כתב-העת מגזין המזרח-התיכון עוסק בכלכלה, בתקשורת, בביטחון, בחברה ובפוליטיקה של האזור גם בהקשר לזירה הבינלאומית ולזירה הישראלית. לצד מאמרי אקטואליה, ניתן לקרוא מאמרים אקדמיים, סקירות חדשותיות, ידיעות בענייני היום וסיכומים חודשיים על אירועי טרור אסלאמי ברחבי-העולם. רבים מהמאמרים תורגמו לאנגלית, לצרפתית, לספרדית ולשפות אירופאיות נוספות. כל המידע המופיע באתר מיועד לשימוש חופשי בכל עת. תגובות, הערות או שאלות תתקבלנה בברכה. sellayohai@gmail.comהנקראים ביותר השבוע
חדשות המזרח התיכון
אובמה ומדיניות הסיכולים הממוקדים
אחמד שוקיירי וכישלונה של הלאומיות הפלסטינית
ממלחמת ששת-הימים למלחמת יום הכיפורים – האירועים המרכזיים: חלק א
ראאד סלאח והאסלאם הפאשיסטי
דרום-סודאן - מהכרזת העצמאות למלחמת-אזרחים
התקשורת המערבית היהירה והאירועים באפגניסטן
החמאס הצליח להרוס את רעיון המדינה הפלסטינית
אחמד סעיד ומצרים במלחמת ששת-הימים, יוני 1967
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש מאי 2011
בגדי המלך הישנים - תהליך השלום במזרח-התיכון
לאן נעלמות 20,000 נשים מוסלמיות מידי שנה
המודיעין הישראלי בעקבות עבד אל-חמיד סראג´
רצח-העם בדארפור שבמערב-סודאן והתקשורת הבינלאומית
מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן
מי באמת רצח חיילים מצריים במלחמה ששת-הימים, יוני 1967
חקירות ראש הממשלה - משפטולוגיה להדיוטות
טורקיה – מדוע אי-אפשר לסמוך על מדינה מוסלמית
טרור אסלאמי - המספרים המדהימים של חודש יוני 2014
טרור אסלאמי - כמה בני-אדם נהרגו בחודש יולי 2013

חדשות המזרח התיכון

חדשות

24.03.2019


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                                                            

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

טרור אסלאמי ואלימות אסלאמית - מרץ 2019

 

 

מרץ:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

הרוגים:

241

109    

130 

153 

123  

193  

95 

106 

130  

191 

137 

208 

152 

184  

122 

 

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

157  

141 

145 

165  

97 

101  

154 

112   

260   

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

סיכום נפגעים לשנת 2018;

ינואר - 4,120 הרוגים; פברואר - 4,568 הרוגים; מרץ - 5,432 הרוגים; אפריל - 4,780 הרוגים; מאי - 3,988 הרוגים; יוני - 3,570 הרוגים; יולי - 3,245 הרוגים; אוגוסט - 3,743 הרוגים; ספטמבר - 3,244 הרוגים; אוקטובר - 2,435 הרוגים; נובמבר - 2,207 הרוגים; דצמבר - 2,923 הרוגים; סה"כ 44,255 הרוגים לשנת 2018;

 

סיכום נפגעים לשנת 2019;

ינואר - 3,508 הרוגים; פברואר - 3,685 הרוגים;

  

==

סיכום יומי;

 

24 במרץ 2019;

130 הרוגים במאלי - מקורות רשמיים במאלי (מדינה מוסלמית סונית) מסרו על הריגתם של יותר מ-130 בני-אדם בהתקפה קטלנית במיוחד של מיליציה אסלאמית אתנית חמושה שפעלה במרכז מאלי נגד בני שבט הפולני המהווים כ-17 אחוזים מהאוכלוסייה המתגוררת במדינה. במהלך החודשים האחרונים נהרגו מאות בני-אדם בהתקפות קטלניות של כל המיליציות האסלאמיות החמושות הפועלות ברחבי מאלי, כולל ארגוני טרור המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה" וארגון "המדינה האסלאמית". מאלי סובלת גם מהתקפות קשות של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם שבטי הטוארג. בזמן שהתבצע הטבח הנוכחי, משלחת מהאו"ם הייתה במאלי כדי לדון עם כל הצדדים במטרה לשפר את המצב הביטחוני במאלי וגם בקרב שכנותיה. גורמים נוספים במאלי מסרו שהטבח הנוכחי בהתבצע כנקמה מצד גורמי טרור אסלאמיים המזוהים עם ארגון "אל-קאעידה". מועצת-הביטחון של האו"ם גינתה את המעשה.


