולה צבאית יוזמה שנערכה בעקבות הפיגוע הקטלני בו נהרגו 26 בני-אדם בעיר קיסמיו. כמו כן נמסר על הרוג 1 ועל פציעתם של 3 בני-אדם בפיגוע-כפול נוסף שהתבצע בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" שפעלו במרכז סומליה.


15 הרוגים בעיראק: מקורות תקשורתיים וצבאיים בעיראק מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור ובקרבות נגד טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית". דובר צבאי מסר שבין ההרוגים היו לפחות 8 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" שנפגעו בפעולה צבאית יזומה של הצבא העיראקי.


3 חיילים נהרגו בטורקיה: מקורות צבאיים בטורקיה מסרו על הריגתם של 3 חיילים בהתקפה של אנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, שפעלו במזרח טורקיה.


3 כורדים נהרגו בעיראק: מקורות מקומיים בעיראק ובטורקיה מסרו על הריגתם של 3 מאנשי המחתרת הכורדית בפעילות צבאית יזומה של טורקיה שנערכה פעם נוספת בצפון-עיראק.


שוטר 1 נהרגו בקשמיר: מקורות רשמיים בהודו מסרו על הריגתו של שוטר 1 מירי של טרוריסטים מוסלמים שפעלו באזור חבל קשמיר ההודי.


סה"כ נהרגו 149 בני-אדם;

 

עורך: ד"ר יוחאי סלע

  

== 

 

סיכום נפגעים לשנת 2018; ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

 

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
  • גם אני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
 • חיכיתי חיכתי
 • תודה רבה, חיכינו המון!
גלריית המגזין

 

19 ביולי 2019

 

 

טרור אסלאמי: 113 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה;

 

 

הטרגדיה הכפולה של הנשים היזידיות בעיראק

 

 

 

 

 


 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2019-2006