40 הרוגים בסוריה - הכוחות הדמוקרטיים בסוריה (הכוחות הכורדיים) מסרו שהם הצליחו לסיים את כיבושו של המעוז האחרון של ארגון "המדינה האסלאמית" שהנמצא ליד הגבול עם עיראק באזור באע'וז. לאורך כל הימים האחרונים נערכו קרבות קשים מאוד עם נפגעים, וכן נמסר מפי גורמים בינלאומיים על הריגתם של עשרות רבות של אזרחים שנפגעו בהפצצות אוויריות של הקואליציה האמריקאית. דוברים רשמיים של המשטר הסורי טענו שעדיין הקרב על באע'וז לא הסתיים. מקורות אזרחיים בסוריה על הריגתם של עשרות אזרחים בסדרה של קרבות נוספים ובהפצצות אוויריות שהיו שהתבצעו בידי רוסיה והצבא הסורי שפעלו במחוז אידליב.


20 הרוגים באפגניסטן - מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור ובהפצצות אוויריות שהיו בצפון אפגניסטן במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 10 אזרחים שנפגעו מפיצוץ של שני מטעני-חבלה שהופעלו באיצטדיון הנמצא באזור העיר לאשקאר-גא.


15 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בבורקינה פאסו - מקורות תקשורתיים באפריקה מסרו על הריגתם של יותר מ-15 טרוריסטים מוסלמים בפעילות צבאית יזומה שנערכה בימים האחרונים ברחבי המדינה. ארגונים בינלאומיים לזכויות-אדם האשימו בימים האחרונים את כוחות-הביטחון של בורקינה פאסו בהריגתם של 115 בני-אדם שהואשמו בשיתוף-פעולה עם ארגוני הטרור הפועלים בצפון המדינה. כמו כן, נמסר שהארגוני-הטרור האסלאמיים הוציאו-להורג כ-40 בני-אדם בחשד לשיתוף-פעולה עם כוחות-הביטחון של בורקינה פאסו. הארגונים לזכויות-אדם מסרו שהמספרים האלה מתייחסים לתקופה של ששת החודשים האחרונים. דוברים אזרחיים בבורקינה פאסו מסרו שהאוכלוסייה המקומית שרויה בחרדה גדולה, הן בשל הפעילות הקשוחה של כוחות-הביטחון והן בשל פעילותם הרצחנית של ארגוני-הטרור האסלאמיים.


15 הרוגים בסומליה - מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 15 בני-אדם בהתקפה שנערכה באזור העיר מוגדישו בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב". כמו כן נמסר שבמהלך ההתקפה הופעלה מכונית-תופת.


12 חיילים נהרגו בקשמיר הפקיסטנית - מקורות צבאיים בהודו מסרו על הריגתם של 12 חיילים פקיסטנים בפעולת-תגמול של הצבא ההודי שנערכה באזור הגבול המשותף העובר בחבל קשמיר. דוברים הודים מסרו שהפעולה באה לאחר הפגזות קשות של הצבא הפקיסטני לעבר חבל קשמיר ההודי שבמהלכן נהרגו אזרחים מוסלמים וחיילים הודים.


10 חיילים נהרגו בניגריה - מקורות צבאיים בניגריה מסרו על הריגתם של 10 חיילים ניגרים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון ניגריה. מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו כי במהלך השבועות האחרונים נהרגו מאות טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" בפעילות צבאית יזומה רחבת-היקף של הצבא הניגרי שנערכה באזור אגם צ'אד. ניגריה נעזרת בשכנותיה במלחמה נגד ארגון "בוקו חראם" ונגד ארגוני טרור אסלאמיים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית". דוברים אפריקאים הביעו פעם נוספת את חששם הרב בנוגע לפעילות אסלאמית טרוריסטית בניגריה, בצ'אד, במאלי, בניז'ר, בבורקינה פסו ובמדינות נוספות באזור. עוד נמסר ממקורות נוצרים בניגריה על הריגתם של עשרות רבות של נוצרים המתגוררים בצפון-ניגריה בעקבות התקפות קטלניות מאוד של כל המיליציות האסלאמיות הפועלות באזור.


10 הרוגים בתימן - מקורות תקשורתיים בתימן מסרו על הריגתם של 10 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור ומפיצוץ של מכונית-תופת שהופעלה בידי טרוריסטים מוסלמים שיעים שפעלו באזור העיר שאבווה. כמו כן נמסר על הרוגים נוספים בהפצצות אוויריות של סעודיה שהתבצעו באזור העיר צנעא נגד המיליציות שהשיעיות הפרו-איראניות.


8 הרוגים בעיראק - מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של 8 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור ובהיתקלויות בין כוחות-הביטחון של עיראק לבין טרוריסטים מוסלמים מארגונים שונים. בין ההרוגים היו לפחות 2 טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם ארגון "המדינה האסלאמית".


הפגנות באלג'יריה - מקורות תקשורתיים באלג'יריה מסרו על הפגנות נוספות של מאות-אלפי בני-אדם נגד המשך כהונתו של הנשיא הנוכחי, בוטפליקה, גורמים נוספים מסרו על עימותים אלימים שפרצו בין מפגינים לשוטרים, וכן נמסר על נפגעים אחדים מירי של גז-מדמיע.


טורקיה נגד צ'כיה - דוברים טורקיים הביעו מחאה חריפה נגד נשיא צ'כיה שטען שטורקיה היא בעלת-ברית של ארגון "המדינה האסלאמית". לטענתו של נשיא צ'כיה, העזרה הטורקית לארגון "המדינה האסלאמית" נועדה לסייע לארגון להילחם בכוחות הכורדיים הפועלים בסוריה לאורך הגבול עם טורקיה. כמו כן הובעה ביקורת כלפי האיסלאמיזציה של טורקיה המקבלת עידוד תחת משטרו של ארדואן, נשיא טורקיה.

 

סה"כ נהרגו 260 בני-אדם;

 

 ==

 

23 במרץ 2019;

25 הרוגים בסוריה - מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של יותר מ-25 בני-אדם בסדרה של קרבות ובהפצצות אוויריות שהיו בצפון סוריה ובמזרח סוריה ליד הגבול העיראקי. ארגונים לזכויות-אדם בסוריה מסרו על רציחתם של כ-6,000 בני-אדם בבית-החולים הצבאי של המשטר המכונה "אל-מאזה 601" במהלך 21 החודשים האחרונים. כל הנרצחים הם עצורים שעברו עינויים קשים מאוד. כמו כן נמסר שמאז שנת 2014, ידוע על כ-11,000 נרצחים שהיו עצורים בבית-כלא אל-מאזה. עוד נודע שכ-82,000 מהעצורים מאז שנת 2011, עדיין מוגדרים כ"נעדרים". מאז שהחלה מלחמת-האזרחים בסוריה בשנת 2011 נהרגו יותר מ-600,000 בני-אדם. גורמים אזרחיים בסוריה מדברים על כמיליון הרוגים במלחמה זו.


23 חיילים נהרגו בצ'אד - מקורות צבאיים רשמיים בצ'אד מסרו על הריגתם של 23 חיילים בהתקפה קטלנית מאוד שנערכה בידי טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שנערכה בדרום-מערב המדינה. גורמים נוספים מסרו שסביר להניח שהטרוריסטים המוסלמים התחזו לחיילים. צ'אד נלחמת לצידה של ניגריה במאבק נגד ארגון "בוקו חראם" הפועל בכל רחבי צפון-ניגריה.


20 הרוגים באפגניסטן - מקורות תקשורתיים שונים באפגנסיטן מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם, רובם טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן" בסדרה של פיגועי-טרור ובקרבות שהיו ברחבי המדינה במהלך היממה האחרונה.


16 הרוגים בעיראק - מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של יותר מ-16 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור ועימותים קטלניים בין מיליציות חמושות הפועלות ברחבי עיראק. כמו כן נמסר על מציאתו של קבר-אחים נוסף בו היו לפחות 33 גופות של מבני-העדה היזידית.


15 הרוגים בתימן - מקורות תקשורתיים שונים בתימן מסרו על הריגתם של יותר מ-15 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור ובקרבות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי תימן. בין ההרוגים היו לפחות 3 בני-אדם שנפגעו מפיצוץ של מכונית-תופת. ארגונים לזכויות-אדם בתימן האשימו את המיליציות השיעיות בהריגתם של 62 אזרחים ועל פציעתם של כ-200 נוספים בפרק זמן קצר מאוד באזור אחד בלבד מחוז חג'ה שבמערב בתימן.


6 הרוגים בקשמיר - מקורות תקשורתיים בקשמיר ההודית מסרו על הריגתם של 5 טרוריסטים מוסלמים, וכן על הריגתו של ילד בן 12 בהיתקלות עם חיילים הודים הפועלים בחבל קשמיר.


3 הרוגים בפקיסטן - מקורות תקשורתיים אזרחיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 3 בני-אדם במהלך ניסיון להתנקש במופתי מקומי המתגורר באזור העיר קראצ'י. כמו כן נמסר על פיגועי-ירי נוספים שהיו ברחבי פקיסטן, אך לא נמסר על נפגעים.


2 חיילים אמריקאים נהרגו באפגניסטן - מקורות צבאיים אמריקאים מסרו על הריגתם של 2 חיילים אמריקאים במהלך פעילות צבאית שנערכה במחוז קונדוז יחד עם הצבא האפגאני. מאז תחילת שנת 2019, נהרגו 4 חיילים אמריקאים באפגניסטן. דוברים נוספים מסרו שהמבצע הצבאי בקונדוז נמשך.


2 הרוגים בעזה - דוברים ברצועת-עזה מסרו על הריגתם של 2 ג'יהאדיסטים בעימותים אלימים עם חיילי צה"ל ליד הגבול המשותף ברצועת-עזה.

 

סה"כ נהרגו 112 בני-אדם;

 

==

 

22 במרץ 2019;

70 הרוגים בגבול תימן-סעודיה - מקורות תקשורתיים המקורבים לשיעים מסרו על הריגתם של כ-70 אנשי מיליציה פרו-סעודית בהתקפת טילים שנערכה באזור הגבול המשותף עם סעודיה. מקורות נוספים מסרו שהמידע מבוסס על מקורות הנמצאים באזור והיו עדים להתקפה זו שנערכה בידי המיליציות השיעיות הפרו-איראניות. ידיעה ברוח זו הופיעה באנגלית בהודעות של סוכנות ידיעות איראנית. גורמים אמריקאים האשימו את הארגונים השיעים בסחבת בנוגע לשיחות המתנהלות בין הצדדים כדי להביא לסיום מלחמת-האזרחים בתימן שגרמה להריגתם של יותר מ-67,000 בני-אדם מאז שנת 2015.


35 הרוגים בסוריה - מקורות אזרחיים מקומיים בסוריה מסרו על הריגתם של לפחות 35 בני-אדם בסדרה של פיגועי-טרור, בקרבות, בהפצצות-אוויריות שהיו ברחבי סוריה במהלך היממה האחרונה. כמו כן נמסר על מותם של 12 בני-אדם (רובם ילדים) במחנה הפליטים אל-חול בו מתרכזים בני-משפחותיהם של אנשי ארגון "המדינה-האסלאמית" שהצליחו להימלט מאזור באע'וז. בשבועות האחרונים מתו במחנה זה כ-138 בני-אדם. לפי מקורות כורדיים בבאע'וז, עדיין מתנהלים קרבות קשים, מבית לבית, נגד טרוריסטים מוסלמים חברי ארגון "המדינה האסלאמית". מקורות נוספים במחוז אידליב מסרו על הרוגים נוספים בהפצצות אוויריות של רוסיה המסייעת לאסד.


25 הרוגים באפגניסטן - מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו שבין ההרוגים היו 6 בני-אדם שנפגעו מפיצוץ של מטעני-חבלה הופעלו בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו באזור העיר קאבול במהלך חגיגות ה"נורוז" שהיא ראש-השנה הפרסי. כמו כן, נמסר על הריגתם של כ-20 בני-אדם נוספים בסדרה של תקריות ובקרבות שהיו ברחבי אפגניסטן.


12 הרוגים בסומליה - מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 12 בני-אדם בסדרה של תקריות קטלניות שהיו ברחבי סומליה במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היו לפחות 5 חיילים קנייתים, 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב", וחייל סומלי אחד שנהרג באזור העיר מוגדישו. כמו כן נמסר על הריגתם של 3 אזרחים נוספים.


10 הרוגים בעיראק - מקורות מקומיים בעיראק מסרו על הריגתם של לפחות 10 בני-אדם בסדרה של תקריות ירי שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי עיראק. תקריות נרשמו גם בין המיליציה היאזידית הפרו-כורדית לבין חיילים עיראקים. כמו כן נמסר על הפגזות של הצבא הטורקי על אזור קנדיל הכורדי כדי לחבל בחגיגות ה"נורוז". אסון כבד בעיראק - 95 בני-אדם נהרגו בטביעת מעבורת שנשאה כ-200 נוסעים על נהר החידקל.


חייל הודי וטרוריסט מוסלמי נהרגו בקשמיר - מקורות תקשורתיים בהודו מסרו על הריגתו של חייל הודי 1 מירי של חיילים פקיסטנים שפעלו באזור הגבול המשותף בחבל קשמיר. מקורות צבאיים מסרו על הריגתו של טרוריסט מוסלמי בהיתקלות עם חיילים הודים שפעלו בחבל קשמיר.


פקיסטן - איראן - מקורות צבאיים בפקיסטן מסרו שהם הצליחו לשחרר 4 חיילים איראנים שהוחזקו בידי טרוריסטים מוסלמים שפעלו באזור משולש-הגבולות בין פקיסטן, איראן ואפגניסטן. מאז ה-13 בפברואר 2019 המתח הביטחוני בין איראן לפקיסטן עלה שלב נוסף בעקבות פיגוע קטלני בו נהרגו 27 חיילים איראנים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים שפעלו ממחוז בלוצ'יסטן. לא נמסר על נפגעים בפעולה זו.

 

סה"כ נהרגו 154 בני-אדם;

 

==

 

21 במרץ 2019;

20 טרוריסטים מוסלמים נהרגו באפגניסטן - מקורות תקשורתיים באפגניסטן מסרו על הריגתם של 20 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה של הצבא האפגאני והצבא האמריקאי שפעלו במחוז ננגרהאר. מחוז ננגרהאר מהווה את הבסיס הקבוע והעיקרי של ארגון "המדינה האסלאמית" הפועל באפגניסטן. ב-3 השנים האחרונות נהרגו אלפי פעילי טרור באזור בפעילות אמריקאית שנערכה במחוז כולו. כמו כן נמסר שהצבא האפגאני הצליח לתפוס כ-40 רקטות שהיו בידי הארגון הפועל במחוז.


20 הרוגים בעיראק - מקורות תקשורתיים שונים בעיראק מסרו על הריגתם של יותר מ-20 בני-אדם בסדרה ארוכה של פיגועי-טרור וירי שהתבצעו במהלך היממה האחרונה ברחבי עיראק. בין ההרוגים היו גם חיילים אחדים. מקורות נוספים מסרו שאנשי ארגון "המדינה האסלאמית" חוזרים למחוז אנבאר שבעיראק.


15 הרוגים בסוריה - מקורות אזרחיים בסוריה מסרו על הריגתם של כ-15 בני-אדם בסדרה של קרבות בוהפצצות שהיו במהלך היממה האחרונה ברחבי סוריה. בין ההרוגים היה טרוריסט מוסלמי מארגון "חיזבאללה" שנפגע במהלך קרבות שהיו במזרח סוריה. ארגונים לזכויות-אדם בבריטניה מסרו כי מאז שנת 2014 נהרגו ברחבי סוריה 3,035 בני-אדם בהתקפות צבאיות של הקואליציה האמריקאית שפעלה בסוריה.


14 הרוגים בניגריה - מקורות תקשורתיים בניגריה מסרו על הריגתם של 5 בני-אדם בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "בוקו חראם" שפעלו בצפון ניגריה. כמו כן נמסר על הריגתם של 9 נוצרים בהתקפה של חברי מיליציה אסלאמית חמושה הפועלת בצפון ניגריה.


12 הרוגים בתימן - מקורות אזרחיים בתימן מסרו על הריגתם של 12 בני-אדם בסדרה של קרבות ובתקריות שהיו במהלך היממה האחרונה. בין ההרוגים היה עובד-סיוע שנהרג מירי של טרוריסטים מוסלמים שיעים. כמו כן נמסר שבין ההרוגים היו 4 טרוריסטים מוסלמים שיעים שנפגעו בעת ניסיון להרכיב מטען-חבלה.


6 חיילים נהרגו בפקיסטן - מקורות רשמיים בפקיסטן מסרו על הריגתם של 6 חיילים בהתקפה של טרוריסטים מוסלמים מארגון "הטליבאן הפקיסטני" שפעלו דרום-מערב פקיסטן במחוז בלוצ'יסטן.


5 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בסומליה - מקורות תקשורתיים בסומליה מסרו על הריגתם של 5 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אל-שבאב" בסדרה של פעולות צבאיות יזומות שנערכו בדרום המדינה.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בטוניסיה - מקורות רשמיים בטוניסיה מסרו על הריגתם של 3 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" בפעילות צבאית יזומה שנערכה ליד הגבול המשותף עם אלג'יריה.


3 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בשכם ובבית-לחם - מקורות צבאיים בישראל מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים במהלך ניסיון לבצע פיגוע נגד חיילי צה"ל שפעלו באזור קבר יוסף. לא היו נפגעים בקרב חיילי צה"ל. הרוג נוסף היה בבית-לחם בעימותים עם חיילי צה"ל שפעלו במקום.


2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בפיליפינים - מקורות צבאיים בפיליפינים מסרו על הריגתם של 2 טרוריסטים מוסלמים מארגון "אבו סיאף" בפעילות צבאית יזומה שנערכה בדרום הפיליפינים.


חייל 1 נהרג בטורקיה - מקורות תקשורתיים בטורקיה מסרו על הריגתו של חייל 1 מפיצוץ של מטען-חבלה שהופעל בידי אנשי המחתרת-הכורדית הפועלת בדרום-מזרח טורקיה במחוז סירנאק.

 

סה"כ נהרגו 101 בני-אדם;

 


== 

  

 

פייסבוק


   
הוספת תגובה גרסת הדפסה שלח לחבר

 • ראשית תודה על מלאכת הקודש,
 • למה האתר לא באנגלית?!
 • תודה על מלאכת האיסוף המדהימה!
 • עבודת קודש מדהימה!
 • צריך דחוף אתרים ערוצים ורדיו בעיניין
  • הבעיה תקציב לשמאל יש תקציבים ממקורות עלומים לימין אין
 • מודה שאחד הדברים הראשונים שאני עושה בבוקר זה לבדוק כמה מוסלמים הרגו אחד את השני
 • האתר החשוב ביותר בנושאי המזרח התיכון
  • אכן האתר החשוב ביותר, מצטט את האתר בכל הזדמנות
 • כל הכבוד על מלאכת האיסוף - מדהימה אותי כל יום מחדש עבודת האיסוף המדהימה הזו!
 • כללי
 • מלאכת האיסוף הזו מדהימה אותי בכל פעם מחדש. מדובר בעבודת איסוף יוצאת מגדר הרגיל.
 • תודה רבה
 • מדהים, מדהים, מדהים!
 • אתר מדהים בעולם הדוחה מסביבנו
 • תודה רבה!
 • כל בוקר
  • מציאות תנכית בהתרחשותה
 • תודה
 • שמחה שחזרתם
 • איפה הימים הטובים
גלריית המגזין

 

24 במרץ 2019

 

 

טרור אסלאמי: 260 בני-אדם נהרגו ביממה האחרונה 

 

 

המוסד הישראלי רצה לוותר על רמת-הגולן

 

 

 

 

 


 

מגדל דוד

 

 

מאמרים נבחרים של ד"ר ישראל בר-ניר

 

הרביעייה הפותחת - ארבעת פרשי האפוקליפסה

על מלחמה ושלום - היבטים משפטיים ומוסריים

על תקינות פוליטית ועל עליבותה של האקדמיה הישראלית

חוכמת הטיפש - השיח הציבורי בישראל

 

 

 תקשורת ישראלית

 

כשהיסטריה מוסרית משבשת את דמוקרטיה הישראלית

תקשורת פוליטית בישראל - הקשרים של השקרים

עיתון הארץ לא אוהב את הסיוע הישראלי לנפאל

התקשורת צריכה לבקש סליחה מבנימין נתניהו

 

 

נשים בעולם-הערבי

 

שרה שמא - ציירת סורית

נוני דרוויש - ערבים למען ישראל

ד"ר וופא סולטן - ליברלית ממצרים

מאי שידיאק - עיתונאית מלבנון

פאדימה סהינדל - רצח יודע מראש

בריג'יט גבריאל - לבנונית למען ישראל

וג'יהה אל-חוידר - ליברלית סעודית

הייפא והבי - זמרת לבנונית

 

 

מחמוד דרוויש - משורר ההרס והחורבן

 

 

דמויות היסטוריות בעולם-הערבי

 

אחמד שוקיירי וכישלונה של לאומיות הפלסטינית

 

מוחמד חסניין הייכל - העורך המיתולוגי של אל-אהראם

 

תפקידה של ממשלת הבעת' הסורית במלחמת ששת-הימים

 

אחמד סעיד - הקריין המיתולוגי של "סאות אל-ערב"

 

 

אתרי תוכן ותרבות

 

האתר של  ד"ר גיא בכור

מגזין מראה

ממר"י

בלוג מגזין המזרח התיכון

חדשות המזרח התיכון

 

 

מגזין המזרח התיכון

2019-2006